Lenkija apverkia kritusius didvyrius: „Futbolas yra žiaurus“

Lenkijos futbolo rinktinė buvo neįtikėtinai arti Europos čempionato pusfinalio, bet taip ir nepasiekė šio išsvajotojo etapo. Daugybę sirgalių ir Lietuvoje suvieniję lenkai ketvirtadienį „Euro 2016“ čempionato ketvirtfinalyje po 11 metrų baudinių serijos turėjo pripažinti Portugalijos komandos pranašumą.

Lenkija po pralaimėjimo kalbėjo apie žiaurų sportą.<br>„Gazeta Wyborcza“ antraštė.
Lenkai patyrė apmaudų pralaimėjimą.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jul 1, 2016, 7:44 AM, atnaujinta May 20, 2017, 4:56 AM

Portugalai šiame turnyre dar nė karto nešventė pergalės per pagrindinį laiką.

„Skaudu. Futbolas yra labai žiaurus sportas“, – tokius žodžius ištarė Lenkijos rinktinės lyderis Robertas Lewandowskis.

Jis labai anksti į priekį išvedė Lenkiją ir buvo arti rekordo. R.Lewandowskis įmušė sužaidus 1 minutę ir 40 sekundžių. Dabar jam priklauso antras pagal greitį įmuštas įvartis Europos čempionatų istorijoje. Pirmoji vieta priklauso po 1 minutės ir 7 sekundžių įmušusiam rusui Dimitrijui Kirlčenko, pasižymėjusiam dar 2004 metais.

Tačiau jokio džiaugsmo dėl rekordo po dvikovos nebuvo. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi 1:1, o per baudinių seriją lenkai krito, kai Jakubo Blaszczykowski smūgį atrėmė portugalų vartininkas. Tada viską užbaigė Ricardo Quaresma.

Lenkija į tai reagavo skaudžiai.

„Iškrito iš Europos čempionato, nors nepralaimėjo – tai žiauru!“, – antraštėje rašė wyborcza.pl.

„Iškritome iš „Euro“ nors nė karto neleidome varžovams pirmauti. Futbolininkai pagaliau mums pateikė sensacijų, o ne gėdą. Jie leido patirti puikų nuotykį“, – rašoma wyborcza.pl straipsnyje.

„Rzeczpospolita“ dar prieš interviu su R.Lewandowskiu iškėlė tą pačią mintį, kokią vėliau išsakė ir lyderis.

„Lenkija – Portugalija: futbolas – žiaurus“, – rašė rp.pl.

„Antrosios atkrintamosios rungtynės Europos čempionate. Antrasis pratęsimas. Antrą kartą baudiniai. J.Blaszczykowski smūgį atrėmė Rui Patricio. Futbolas – žiaurus. Vienam didžiausių Lenkijos futbolo rinktinės didvyrių šitaip siaubingai nepasisekė“, – rašė rp.pl.

Ir niekas teisti nuostabiai sužaidusių lenkų, kurie ir aštuntfinalio etapą įveikė per baudinių seriją (su Šveicarija), net neketino.

„Lenkai mušė blogą baudinį, bet namo sugrįžta aukštai iškeltomis galvomis. Jų pasirodymas pateko į Lenkijos futbolo istoriją“, – rašoma „Rzeczpospolita“ tekste.

„Nauja diena“: ar panaikinta PVM lengvata tikrai žlugdo maitinimo verslą?