Visiškai kvailų klaidų mače olandai Tautų lygoje per pratęsimą palaužė anglus

Pirmame UEFA Tautų lygos turnyro finale susikaus lemiamas akistatas pas save priėmusi Portugalija ir Nyderlandų ekipa. Tai paaiškėjo po antrojo pusfinalio, kuriame Nyderlandų rinktinė pradžioje po apmaudžios savo, o po to ir trijų anglų klaidų šventė pergalę po pratęsimo 3:1 (0:1, 2:0). Visas pirmąsias keturias vietas Tautų lygos turnyre visos finalo ketverto ekipos išsiaiškins sekmadienį. Dėl trečiosios vietos varžysis anglai ir šveicarai.

Anglijos rinktinė nesugebėjo prasibrauti į Tautų lygos finalą, po pratęsimo pralaimėjusi olandams pusfinalyje<br> Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

Jun 7, 2019, 12:28 AM, atnaujinta Jun 7, 2019, 3:52 PM

Pirmasis mačo įvartis krito po apmaudžios olandų klaidos, kai savo baudos aikštėje nesuvaldė kamuolio Matthijsas de Ligtas, o jau vartininko aikštėje jį perimti buvo pasirengęs Marcusas Rashfordas.

Anglų puolėją „nuskynė“ M.de Ligtas, o mačo arbitras parodė į 11 metrų baudinį. 30-ąją minutę M.Rashfordas pats realizavo baudinį ir išvedė į priekį anglus.

Neįtikėtina, tačiau savo klaidą M. de Ligtas ištaisė 73-iąją minutę, kai po kampinio tiesiog įkalė kamuolį galva į Jordano Pickfordo ginamus vartus.

Po dešimties minučių kamuolys dar kartą atsidūrė Nyderlandų vartuose – po labai įspūdingos atakos Jesse'as Lingardas išbėgo vienas prieš vartininką ir džiaugėsi taikliu smūgiu.

Tačiau VAR sistema parodė, kad anglų saugas greičiausiai buvo vos vienu centimetru nuošalėje ir įvartis nebuvo įskaitytas.

Taip du kėliniai ir baigėsi, nors anglai buvo kur kas arčiau pergalės. Pirmojo pratęsimo kėlinio pabaigoje siaubingą klaidą padarė jau anglai: visiškai paprastoje situacijoje kamuolį prie savo vartų jie prarado ir Quincy Promesas, perėmęs jį smūgiavo, o nuo Kyle'o Walkerio kojos 97 minutę jis įriedėjo į anglų vartus.

Jau per antrąjį pratęsimo kėlinį anglai ir dar kartą surengė „dovanų“ vakarą olandams – ir vėl kvailai praradę kamuolį savo aikštės pusėje jie tiesiog „ant lėkštutės padėjo“ sviedinį Q.Promesui ir olandas įkalė 114-ąją minutę įvartį, kuris baigė intrigą.

Į lemiamas kovas olandai pateko iš A lygos pirmosios grupės, kur įveikė prancūzus ir vokiečius, patyrę vieną nesėkmę. Juos 2:1 įveikė pasaulio čempionai Prancūzijos atstovai, tačiau savo aikštėje olandai šventė pergalę 2:0 ir tai lėmė, kad jie buvo pirmi, nors su prancūzais surinko po 7 taškus.

Tuo tarpu anglai pergalę šventė ketvirtoje grupėje, už savęs palikę ispanus ir kroatus. Jie taip pat savo sąskaitoje turėjo vieną nesėkmę, nusileidę ispanams 1:2.

Trečiadienį vakare buvo sužaistas pirmasis pusfinalis. Jame susikovė Portugalijos ir Šveicarijos rinktinės. Po atkaklios dvikovos 3:1 laimėjo namuose žaidusi Portugalija, o tris įvarčius pelnė Cristiano Ronaldo.