Lietuvos futbolo rinktinė ir toliau beviltiška – Tautų lygoje vėl pralaimėjo

[[ge:lrytas:lrytas:7525066]]

Lietuviai beviltiškai pirmame kėlinyje atrodė su Juodkalnija ir po po pralaiminėjo 0:2.<br> Scanpix.com. nuotr.
Lietuvos rinktinė pralaimėjo Serbijai.<br>lrytas.lt nuotr.
Lietuvos ir Serbijos rinktinių mačas Tautų lygos turnyre<br>T.Bauro nuotr.
 Lietuvos rinktinė ir vėl pralaimėjo tarptautinėse varžybose<br> lff.nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Sep 10, 2018, 8:36 PM, atnaujinta Sep 11, 2018, 12:00 AM

Trys minutės, kurios kainavo du įvarčius – taip pasibaigė Tautų lygos C grupės ketvirtosios grupės akistata tarp Lietuvos ir Juodkalnijos rinktinių. Ir vėl Edgaro Jankausko suburta ekipa buvo sumušta, o tris mačus iš eilės įvarčių nepelniusi Juodkalnija nugalėjo lietuvius 2:0 (2:0).

Viską šiame mače lėmė trys pirmojo kėlinio minutės. Pradžioje mūsų futbolininkai sužaidė ranka baudos aikštėje ir Juodkalnijos rinktinė kapitonas Stefanas Savičius nuo 11 metrų nuginklavo Ernestą Šetkų, o jau po kelių akimirkų Lietuva prarado kamuolį savo pusėje ir perdavimą į baudos aikštę „uždarė“ Marko Jankovičius.

Nors lietuviai ir vaidino spaudimą ir bandė organizuoti spaudimą, tačiau jis nebuvo toks, kad šeimininkai būtų sutrikę. Nors antrasis kėlinys lietuviams ir buvo geresnis, tačiau virpstai gelbėjo ne varžovus, o lietuvius.

Pirmoje Tautų lygos akistatoje Lietuva krito ir prieš Serbiją 0:1, kuri su Rumunija šiame ture sužaidė  2:2. Tuo tarpu Juodkalnija su rumunais buvo sužaidę 0:0.

Tad grupėje pirmauja serbai, antri juodkalniečiai, treti – rumunai ir toliau be taškų lieka lietuviai. E.Jankausko ekipa šiame turnyre pralaido jau 3 įvarčius, tačiau nepelnė nė vieno. Maža to – teisėjai į lietuvių vartus skyrė net tris 11 metrų baudinius, po kurių buvo pelnyti du įvarčiai.

Lietuva Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) reitinge užima 127-ąją vietą, o Juodkalnija – 41-ąją.

Kitas rungtynes lietuviai žais spalio 11 dieną namuose su Rumunijos komanda.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Linas Klimavičius, Povilas Leimonas (Valdemaras Borovskis, 46), Artūras Žulpa, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas, Vykintas Slivka, Justas Lasickas (Darvydas Šernas, 62), Ovidijus Verbickas (Mantas Kuklys, 46), Fiodoras Černychas.

Juodkalnijos rinktinės sudėtis: Danijielis Petkovičius, Filipas Stojkovičius, Nikola Vukčevičius (Aleksandaras Ščekičius, 72), Žarko Tomaševičius, Nebojša Kosovičius, Marko Jankovičius (Aleksandaras Boljevičius, 87), Fatosas Bečirajus, Stefanas Savičius (Borisas Kopitovičius, 80), Vladimiras Jovovičius, Mirko Ivanovičius, Marko Simičius.

UEFA Tautų lyga – turnyras, organizuojamas pirmą kartą. Joje visos 55 UEFA priklausančių valstybių rinktinės pagal reitingą buvo suskirstytos į keturis divizionus. Lietuva drauge su Juodkalnija, Rumunija ir Serbija žaidžia C diviziono 4 grupėje. Jos nugalėtojai pateks į diviziono pusfinalį, kuriame tęs kovą dėl vienintelio kelialapio į 2020 metų Europos čempionatą.