Olimpinis krepšinis. Dešimtąją dieną – intriguojanti matematika

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių krepšinio turnyras tęsis be šeimininkų. Brazilijos rinktinė laimėjo paskutiniąsias rungtynes, bet nesulaukė palankaus rezultato kitame mače ir pasitraukė iš kovos dėl medalių. B grupėje brazilus aplenkė Kroatijos, Ispanijos, Lietuvos ir Argentinos rinktinės.

Lietuvos ir Kroatijos rinktinių rungtynės.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Rolandas V.Eidvilas

2016-08-16 11:11, atnaujinta 2017-05-15 20:05

Pirmadienį penktajame ture Brazilija įveikė Nigeriją 86:69, Ispanija – Argentiną 92:73 ir Kroatija – Lietuvą 90:81.

Po vienos poilsio dienos olimpiniame turnyre prasidės atkrintamosios varžybos. Trečiadienį ketvirtfinalyje žais Lietuva – Australija, Ispanija – Prancūzija, JAV – Argentina ir Kroatija – Serbija.

Likimas. Pirmadienį pirmosioms į aikštę žengusioms Brazilijos ir Nigerijos komandoms reikėjo ne tik laimėti, bet ir laimėjus laukti kitų rungtynių rezultatų. Žinojimas, kad likimas ne vien jų pačių rankose, nesumažino noro kovoti. Tiek šeimininkai, tiek Afrikos čempionai nestokojo ryžto kovoti, bet pamažu paaiškėjo, jog Nigerijos rinktinės toliašaudė artilerija nebėra tokia tiksli, kaip per praėjusias rungtynes, o po krepšiais trūksta jėgos, galinčios pasipriešinti brazilų vidurio puolėjui Nene Hilario.

Nene ir drebino krepšį galingais dėjimais, ir pataikė iš toli, ir, sulaukęs padidinto varžovų dėmesio, atmesdavo kamuolį laisviems komandos draugams. Tiesa, komandos draugai sugadino keletą aukštaūgio perdavimų nepataikydami visiškai laisvi, tačiau Brazilijos rinktinei užteko ir to, ką pataikė. Antrajame kėlinyje šeimininkai persvėrė rezultatą ir nuo tada visą laiką pirmavo.

Brazilų pergalę užtikrinęs Nene pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, o Nigerijos rinktinė tapo pirmąja A grupės komanda, sužinojusia, kad Rio de Žaneire daugiau nežais.

Lūžis. Laimėję šeimininkai susėdo sirgti už šeštadienį juos įveikusius Argentinos krepšininkus. Jei šie būtų įveikę ispanus, Europos čempionai būtų iškeliavę namo, o brazilai likę olimpinėse žaidynėse.

Argentiniečiai puikiai pradėjo rungtynes ir pirmavo 8:0, tačiau Pietų Amerikos džiaugsmas labai greitai baigėsi. Rudy Fernandezo įkvėpta Ispanijos rinktinė atsakė dar galingesniu spurtu ir pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo dar didesnė persvarą 22:11. Ispanų puolimo viesulas nenurimo iki finalo sirenos. Europiečiai visą laiką užtikrintai pirmavo ir iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį.

Pirmajame kėlinyje viską į vietas sustatęs R.Fernandezas ir per kitus kėlinius buvo pavyzdys komandos draugams. Jis pataikė net 8 iš 10 metimų ir pelnė 23 taškus. Prieš porą dienų lietuvius į neviltį varęs Pau Gasolis taip pat pasidarbavo iš peties – pelnė 19 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.

Ramūs. Argentinos komanda, kuri jau buvo užsitikrinusi kelialapį į ketvirtfinalį ir žinojo, kad jos vietą grupės lentelėje lems Lietuvos ir Kroatijos mačo rezultatas, labai smarkiai net nesiplėšė. Treneris Sergio Hernandezas į starto penketą neįleido Andreso Nocioni ir Facundo Campazzo, kurie per praėjusias rungtynes su brazilais dviese pelnė 70 taškų, o visi dvylika „baltų-mėlynų“ krepšininkų žaidė bent po 10 minučių.

Ilgiausiai rungtyniavo buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas Nicolasas Laprovittola. Jis per 29,5 min. pelnė 21 tašką.

Nepakeičiamas. Antrajame kėlinyje atsilikusioje ir Kroatijos komandos nebepavijusioje Lietuvos rinktinėje Mantas Kalnietis žaidė visas 40 min. Jis tapo pirmuoju krepšininku, šiame olimpiniame turnyre visas rungtynes žaidusiu be keitimo. Tiesa, per Argentinos ir Brazilijos rungtynes, kuriose reikėjo dviejų pratęsimų, trys argentiniečiai žaidė ilgiau nei po 40 min.

Lyderiai. Pirmadienį į Lietuvos rinktinės krepšį 22 taškus įmetęs kroatas Bojanas Bogdanovičius nepasiekė savo vidurkio, bet tapo rezultatyviausiu pirmojo etapo žaidėju. Jis per grupės rungtynes pelnydavo vidutiniškai 24,8 taško.

Nuo Kroatijos rinktinės lyderio mažiausiai atsiliko australas Patrickas Millsas (20,5), kinas Yi Jianlianis (20,4), ispanas Pau Gasolis (19,4) ir M.Kalnietis (19,2).

M.Kalnietis liko antrojoje vietoje pagal rezultatyvius perdavimus (vid. 8). Lietuvos rinktinės įžaidėją pirmajame etape aplenkė tik australas Matthew Dellavedova (8,6).

Pagal atkovotus kamuolius pirmąją vietą užėmė P.Gasolis (vid. 8,8). Jonas Valančiūnas buvo penktas (6,8).

M.Kalnietis dar buvo antras pagal dvitaškių taiklumą (76,7 proc.), o Renaldas Seibutis trečias pagal tritaškių taiklumą (54,5 proc.). Kiti lietuviai į statistikos lyderių penketus nepateko.

Dienos penketas

Mantas Kalnietis (Lietuva). 26 taškai (6/6 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 2/2 baudų) ir 11 rez.perd. per 40 min.

Rudy Fernandezas (Ispanija). 23 taškai (4/5 dvitaškių, 4/5 dvitaškių, 3/4 baudų) ir 7 atk.kam. per 30 min.

Dario Šaričius (Kroatija). 18 taškų (6/9 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 3/4 baudų) ir 6 atk.kam. per 38 min.

Pau Gasolis (Ispanija). 19 taškų (7/14 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 2/3 baudų) ir 13 atk.kam. per 28 min.

Nene Hilario (Brazilija). 19 taškų (7/11 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 2/2 baudų) ir 7 atk.kam. per 24 min.

Dienos žaidėjas

Rudy Fernandezas (Ispanija).

Rezultatai

Brazilija – Nigerija 86:69. Nene 19, V.Benite 15, A.Garcia 13, M.Huertasas ir R.Hettsheimeris po 12/ J.Akognonas 16, B.Uzoh 15, A.Aminu 10.

Ispanija – Argentina 92:73. R.Fernandezas 23, P.Gasolis 19, S.Llullis ir N.Mirotičius po 10/ N.Laprovittola 21, E.Ginobili 16, F.Campazzo 10.

Kroatija – Lietuva 90:81. Boj.Bogdanovičius 22, K.Simonas 19, D.Šaričius 18/ M.Kalnietis 26, P.Jankūnas 18, J.Valančiūnas 13.