Skaudu stebėti: Juodkalnijos sutrypta Lietuvos rinktinė guodėsi tik gražuoliu įvarčiu

[[ge:lrytas:lrytas:7888073]]

Tautų lyga: Lietuva – Juodkalnija.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (53)

Oct 14, 2018, 9:34 PM, atnaujinta Oct 15, 2018, 12:58 AM

UEFA Tautų lygos turnyre sekmadienį Lietuvos futbolo rinktinė LFF stadione susitiko su Juodkalnijos komanda. Norint neiškristi iš C diviziono mūsiškiams buvi tik vienintelė išeitis – laimėti prieš juodkalniečius. Deja, buvo priešingai – užfiksuotas triuškinamas pralaimėjimas 1:4 (0:3). Tai – kau ketvirtoji iš eilės mūsiškių nesėkmė turnyre.

C diviziono 4 grupėje Lietuva yra turnyro lentelės dugne su 0 taškų.

Į du Stefano Mugosos (10-ąją ir 45+1 min. iš 11 metrų baudinio) taiklius smūgius bei Boriso Kopitovčiaus (35-ąją) ir Darko Zoričius (86-ąją min.) įvarčius, Rolandas Baravykas 88-ąją min. atsakė reto grožio „bomba“ per save – 1:4. Tai – vienas gržaiausių įvarčių Lietuvos futbolo rinktinės istorijoje.

Praėjusio ketvirtadienio (spalio 11-osios dienos) rungtynėse Lietuvos rinktinei Rumunijos riešutas buvo per kietas. Paskutinėmis teisėjo pridėto laiko sekundėmis nacionalinė komanda 1:2 nusileido rumunams, o prieš tai Lietuva Tautų lygos varžybose 0:1 pralaimėjo Serbijai ir 0:2 tai pačiai Juodkalnijai.

Nors mačo pradžia nežadėjo nieko blogo, 10-ąją minutę Juodkalnija išsiveržė į priekį. Kontratakoje spurtavęs S.Mugoša dešiniajame baudos aikštelės krašte nuginklavo Ernestą Šetkų smūgiu pažeme.

36-ąją minutę juodkalniečiai persvarą padvigubino. Po Vladimiro Jovočiaus pakelto kampinio, B.Koptivočius prie tolimojo virpsto suskubo pirmasis prie kamuolio ir tiksliai smūgiavo galva.

Lietuvos rinktinės toks rezultatas netenkino ir jau po trijų minučių kairiajame atakos krašte Arvydas Novikovas pakėlė kamuolį link artimojo virpsto, kur Nerijus Valskis išbandė vartininko Danijelio Petkovičiaus budrumą smūgiu galva. Vartų sargas kamuolį pagavo. Vėliau Rolandas Baravykas nesėkmingai smūgiavo šalia vartų.

45-ąją minutę Juodkalnijai pavyko įmušti trečią įvartį. Baudos aikštelėje L.Klimavičius sužaidė ranka ir arbitras skyrė vienuolikos metrų baudinį. Jį realizavo S.Mugoša.

Po pertraukos Lietuvos komandos žaidimas tapo gyvesnis. 53-iąją minutę varžovų gynėjams teko blokuoti iš eilės sekusiems A.Novikovo ir Vykinto Slivkos smūgius, o po jų Deimantas Petravičius atliko stiprų šūvį į dešinį kampą, bet D.Petkovičius atrėmė smūgį.

70-ąją minutę V. Slivka baudos aikštelėje surado erdvės smūgiui, tačiau vartininkas ir vėl reagavo sėkmingai. Dar po kelių minučių D.Petravičius, susitvarkęs su gynėju, išniro priešais D.Petkovičių ir iš arti smūgiavo į vartus, bet vartininkas atrėmė ir šį smūgį.

86-ąją minutę Juodkalnija įmušė ketvirtą įvartį, kai baudos aikštelėje D.Zoričius nuginklavo Ernestą Šetkų.

Po poros minučių Lietuvos komandai pavyko įspūdingu būdu sušvelninti rezultatą. Po puikaus A.Novikovo perdavimo, R.Baravykas baudos aikštelės centre akrobatiškai smūgiavo kamuolį į dešinį vartų kampą.

Nors lietuviai toliau spaudė varžovus, iki paskutinio teisėjo švilpuko rezultatas nepasikeitė ir Juodkalnija triumfavo 4:1.

FIFA rinktinių reitinge Juodkalnija užima 41-ąją vietą, o Lietuva – 126-ąją. Aukščiausiai Juodkalnija buvo pakilusi 2011 metų vasarą, kuomet užėmė net 16-ąją vietą.

Per kitas Tautų lygos rungtynes Juodkalnijos rinktinė pergalių neiškovojo. Juodkalniečiai išvykoje sužaidė lygiosiomis su Rumunija 0:0 ir namie pralaimėjo Serbijai 0:2.

C diviziono 4 grupėje Juodkalnija užima antrąją vietą (7 tšk.), o Lietuva yra paskutinė ketvirta (0 tšk.). Pirmojoje pozicijose yra Serbija (8 tšk.), o trečiojoje – Rumunija (6 tšk.). Šios abi komandos sekmadienį Bukarešte sužaidė be įvarčių 0:0.

Lietuviams dar lieka dvejos atsakomosios rungtynės svečiuose su rumunais (lapkričio 17-ąją dieną) ir serbais (lapkričio 20-ąją dieną).

Rezultatas:

Lietuva – Juodkalnija 1:4. Rolandas Baravykas (88)/Stefan Mugosa (10, 45+1 – iš 11 metrų baudinio), Boris Kopitovč (35), Darko Zorič (86).

Lietuva: Ernestas Šetkus (GK), Valdemaras Borovskis, Linas Klimavičius, Justinas Januševskis, Rolandas Baravykas, Vykintas Slivka, Artūras Žulpa, Modestas Vorobjovas (46' Mantas Kuklys), Arvydas Novikovas, Fiodoras Černychas (49' Deimantas Petravičius), Nerijus Valskis (79' Donatas Kazlauskas).

Juodkalnija: Danijel Petkovič (GK), Filip Stojkovič (87' Risto Radunovič), Boris Kopitovič, Žarko Tomaševič, Marko Vešovič (56' Darko Zorič), Stefan Mugoša, Vladimir Jovovič (72' Fatos Bečiraj), Nebojša Kosovič, Aleksandar Ščekič, Mirko Ivanič, Marko Simič (C).