Europos moterų krepšinio čempionate Lietuva patyrė triuškinančią nesėkmę

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė sekmadienį vakare Europos moterų krepšinio čempionato antrosiose rungtynėse 51:70 (14:14, 8:25, 9:14, 20:17) nusileido Čekijos komandai ir prarado šansus patekti į kitą etapą. Šeštadienį D grupėje pirmosiose rungtynėse lietuvės 77:89 nusileido Kroatijos nacionalinei moterų rinktinei.

Lietuvės antrojoje kovoje nusileido Čekijos rinktinei.<br>Archyvo nuotrauka

Linas Jocius

Jun 16, 2013, 8:27 PM, atnaujinta Mar 5, 2018, 11:25 AM

Čekija - Lietuva 70:51 (14:14, 25:8, 14:9, 17:20)

Čekija: P. Kulichova - 15, V. Bortelova ir I. Burgrova - po 13, M. Zrustova - 12, K. Hindrakova - 9, T. Peckova ir K. Elhotova - po 4.

Lietuva: G. Petronytė - 13, K. Nacickaitė - 12, G. Paugaitė - 8, M. Kvederavičiūtė - 7, G. Gutkauskaitė - 3, I. Visgaudaitė, M. Grigalauskytė, K. Vengrytė ir I. Šalkauskė - po 2.

Statistika

Dvitaškiai: 27/58 (46,6 proc.) - 16/41 (39 proc.)

Tritaškiai: 2/11 (18,2 proc.) - 2/8 (25 proc.)

Baudų metimai: 10/15 (66,7 proc.) - 13/20 (65 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 38 - 40

Rezultatyvūs perdavimai: 12 - 8

Perimti kamuoliai: 12 - 7

Klaidos: 17 - 30

Startiniai penketai

Čekija: M. Zrustova, V. Bortelova, A. Hanusova, I.Burgrova, K. Elhotova.

Lietuva: I. Visgaudaitė, R. Žemantauskaitė, G. Paugaitė, G. Petronytė, K. Vengrytė.

Pirmasis kėlinys

Po pirmų dviejų minučių lietuvės priekyje 4:2.

Tačiau varžovės pasinaudojo Lietuvos komandos gynybos spragomis ir klaidomis, pelnė du dvitaškius ir persvėrė rezultatą. Čekės priekyje 6:4.

Po dar vieno varžovių dvitaškio Lietuvos rinktinės treneris Algirdas Paulauskas paprašė minutės pertraukėlės.

G. Petronytė pelnė du taškus, 6:8. Iki kėlinio pabaigos - 4 minutės.

G. Paugaitė išlygino rezultatą, tačiau čekės iškart atsakė dvitaškiu.

Kėlinys baigėsi taikiai - 14:14. Pirmąjį ketvirtį lietuvaitės suklydo net 10 kartų - dvigubai mažiau nei varžovės.

Antrasis kėlinys

Dar kelios klaidos neleido lietuvėms išsiveržti į priekį, o varžovės tuo naudojosi ir vėl kiek atitrūko - 19:16.

Lietuvos komandai sunkiai sekėsi pralaužti varžovių gynybą, o čekės po truputį tolo. Sužaidus pusę kėlinio, 26:16 priekyje varžovės. Minutės pertraukėlės paprašė Lietuvos rinktinės treneris.

Dar vienas čekių dvitaškis ir priešininkės nutolo 12 taškų - 16:28.

Krizė tęsiasi toliau: varžovės pelnė dar du taškus, lietuvės suklydo puolant ir kamuolys vėl atiteko varžovėms. Lietuvaitės suklydo net 15 taškų. A. Paulauskas paprašė dar vienos minutės pertraukėlės.

G. Petronytė pagaliau nutraukė lietuvių „sausrą": 18:30.

Baudų metimais pavyko dar labiau sumažinti skirtumą, tačiau, čekės pelnė dar 5 taškus ir ekipas skyrė 15 taškų.

Paskutinę kėlinio minutę varžovės pelnė dvitaškį. Paskutinė lietuvių ataka buvo nerezultatyvi, prarastas kamuolys lygioje vietoje ir čekė dar atliko metimą paskutinę sekundę. Laimei, kamuolys pataikė į lanką.

Antrasis kėlinys pralaimėtas 8:23. Per pirmąją rungtynių dalį lietuvaitės padarė net 17 taškų.

Trečiasis kėlinys

Varžovių du dvitaškiai čekių persvarą padidino iki 21 taško - 43:22.

Kamilė Nacickaitė pelnė dvitaškį, tačiau čekių sėkminga ataka atstatė turėtą persvarą.

Lietuvėms nesisekė greitai sumažinti skirtumo, o varžovės, nedemonstruodamos puikaus žaidimo, o tiesiog tiek daug neklysdamos, po truputį didino persvarą.

Tiksint priešpaskutinei minutei Lietuva atsiliko 21 taško skirtumu - 30:51.

Po trijų kėlinių 53:31 Čekijos rinktinės naudai.

Ketvirtasis kėlinys

Panašu, paskutiniame ketvirtyje Lietuvos moterų krepšinio rinktinės gerbėjai stebuklo nesulauks. Čekės užtikrintai kontroliavo situaciją, neleisdamos lietuvėms priartėti.

Sužaidus pusę kėlinio ekipas skyrė solidus 20 taškų skirtumas. Lietuvių dvi sėkmingos atakos sumažino čekių persvarą.

Likus 3 min. 40 sek., čekų treneris paprašė minutės pertraukėlės.

Varžovės pelnė 5 taškus iš eilės ir susigrąžino didesnį nei 20 taškų pranašumą.

Iki rungtynių pabaigos - 1 min. 30 sek.

Mačas baigėsi 70:51 čekių naudai.

***

Šeštadienį čekės 39:60 (5:21, 12:6, 12:12, 10:21) pralaimėjo Rimanto Grigo treniruojamai Baltarusijos rinktinei.

Čempionate, kuris baigsis birželio 30 dieną, dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Į antrąjį etapą iš kiekvienos grupės pateks po tris komandas.

***

5 geriausios arba šešios komandos (jei tarp jų bus Turkija) pateks į 2014 metų pasaulio čempionatą Turkijoje, o tai ir yra svarbiausias Algirdo Paulausko treniruojamos jaunos ekipos taikinys.

Nuo tada, kai 1997 metais užkopė ant aukščiausios pakylos, Europos pirmenybėse lietuvės tik kartą pateko į pusfinalį.

Šiemet į Prancūziją iškeliavo rinktinė, kurios žaidėjų amžiaus vidurkis – vos 24,4 metų.