Katastrofiškos kelionės UEFA Tautų lygoje pabaiga: Lietuvos rinktinės finišą Liuksemburge apkartino praleistas įvartis Debiutavo N. Žebrauskas ir T. Kalinauskas

Lietuvos futbolo rinktinė sekmadienį rungtynėmis svečiuose su Liuksemburgo komanda baigė pasirodymą 2022 metų UEFA Tautų lygos C1 grupės varžybose. Ilgai laikęsi lietuviai 88-ąją min. praleido apmaudį įvartį ir patyrė nesėkmę 0:1 (0:0).

Liuksemburgo ir Lietuvos rinktinių rungtynės.<br> Imago/Scanpix nuotr.
Lietuvos ir Liuksemburgo rungtynės.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Sep 25, 2022, 9:21 PM, atnaujinta Sep 26, 2022, 7:45 AM

Liuksemburgo rinktinės pergalę lėmė Gertsono Rodrigueso smūgis baigiantis mačui. Trys šeimininkų žaidėjai netrukdomi perdavinėjo kamuolį baudos aikštelėje ir pasinaudojo proga.

Kiek anksčiau antrajame kėlinyje G.Rodrigueso pelnytas įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Lietuvos rinktinė baigė pasirodymą turnyre su 1 tašku po 6 rungtynių.

Liuksemburgo rinktinė surinko 11 taškų ir užėmė 2-ąją vietą.

Paskutinio mačo rezultatas jau nieko nelėmė – per 5 rungtynes tik tašką surinkę lietuviai liko grupės paskutiniai ir kitų metų kovą žais dėl išlikimo trečioje pakopoje. Tiesa, surinkti taškai ir įvarčiai gali lemti varžovus išlikimo mače su kitų C pakopos grupių paskutine komanda.

Pirmąsias rungtynes Vilniuje vasarą lietuviai pralaimėjo Liuksemburgui 0:2.

Tuomet rinktinei vadovavo Valdas Ivanauskas, kuris po keturių pralaimėjimų užleido savo postą vokiečiui Reinholdui Breu.

C2 grupės nugalėtoja su 13 taškų tapo Turkija, kuri paskutines nieko nelėmusias rungtynes svečiuose 1:2 pralaimėjo Farerų Saloms (8 tšk.).

Nepaisant dar vieno pralaimėjimo. Liuksemburge buvo keletas istorinių įvykių.

Lietuvos rinktinėje debiutavo Natanas Žebrauskas ir Tomas Kalinauskas, o Saulius Mikoliūnas sužaidė 100-ąsias rungtynes.

Tačiau net trys žaidėjai gavo geltonąsias korteles, kurios neleis jiems dalyvauti išlikimo C pakopoje rungtynėse.

Rungtynės. Šiame mače lietuviai vertėsi be diskvalifikuotų ir į Liuksemburgą nevykusių Justo Lasicko ir Lino Klimavičiaus.

Rungtynės prasidėjo didesne šeiminikų kamuolio kontrole, tačiau kurį laiką jie iš jos nieko apčiuopiamo neišpešė, o pasiaukojamai besigynę lietuviai blokavo ne vieną varžovų smūgį ir daug darbo Džiugui Bartkui nesuteikė.

Bene rimčiausią progą Liuksemburgo komanda turėjo kėliniui įpusėjus, kai Danelio Sinani smūgį nuo vartų linijos atmušė Benas Šatkus, o pakartotinis oponentų smūgis sudrebino virpstą.

Kėlinys neapsiėjo ir be prastų akimirkų – nesėkmingai su varžovu susidūręs Dominykas Barauskas aikštę paliko ant neštuvų, o jį pakeitė pirmą sykį su vyrų rinktinės marškinėliais žaidęs Natanas Žebrauskas.

Po pertraukos lietuviai atliko porą smūgių galva – Vykinto Slivkos bandymas skriejo vartininkui į rankas, o Edvinas Girdvainis po kampinio mušė greta vartų.

Sužaidus valandą į lietuvių vartus krito įvartis, tačiau po VAR peržiūros Gersonui Rodriguesui buvo užfiksuota nuošalė, smūgis neįskaitytas, o rezultatas toliau liko 0:0.

Taip pat antrame kėlinyje Lietuvos rinktinėje atliktas istorinis keitimas – Saulius Mikoliūnas 100-ąjį sykį apsivilko Lietuvos rinktinės marškinėlius ir pagal šį skaičių tapo pirmuoju futbolininku šalies istorijoje.

Iškart po šio keitimo pavojingą baudos smūgį atliko Arvydas Novikovas, tačiau varžovų vartininkas jį nukreipė į užribį.

Visgi pačioje rungtynių pabaigoje varžovai pasiekė savo – lietuviams nesėkmingai sužaidus gynyboje kamuolį į tinklą nukreipė tas pats G. Rodriguesas.

Per likusį laiką lietuviai rezultato neišlygino ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

Rungtynių statistika

UEFA tautų lyga: Liuksemburgas – Lietuva 1:0 (0:0).

„Stade de Luxembourg stadionas“. Liuksemburgas. Teisėjas – Giorgis Kruašvili (Gruzija).

Įvartis: 89 min. Gersonas Rodriguesas (Liuksemburgas).

Įspėti: 2 min. Vincentas Thillis, 78 min. Leandro Barreiro, 90+3 min. Florianas Bohnertas (Liuksemburgas); 15 min. Edvinas Girdvainis, 34 min Vykintas Slivka, 51 min. Paulius Golubickas, 66 min. Fiodoras Černychas (Lietuva).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Džiugas Bartkus, Rolandas Baravykas (78 min. Saulius Mikoliūnas), Edvinas Girdvainis, Vykintas Slivka (78 min. Tomas Kalinauskas), Benas Šatkus, Dominykas Barauskas (43 min. Natanas Žebrauskas), Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas, Paulius Golubickas (71 min. Artūras Dolžnikovas), Arvydas Novikovas, Fiodoras Černychas.

Atsargoje: Edvinas Gertmonas, Ignas Plūkas, Artemijus Tutyškinas, Titas Milašius, Deividas Dovydaitis, Linas Mėgelaitis.

Prieš rungtynes. „Startinės pozicijos prieš rungtynes aiškios, žaidžiame prieš 93-iąją FIFA reitingo komandą. Situacija dabar yra aiški, favoritai yra jie.

Turėjome šiek tiek problemų, traumuotų žaidėjų, kitiems po traumos dar buvo anksti grįžti, o po rungtynių su Farerų Salomis turime ir du dėl kortelių negalinčius žaisti žaidėjus, Justą Lasicką ir Liną Klimavičių.

Tokia yra situacija, bet turime gerą komandą ir darysime viską, ką galime.

Pasakiau vyrukams, kad dabar turime galvoti apie šias rungtynes, praėjusias turime pamiršti. Noriu žiūrėti į priekį, labai svarbu būti artimais su žaidėjais, jie daro puikų darbą ir esu tikras, kad žaidėjai 90 minučių darys viską dėl gero rezultato Lietuvai“, – prieš mačą Liuksemburge kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Reinholdas Breu.