Po teisėjų sprendimo – vilniečius nuliūdinusi pergalė: „Lietuvos rytas“ - Bambergo „Brose“ 67:62

Misija – įvykdyta, tačiau ne iki galo. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Eurolygos D grupės rungtynėse 67:62 (15:15, 20:13, 15:15, 17:19) nugalėjo Bambergo „Brose“ ekipą, tačiau jiems nepavyko pergalės iškovoti taip trokštamu bent jau septynių taškų skirtumu. Iki pat paskutinių šimtųjų sekundės vilniečiai pirmavo 67:60, tačiau varžovai suspėjo įmesti kamuolį į krepšį. Sprendimą įskaityti taškus priėmė teisėjai. Dabar Dariaus Maskoliūno auklėtiniams reikės ne tik paskutiniame ture nugalėti Stambulo „Besiktas“, tačiau ir tikėtis palankaus „Brose“ ir Belgrado „Partizan“ rezultato.

R. Seibutis įmetė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.<br>M. Kulbis.

Martynas Suslavičius

2012-12-08 12:31, atnaujinta 2018-03-14 19:00

Sūpuoklės. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai nuo pat starto mėgino bėgti į priekį, tačiau „Brose“ komanda neketino paleisti šeimininkų – vilniečiams surengus keletą vaisingų atakų, svečiai atsakė dviem tritaškiais – 6:6. „Lietuvos ryto” ekipa turėjo nedidelį pranašumą (11:8, 11:10, 13:10), tačiau K. Tadda paskutinę ataką užbaigė tritaškiu – 15:15.

Antrajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ komanda jautėsi laisviau. D. Maskoliūno auklėtiniai iš pradžių išsiveržė 19:15, o vėliau po keleto efektingų atakų „Siemens“ arena aidėjo nuo aistruolių dainų – jų ekipa pirmavo 24:15. Varžovai buvo skirtumą sumažinę iki minimumo – 28:29, tačiau po tritaškį įmetę N. Nedovičius ir S. Buterlevičius leido „Lietuvos rytui“ į didžiąją pertrauką išeiti pirmaujant 35:28.

Vilniečiai trečiajame kėlinyje jau po pirmosios minutės buvo išsiveržę 37:28, tačiau „Brose“ komanda žaidė atkakliai, tvirtai ir ieškojo išeičių. Vokiečiai sumaniai panaudojo M. Zirbesą, kuris skirtumą buvo sumažinęs iki 41:46, tačiau „Lietuvos rytas“ nenuleido rankų ir į lemiamą kėlinį išėjo pirmaudamas 50:43.

Lemiamą kėlinį Bambergo ekipa pradėjo spurtu, sumažinusiu skirtumą iki 48:50, tačiau „Lietuvos rytas“ po J. Blūmo tritaškio užsidegė ir susikrovė itin reikiamą pranašumą – 57:50. „Brose” komanda šeimininkus spaudė agresyviai tiek puolime, tiek gynyboje, tačiau „Lietuvos ryto“ komanda sugebėjo atsilaikyti ir vilniečiams itin nedaug pritrūko iki reikiamos pergalės septynių taškų skirtumu – 67:62.

Šansai. Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai dabar būtina ne tik nugalėti Stambulo „Besiktas“ komandą, tačiau reikia tikėtis ir Belgrado „Partizan“ pergalės Bamberge.

Šou. Per didžiąją pertrauką žiūrovai galėjo išvysti mažųjų Sostinės krepšinio mokyklos žaidėjų ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ šokėjų rungtynes.

Lemtis. Iki rungtynių pabaigos likus penkioms sekundėms „Lietuvos ryto“ komanda laiminėjo 67:59, tačiau netrukus R. Seibutis buvo priverstas prasižengti. Prie baudų metimo linijos stojęs Sh. Fordas pataikė pirmąjį metimą, tačiau antrasis skriejo pro šalį. Deja, bet vilniečiai nesugebėjo užtikrintai sužaisti ir kamuolį puolime atsikovojo J. Goldsberry, kuris dar suspėjo ir išmesti kamuolį. „Lietuvos ryto“ komanda ir sirgaliai iškart ėmė skėsčioti rankomis – ar metimas buvo atliktas laiku? Tačiau teisėjai pasitarė ir nusprendė įskaityti vokiečių taškus, taip pasunkindami „Lietuvos ryto“ padėtį kovoje dėl kelialapio į „Top 16”.

Susitikimas. Pirmasis „Lietuvos ryto“ ir „Brose“ ekipų susitikimas D grupėje baigėsi Vokietijos klubo pergale 84:78.

Startiniai penketai.

„Lietuvos rytas“: R. Seibutis, M. Katelynas, S. Buterlevičius, N. Nedovičius, L. Radoševičius.

„Brose: S. Gipsonas, B. Nachbaras, C. Jacobsenas, A. Gavelis, M. Zirbesas.

Statistika. „Lietuvos rytas“: R. Seibutis (10 atk. kam. ) - 19, L. Radoševičius (9 atk. Kam.) - 11, S. Buterlevičius ir J. Blūmas – po 8, N. Nedovičius – 7, S. Babrauskas ir D. Ivanovas – po 4, M. Katelynas – 3, P. Samaržiskis – 2, D. Dulkys – 1.

„Brose Baskets“: B. Nachbaras (6 atk. kam.) ir M. Zirbesas – po 12, C. Jacobsenas – 10, A. Gavelis – 9, J. Goldsberry ir K. Tadda – po 7, Sh. Fordas – 5.

„Lietuvos rytas” - „Brose”

Dvitaškiai:20/43 (46 proc.) - 17/34 (50 proc.)

Tritaškiai: 5/24 (20 proc.) - 6/17 (35 proc.)

Baudų metimai: 12/10 (66 proc.) - 10/15 (66 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 42 - 34

Perimti kamuoliai: 12 - 5

Klaidos: 16 - 21

Rezultatyvūs perdavimai: 7 - 8

Pirmasis kėlinys

Pirmieji taškai į krepšį krito praėjus beveik minutei – juos pelnė M. Katelynas, įdėjęs į krepšį – 2:0. Netrukus dar du taškus pridėjo R. Seibutis, o varžovai atsakomojoje atakoje suklydo. M. Katelynui pataikyti nepavyko, tačiau varžovai taip pat nepasinaudojo savo šansu.

Sužaidus beveik tris minutes prabilo ir varžovai, pataikę tritaškį – 3:4, tačiau „Lietuvos rytas“ iškart atsakė taškais – 6:3. Sužaidus šiek tiek daugiau nei tris minutes B. Nachbaras pataikė tritaškį ir išlygino skirtumą - 6:6.

„Siemens" areną suošti privertė L. Radoševičius, kuris efektingai blokavo varžovų metimą. Į ataką susiruošę vilniečiai ją išpildė iki galo - 9:6.

Iki kėlinio pabaigos likus keturioms minutėms „Brose" ekipos deficitas buvo minimalus - 8:9, tačiau netrukus taškus pelnė N. Nedovičius - 11:8.

Skirtumą išlyginti (3 min. 54 sek.) galėjo B. Nachbaras, tačiau jo baudos metimas skriejo pro šalį - 10:11, o netrukus vilniečiai surengė greitą ataką, kurią užbaigė R. Seibutis - 13:10.

Iki kėlinio pabaigos likus minutei K. Tadda pataikė tritaškį ir nubraukė šeimininkų pranašumą - 15:15. Tokiu rezultatu ir baigėsi pirmasis ketvirtis.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio starte minimalų skirtumą šeimininkams suteikė S. Babrauskas, pataikęs vieną baudos metimą - 16:15. Sužaidus pusantros minutėms J. Blūmas privertė sušukti sirgalius - latvis pataikė tritaškį - 19:15. Netrukus vilniečiai apsigynė, tačiau pelnyti taškų jiems nepavyko.

Sužaidus beveik tris minutes į greitą ataką pasileido D. Dulkys, kuriam nepavyko pataikyti, tačiau jo metimą pataisė aukščiau nei visi varžovai iššokęs ir kamuolį į krepšį įkrovęs D. Ivanovas. Netrukus dar dvitaškį pridėjo J. Blūmas ir varžovai paprašė minutės pertraukėlės - 24:15.

Įpusėjus antrajam kėliniui „Lietuvos ryto" krepšininkai pirmavo 25:18. Netrukus vilniečiai padidino skirtumą iki 27:18, tačiau varžovai irgi surengė vaisingą ataką - 27:20.

L. Radoševičius privertęs prasižengti varžovus stojo prie baudų metimo linijos. Jis dukarta atakavo taikliai - 29:22. Atsakomojoje atakoje „Brose" ekipai sužaisti sėkmingai nepavyko - Sh. Fordas prasižengė puolime. Tuo pasinaudoti D. Maskoliūno auklėtiniai nesugebėjo.

Iki kėlinio pabaigos likus porai minučių K. Tadda dviem taikliais baudų metimais skirtumą sumažino iki 26:29. Netrukus M. Katelynas suklydo, o svečiai dar dviem taikliais baudų metimais deficitą sumažino iki minimumo - 28:29.

D. Maskoliūno auklėtiniai neleido varžovams įsisiautėti ir dviem tritaškiais (N. Nedovičius ir S. Buterlevičius) pabėgo įpriekį - 35:28.

Tokiu skirtumu pirmaudami „Lietuvos ryto" krepšininkai ir išėjo į didžiąją pertrauką.

Trečiasis kėlinys

Pirmieji ataką trečiajame kėlinyje surengė „Brose“ krepšininkai, tačiau jiems nepavyko pasižymėti. D. Maskoliūno auklėtiniai taip pat šovė tuščiais šoviniais. Sužaidus šiek tiek daugiau nei minutę taškus pelnė R. Seibutis – 37:28, tačiau pataikė ir varžovai - 30:37.

Sužaidus daugiau nei tris minutes „Siemens" arena suošė - S. Buterlevičius pataikė tritaškį ir vilniečiai išsiveržė 40:30.

Vilniaus „Lietuvos ryto” agresyviai stengėsi išlaikyti dešimties taškų pranašumą – R. Seibutis pataikė dvitaškį, o netrukus vilniečiai privertė varžovus išmesti kamuolį už galinės linijos. Vilniečiai turėjo progą skirtumą padidinti, tačiau tuo nepasinaudojo ir netrukus „Brose“ džiaugėsi tritaškiu – 35:44.

Sužaidus šešias minutes „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmavo 46:37. Šeimininkai galėjo padidinti skirtumą, tačiau M. Katelynas sužingsniavo. „Brose“ komanda už tai šeimininkus nubaudė dvitaškiu – 39:46.

„Lietuvos ryto“ komandai iki kėlinio pabaigos likus žaisti pusantros minutės ir vėl nepavyko apsiginti prieš M. Zirbesą, kuris pelnė dešimtąjį tašką - 41:46. Atsakomojoje atakoje R. Seibutis privertė prasižengti varžovus ir pataikė du baudų metimus - 48:41.

Trečiasis kėlinys baigėsi šeimininkų naudai 50:43.

Ketvirtasis kėlinys

„Lietuvos ryto“ krepšininkai iškart ėmė gintis agresyviai, tačiau tai nesulaikė J. Goldsberry, kuris paskutinėmis atakos sekundėmis įmetė tritaškį - 46:50. Netrukus šis krepšininkas pataikė dvitaškį - 48:50.

Itin reikiamus taškus sužaidus porą minučių pataikė S. Babrauskas, vėl pažadinęs žiūrovus - 52:48. Netrukus varžovai atsakė irgi taikliu metimu - 50:52.

Sužaidus tris minutes J. Blūmas pataikė tritaškį, vilniečiai apsigynė, o R. Seibutis padidino skirtumą iki 57:50.

Sužaidus keturias minutes varžovai surengė greitą ataką ir atrodė, kad A. Gavelis pataikys du lengvus taškus iš po krepšio, tačiau L. Radoševičius jam įstatė „stogą". Iki mačo pabaigos likus pustrečios minutės vilniečiai pirmavo 61:54. Varžovai galėjo skirtumą sumažinti, tačiau puolime prasižengė M. Zirbesas. Vilniečiams atsakyti taškais nepavyko.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 2 min. 21 sek. šeimininkai galėjo padidinti skirtumą, tačiau suklydo. Netrukus C. Jacobsenas pataikė du taškus, prie jo prisidėjo ir M. Zirvesas - 58:61. Itin svarbius Lietuvos ryto" komandoje pataikė D. Ivanovas - 63:58. Vilniečiai iškart puolė agresyviai gintis ir privertė varžovus suklysti. Netrukus R. Seibutis stojo prie baudų metimo linijos - jis įmetė tik vieną metimą - 64:58.

Likus žaisti 25 sekundėms šeimininkai pataikė itin svarbų metimą - 66:58. Netrukus vilniečiai jau agresyviai gynėsi, tačiau jiems švariai sustabdyti varžovų nepavyko. Prie baudų metimo linijos stojo B. Nachbaras, kuris pataikė tik vieną metimą - 66:59.

Iki mačo pabaigos likus 5,2 sek. varžovai subaudavo L. Radoševičių, kuris stojo prie baudų metimo linijos. Lietuvos ryto" legionierius pataikė tik vieną metimą - 67:59.

Atsakomojoje atakoje varžovai privertė subauduoti R. Seibutį. Sh. Fordas pataikė pirmąjį metimą, tačiau antrasis skriejo pro šalį. Kamuolį atkovoti dar spėjo varžovai ir kamuolys aidint sirenai krito į krepšį. Lemiamą sprendimą turėjo priimti teisėjai, kurie pasitarę įskaitė taškams svečiams - 62:67.

*** Situacija prieš rungtynes

Matematika. D grupėje dėl 4-osios vietos ir paskutinio kelialapio į „Top 16” kovoja trys komandos: „Partizan”, Bambergo „Brose” (turi po 2 pergales) ir „Lietuvos rytas” (1 pergalė).

Kad patektų į kitą etapą, vilniečiai ne tik privalo laimėti abejas likusias rungtynes, bet ir sulaukti palankių rezultatų konkurentų mačuose.

Jei „Lietuvos rytas” įveiks „Brose” ekipą 7 ar daugiau taškų, tada vilniečiams užteks paskutinėse rungtynėse nugalėti „Besiktas” komandą, o „Brose” – „Partizan” rungtynės mūsų šalies ekipai nieko nelems.

Jei „Lietuvos rytas” nugalės „Brose” komandą 1–5 taškų skirtumu, vilniečiams reikės įveikti „Besiktas” ir laukti „Partizan” pergalės Bamberge.

Jei „Lietuvos rytas” pranoks „Brose” krepšininkus 6 taškais (tai yra tiek pat, kiek pralaimėjo Bamberge – 68:74), vilniečiams reikės įveikti „Besiktas” ir tikėtis, kad „Brose” dideliu skirtumu nesutriuškins „Partizan” ekipos.

Karštis. Ketvirtadienio vakarą „Barcelona“ krepšininkai po atkaklių ir intriguojančių rungtynių, pareikalavusių ir pratęsimo, sugebėjo 68:67 nugalėti Belgrado „Partizan“ komandą. Jeigu katalonai būtų pralaimėję, Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai būtų praradę viltis patekti į „Top 16” etapą.

Kaukė. Po Jungtinės lygos rungtynių su Maskvos srities „Chimki“ Deividas Dulkys priverstas dėvėti specialią kaukę, kurios prireikė po netyčinio Vitalijaus Fridzono smūgio alkūne. Po susidūrimo D. Dulkiui lūžo nosis.

Padėtis. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai – D grupės autsaideriai. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai savo sąskaitoje turi tik vieną pergalę ir septynis pralaimėjimus. „Brose” krepšininkai pergalės skonį jautė dukart. Bambergo komanda patyrė šešis pralaimėjimus ir D grupėje žengia penktoje vietoje.