„Trakai“ A lygoje debiutantų azartą nuslopino mačo pabaigoje

„Trakai“ laimėjo prieš „Lietavą“<br>D.Umbraso nuotr.

May 22, 2016, 9:55 PM, atnaujinta May 24, 2017, 3:23 PM

Lietuvos futbolo A lygos lyderiai „Trakai“ iškovojo trečią iš eilės bei dešimtą pergalę šiame sezone. Valdo Urbono treniruojamiems futbolininkams rezultatu 3:0 (1:0) pavyko įveikti čempionato debiutantę Jonavos „Lietavą“.

Mačo pradžioje akivaizdi kamuolio kontrolė priklausė šeimininkams, kurie didžiausią pavojų keldavo po aukštų perdavimų į baudos aikštelę. Viename epizode Giedriui Kvedarui paskutinę akimirką pavyko sugauti kamuolį, o antrame – gynėjai tik trečiuoju bandymu likvidavo pavojų. Visgi 15-ąją minutę „Lietava“ buvo priversta kapituliuoti.

Po Artiomo Gurenkos perdavimo iš kairiojo krašto Arūnas Klimavičius pasinaudojo tuo, jog G. Kvedaras buvo pernelyg toli palikęs savo poziciją bei tiksliu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartus. Tai – pirmasis patyrusio gynėjo įvartis šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone.

Kėliniui artėjant į pabaigą, V. Urbonui teko atlikti priverstinį keitimą: traumą patyrusį Vaidotą Šilėną pakeitė Modestas Vorobjovas. Savo ruožtu Aleksandras Byčenokas baudos smūgiu pabandė pagrasinti varžovų vartams, tačiau „Lietavos“ vartininkas kamuolį nukreipė už galinės linijos.

„Trakai“ netrukus po pertraukos turėjo keletą puikių progų padvigubinti rezultatą, bet jų neišnaudojo. Sykį iš itin dėkingos padėties galva virš vartų smūgiavo Nerijus Valskis, netrūko darbo ir G. Kvedarui – vartininkas buvo priverstas gaudyti A. Klimavičiaus muštą kamuolį.

Svečiai, kurių sudėtyje po keitimo ir vėl pasirodė po traumos atsigavęs Dominykas Galkevičius, pradėjo žaisti gerokai atviriau bei ne kartą rengė gaisrus prie čempionato lyderių vartų. Labai aktyvus buvo dešiniajame krašte rungtyniavęs Valdemaras Borovskis, aštriais perdavimais vertęs gynėjus mušti kamuolį toli nuo vartų. Progą pasireikšti turėjo ir Marius Rapalis – vartininkas atrėmė tolimą Savio smūgį.

Visgi per paskutines dešimt minučių šeimininkams pavyko nuslopinti jonaviečių entuziazmą. 81-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Titas Vitukynas pelnė gana kuriozišką įvartį smūgiu iš arti, o po trijų minučių A. Gurenkai beliko išnaudoti Deivido Česnauskio perdavimą.

„Lietava“ dar galėjo pelnyti garbės įvartį, tačiau V. Borovskio smūgį puikiai atrėmė eilinį kartą „sausus“ vartus išlaikęs M. Rapalis.

„Trakai“ iškovojo eilinę pergalę, tačiau džiaugsmo „riterių“ stovykloje neturėtų būti daug. Susižeidęs V. Šilėnas prisijungė prie rimtą besigydančio Jurijaus Mamajevo bei gynėjo Pavelo Kruko.

„Trakai“ – Jonavos „Lietava“ 3:0 (1:0)

„Trakai“: M. Rapalis, A. Klimavičius, D. Česnauskis, J. Januševskis, V. Šilėnas (43 min. M. Vorobjovas), D. Rekišas (77 min. T. Vitukynas), J. Zasavickis, A. Byčenokas, A. Gurenka, N. Valskis, D. Aršakianas (83 min. D. Šėgžda).

„Lietava“: G. Kvedaras, J. Aleksandravičius, M. Dūda, V. Borovskis, L. Miščiukas, Savio, A. Paškevičius (54 min. D. Galkevičius), T. Salamanavičius (78 min. M. Ganusauskas), A. Rocys, T. Eliošius, L. Stonkus.

Įvartis: A. Klimavičius (15), T. Vitukynas (81), A. Gurenka (84)

Geltonos kortelės: M. Vorobjovas (73); A .Rocys (11), L. Stonkus (45+3)