Kauno „Žalgiris“ kelionę Eurolygoje baigė pergale – 90:81

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo pasirodymą Eurolygoje baigė pergale prieš E grupės autsaiderę. Joano Plazos auklėtiniai ketvirtadienį „Top 16” etapo paskutinėse rungtynėse 90:81 (26:25, 24:20, 16:18, 24:18) palaužė taip be pergalių šiame etape ir likusią Bambergo „Brose“ ekipą. „Žalgirio“ arena viso mačo metu aidėjo nuo sirgalių šūksnių, o po rungtynių Lietuvos čempionų vardas aidėjo dar garsiai. Su finansinėmis problemomis susiduriančio klubo žaidėjo akyse – jokio kartėlio. „Žalgirio“ vyrai aikštę paliko aukštai iškėlę galvas, o šimtąjį mačą Eurolygoje sužaidęs R. Javtokas gerbėjams plojo daugiausiai.

Rungtynių akimirka.<br>M. Kulbis

Martynas Suslavičius

Apr 5, 2013, 4:27 PM, atnaujinta Mar 8, 2018, 6:56 PM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Čia skaitykite K. Lavrinovičiaus komentarą.

Čia skaitykite J. Plazos, R. Kaukėno ir „Brose“ trenerio komentarus.

Čia rasite kitus Eurolygos rezultatus ir ketvirtfinalio poras.

Sūpuoklės.

Rungtynes abi ekipos pradėjo kibiai, didžiulių skirtumų nebuvo. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 15:12. Vėliau dar padidino skirtumą, tačiau išlaikyti pranašumo nesugebėjo. Gynyba buvo pakankamai skylėta ir pirmasis kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant 26:25.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ porą kartų turėjo įtikinamą pranašumą, tačiau „Brose“ komanda pabusdavo laikus ir neleisdavo šeimininkams per daug įsijausti. Tritaškių seriją į „Brose“ krepšį sumetę žalgiriečiai buvo išsiveržę 46:38, tačiau kėlinio pabaigoje tokios persvaros neturėjo – 50:45. Tradiciniu „Brose“ vangumu prasidėjęs trečiasis kėlinys daug staigmenų nepateikė. „Žalgiris“ dukart buvo išsiveržęs įtikinamai (54:45, 61:55), tačiau svečiai greitai situaciją „pataisydavo“. Likus žaisti trims minutėms „Brose“ išlygino – 61:61. Tačiau trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo – 66:63.

Lemiamą ketvirtį žalgiriečiai pradėjo spurtu – 70:63. Ant emocinės bangos atsidūrę kauniečiai žaidė su gerokai didesne ugnimi nei varžovai. Nors „Brose“ ekipa žaidė ryžtingai ir stengėsi neleisti „Žalgiriui“ įsisiautėti, Kauno komanda Eurolygos sezoną užbaigė pergale.

Statistika.

„Žalgiris“: K. Lavrinovičius (8 atk. kam.) - 20, M. Kuzminskas (9 atk. kam.) - 13, M. Popovičius ir R. Kaukėnas – po 12, D. Lavrinovičius (7 atk. kam.) ir V. Lipkevičius – po 9, A. Juškevičius – 7, R. Javtokas – 4, D. McGrathas ir M. Delašas – po 2.

„Brose“: A. Gavelis – 20, B. Nachbaras ir C. Jacobsenas – po 14, A. Ogilvy – 13, Sh. Fordas (7 atk. kam.) - 10, Ph. Neumannas – 8, K. Tadda – 2.

„Žalgiris“ - „Brose“

Dvitaškiai: 24/43 (55 proc.) - 22/39 (56 proc.)

Tritaškiai: 7/20 (35 proc.) – 7/23 (30 proc.)

Baudų metimai: 21/25 (84 proc.) - 16/21 (76 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 - 29

Perimti kamuoliai: 4 - 3

Rezultatyvūs perdavimai: 20 - 16

Klaidos: 11 - 12

Jubiliejinės rungtynės. Šimtąjį mačą Eurolygoje sužaidęs R. Javtokas aikštėje praleido 12 minučių ir pelnė 4 taškus (dvitaškiai: 2/2), atkovojo tris kamuolius atliko rezultatyvų perdavimą. Pakilo. M. Popovičius į „Brose“ krepšį įmetė 23 taškus ir visų laikų rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų sąraše pakilo į 23 vietą. M. Popovičius iš viso yra pelnęs 1534 taškus.

Starto penketai.

„Žalgiris“: D. McGrathas, R. Javtokas, M. Kuzminskas, R. Kaukėnas, K. Lavrinovičius.

„Brose“: D. Schmidtas, Ph. Neumannas, Sh. Fordas, C. Jacobsenas, A. Gavelis.

Pirmasis kėlinys

Mačą dvitaškiu iš po krepšiu pradėjo K. Lavrinovičius. Netrukus Sh. Fordas sužingsniavo. Tuo „Žalgiris“ nepasinaudojo – M. Kuzminsko tritaškis skriejo pro šalį ir „Brose“ ekipa džiaugėsi Ph. Neumanno dėjimu – 2:2.

Sužaidus pusantros minutės rezultatas buvo lygus – 4:4. Netrukus R. Javtokas lengvai pelnė du taškus – 6:4. Žalgiriečių gynyba puikiai neveikė ir po tritaškio metimo „Brose“ išsiveržė 7:6.

Tuo vokiečiai ilgai nesidžiaugė – K. Lavrinovičius dviem baudos metimais persvėrė rezultatą – 8:7. J. Plazos auklėtinių gynyba nesugebėjo sureaguoti į „Brose“ ataką ir C. Jacobsenas iš toli pataikė tritaškį – 10:8. Netrukus žalgiriečiai rezultatą išlygino, tačiau „Brose“ ir vėl lengvai pelnė taškus – 12:10.

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 15:12. Bambergo ekipa galėjo skirtumą sumažinti, tačiau žalgiriečiai apsigynė. Greitą ataką „Brose“ komanda sustabdė ir privertė J. Plazos auklėtinius rengti pozicinį išpuolį, kuris truko ilgai – šeimininkams nesugebėjus tinkamai užbaigti atakos, kamuolys vis tiek atsidurdavo jų rankose. Galiausiai ataką užbaigė K. Lavrinovičius, pataikęs tritaškį – 18:12.

Ilgai šeimininkų karaliavimas netruko - Bambergo ekipa juos prisivijo 19:20. Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti porai minučių D. Lavrinovičius pridėjo dvitaškį - 22:19, tačiau svečiai skolingi neliko - 21:22.

Pirmasis kėlinys baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant 26:25.

Antrasis kėlinys

Tvirta ir kibi „Žalgirio“ gynyba nutraukė pirmąją „Brose“ ataką. Tačiau kauniečiai tuo nepasinaudojo – Sh. Fordas blokavo M. Delašo metimą. Netrukus bloką atliko ir D. Lavrinovičius ir „Žalgiris“ išsiveržė 28:25.

Greitą ataką dvitaškiu iš po krepšio užbaigęs A. Juškevičius „Žalgirį“ išvedė į priekį 30:25.

Sužaidus porą minučių šeimininkai pirmavo 32:25. Netrukus svečiai pelnė pirmuosius taškus šiame kėlinyje - 27:32. „Žalgiriui“ atsakyti nepavyko ir skirtumas sumažėjo iki 29:32.

„Žalgirio“ bėdos nesibaigė – C. Jacobsenas tritaškiu išlygino rezultatą – 32:32. Netrukus J. Foote'as prasižengė puolime. J. Foote'as savo klaidą ištaisė bloku. Greitai žalgiriečiai įgavo pranašumą – 34:32, tačiau ir vėl apsiginti nepavyko. Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 34:34.

M. Popovičius tritaškiu išvedė „Žalgirį“ į priekį – 37:34. Tačiau šeimininkų gynyba ir toliau neblizgėjo – Ph. Neumannas pelnė du nesunkius taškus – 36:37. Sirgalius sušukti privertė M. Kuzminskas, pataikęs tolimą metimą – 40:36. Netrukus jis smeigė dar vieną tolimą metimą – 43:36.

Iki didžiosios pertraukos likus žaisti pustrečios minutės R. Kaukėnas pataikė tritaškį – 46:38.

Po minutės petraukėlės B. Nachbaras mėgino atsakyti tolimu metimu, tačiau buvo netaiklus. Netrukus nepataikė ir D. McGrathas.

„Brose“ komanda iki paskutinės kėlinio minutės skirtumą sumažino iki 43:48. Netrukus šeimininkai suklydo ir svečiai skirtumą sumažino iki 44:48.

„Žalgiris“ antrąjį kėlinį baigė pirmaudamas 50:45.

Trečiasis kėlinys

Trečiąjį kėlinį taškais pradėjo D. Lavrinovičius – 52:45. Netrukus dar du taškus pridėjo M. Delašas – 54:45.

„Brose“ komandai ir vėl pradėti tinkamai kėlinio nepavyko. Į Kauną atvykę svečiai taškus pelnė sužaidus šiek tiek daugiau nei dvi minutes – 47:54.

Kaip jau tapo tradiciška - „Brose“ ekipa neleido „Žalgiriui“ toli nutolti. Sužaidus keturias minutes C. Jacobsenas pataikė tritaškį 54:54.

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 57:54.

R. Javtokas pataisė komandos draugo metimą ir „Žalgiris“, iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 3 minutes, išsiveržė 61:55, tačiau „Brose“ komanda į tai atsakė keturiais taškais – 59:61. Netrukus svečiai skirtumą išlygino - 61:61.

Skirtumą išlyginusi „Brose“ komanda neketino leisti atitrūkti žalgiriečiams – 63:63. Netrukus M. Popovičius prametė metimą.

„Brose“ ekipa turėjo progą išsiveržti, tačiau nesugebėjo atakos užbaigti per 24 sekundes. Netrukus V. Lipkevičius pataikė tritaškį – 66:63.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtojo kėlinio starte „Brose“ nesugebėjo sumažinti skirtumo – B. Nachbaras prametė metimą, tačiau „Žalgiris“ suklydo. Netrukus kibia gynyba varžovus pasitikę žalgiriečiai privertė juos suklysti. Į aikštę sugrįžęs D. Lavrinovičius pelnė du taškus iš po krepšio – 68:63. C. Jacobsenas atakavo iš toli, tačiau buvo netaiklus, o netrukus D. Lavrinovičius pelnė dar du taškus – 70:63.

„Brose“ komanda per tris minutes pelnė tik tašką, o „Žalgiris“ jau pirmavo 75:64.

Sužaidus keturias minutes A. Juškevičius ne tik perėmė kamuolį, bet ir atliko rezultatyvų perdavimą – 77:66.

Netrukus po teisėjo fiksuotos pražangos K. Lavrinovičiui teisėjas techninę pražangą skyrė J. Plazai. Įpusėjus kėliniui „Brose“ ekipa buvo sumažinusi skirtumą iki 71:77.

Po R. Kaukėno dvitaškio žalgiriečiai pirmavo 81:73, tačiau B. Nachbaras skirtumą sumažino iki 75:81.

„Brose“ komandai užspausti ir priversti klysti kauniečių nepavyko. Paskutinę minutę M. Kuzminskas prametė tritaškį, tačiau D. Lavrinovičius puolime atkovojo kamuolį. Jis nesirengė atakuoti, tačiau T. Karstenas privertė jį stoti prie baudų metimo linijos. D. Lavrinovičius pataikė vieną metimą – 84:76. Netrukus A. Gavelis pataikė du baudos metimus – 78:84. Netrukus jis tyčia subaudavo M. Kuzminską. Iki mačo pabaigos buvo likusios 22 sekundės. M. Kuzminskas pataikė abu metimus – 86:78.

Netrukus „Brose“ pataikė tritaškį – 71:78, tačiau svečiams tai nepadėjo. V. Lipkevičius dėjimu užbaigė ataką, o „Žalgiris“ laimėjo 90:81.

***

Etapas. Nei „Žalgirio“, nei „Brose“ ekipoms žengti į kitą etapą nepavyks. „Brose“ krepšininkai „Top 16” etape nė karto neiškovojo pergalės, o kauniečiai, turintys penkias pergales ir aštuonis pralaimėjimus į ketvirtąją vietą nepretenduoja.

Mačas. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse pergale džiaugėsi „Žalgirio“ krepšininkai, tačiau jiems reikėjo labai stipriai padirbėti, kad po pratęsimo laimėtų 88:87.

Nėra. „Žalgirio“ komandai padėti negali ilgalaikes traumas patyrę Paulius Jankūnas ir Tadas Klimavičius. „Brose“ ekipoje trūks trijų krepšininkų – Johno Goldsberry, Maiko Zirbeso ir Matto Waslho.

Statistika. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai už svečius iš Vokietijos yra geresni visose, išskyrus vieną, statistinėse kategorijose. Kauniečiai daugiau pelno taškų, atkovoja daugiau kamuolių, blokuoja daugiau metimų. „Brose“ ekipa gali pasigirti tuo, kad per mačą padaro mažiau klaidų. Vokiečiai vidutiniškai suklysta 13,4 karto, o lietuviai – 14,2.

Taškai. M. Popovičiui reikia pelnyti 7 taškus ir jis aplenks 24-26 vietas rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų istorijoje užimančius žaidėjus. M. Popovičius iki šiol yra pelnęs 1 tūkst. 522 taškus.

Jubiliejus. R. Javtokas su „Brose“ ekipa sužais šimtąjį Eurolygos mačą.

Kitas etapas. Ketvirtadienį Eurolygoje bus sužaisti svarbiausi „Top 16” etapo mačai, po kurių paaiškės atkrintamųjų varžybų poros.