Turkijos rinktinė – ne tokia baisi kaip Vilniuje: lietuviai Izmire irgi pralaimėjo, bet praleido tik du įvarčius

Lietuvos futbolo rinktinė antradienį Izmire žaidė UEFA Tautų lygos C1 grupės rungtynes su lydere Turkijos komanda ir patyrė pralaimėjimą 0:2 (0:1). Po keturių mačų lietuvių sąskaitoje ir toliau nėra nė vieno taško.

Lietuvos ir Turkijos mačo akimirkos.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jun 14, 2022, 9:15 PM, atnaujinta Jun 15, 2022, 12:45 AM

Turkai smūgiavo 26 kartus (11 smūgių į vartų plotą), lietuviai atsakė vos 3 smūgiais (1).

Kamuolio kontrolė – 69 ir 31 proc.

Pirmąjį įvartį Turkijos rinktinei pelnė Kaanas Ayhanas smūgiu galvą 37-ąją min., kai Džiugas Bartkus išmušė kamuolį jau iš vartų.

Po pertraukos 54-ąją min. teisėja Stephanie Frappart skyrė baudinį į lietuvių vartus ir Hakanas Calhanoglu nuo 11 m žymos smūgaivo tiksliai.

81-ąją min. buvo skirtas dar vienas baudinys į lietuvių vartus, tačiau Dž.Bartkus atrėmė Cengizo Undero smūgį.

Kitose C1 grupės rungtynėse antradienį Liuksemburgas ir Farerų Salos sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:0).

Lygiai prieš savaitę LFF stadione lietuviai patyrė žeminantį pralaimėjimą 0:6.

Tai buvo blogiausias Lietuvos rinktinės rezultatas žaidžiant savo aikštėje per visą istoriją.

C1 grupėje turkai pirmavo, iškovoję visas tris pergales pirmajame rate.

Jie 4:0 sutriuškino Farerų Salas, 6:0 – Lietuvą ir 2:0 įveikė Liuksemburgo riinktinę.

Lietuvos futbolininkai namuose 0:2 pralaimėjo Liuksemburgui, 0:6 – Turkijai ir svečiuose 1:2 nusileido Farerų Salų komandai.

Dabar Tautų lyga sugrįš rugsėjo mėnesį – tada lietuviai namuose priims Farerų Salų komandą ir išvykoje susikaus su Liuksemburgu.

Dvikovą lietuvaičiai pradėjo gana aktyviai – laukdami varžovų klaidų mūsiškiai kelis sykius rungtynių pradžioje pabėgo į greitas atakas, o pavojingą Justo Lasicko smūgį sugavo šeimininkų vartininkas. Dar po kelių minučių rinktinės kapitono Fiodoro Černycho smūgį blokavo gynėjai. Tuo tarpu turkai, nors ir turėjo didesnę kamuolio kontrolę, pirmosiomis kėlinio minutėmis itin pavojingų šansų prie Džiugo Bartkaus vartų nesusikūrė.

Pamažu turkų spaudimas augo ir kėliniui artėjant prie pabaigos šeimininkai išsiveržė į priekį, kai galva pasižymėjo po standartinės situacijos prie Lietuvos vartų likęs gynėjas Kaanas Ayhanas.

Džiugas Bartkus į smūgį reagavo, jį atmušė, tačiau rungtynių arbitrė gavo signalą, kad kamuolys kirto vartų liniją, ir smūgį įskaitė.

Būtent šis įvartis leido turkams į pertrauką išeiti pirmaujant 1:0.

Antrasis kėlinys lietuviams prasidėjo sunkiai – sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes, po keitimo aikštėje pasirodęs Vilius Armanavičius prasižengė savo baudos aikštelėje. Teisėja, po VAR peržiūros, skyrė baudinį, o jį užtikrintai realizavo šeimininkų kapitonas Hakanas Calhanoglu.

Lietuviai taip pat kėliniui įsibėgėjant vis dažniau pereidavo į varžovų aikštės pusę, o vieną F. Černycho bandymą blokavo šeimininkų gynėjas.

Dvikovos pabaigoje į svečių vartus buvo skirtas dar vienas baudinys, tačiau šį kartą Dž. Bartkus laimėjo mikrodvikovą ir jį atrėmė.

Visgi per likusį laiką dvikovos rezultatas nepakito ir Lietuvos rinktinė turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

UEFA Tautų lyga

Turkija – Lietuva 2:0 (1:0).

Gürsel Aksel stadionas, Izmiras. Teisėja – Stephanie Frappart (Prancūzija).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Džiugas Bartkus, Dominykas Barauskas, Edvinas Girdvainis, Linas Klimavičius (78 min. Benas Šatkus), Rolandas Baravykas (46 min. Pijus Širvys), Linas Mėgelaitis, Karolis Uzėla, Justas Lasickas (46 min. Vilius Armanavičius), Paulius Golubickas (71 min. Augustinas Klimavičius, Titas Milašius (84 min. Artemijus Tutyškinas), Fiodoras Černychas.

Atsargoje: Ignas Plūkas, Ernestas Šetkus, Giedrius Matulevičius, Arvydas Novikovas, Saulius Mikoliūnas, Vykintas Slivka, Ignas Kružikas.

Neregistruoti: Karolis Laukžemis, Natanas Žebrauskas.

Įvarčiai: 38 min. Kaanas Ayhanas, 54 min. Hakanas Calhanoglu (11 m).

Įspėti: 31 min. Rolandas Baravykas, 48 min. Fiodoras Černychas, 53 min. Vilius Armanavičius, 80 min. Titas Milašius (Lietuva);