Olimpinė bronza – Ispanijai: Australija krito paskutinę sekundę

Ispanijos krepšinio rinktinė Rio de Žaneiro olimpiadoje iškovojo bronzos medalius.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Australijos rinktinė buvo labai arti medalių.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Ispanijos ir Australijos rinktinių rungtynės dėl bronzos Rio olimpiadoje.<br>AFP/Scanpix nuotr.
P.Gasolis žaidė monstriškai.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (36)

2016-08-21 17:17, atnaujinta 2017-05-15 07:03

Australijos krepšinio rinktinė dar nebuvo taip arti pirmojo savo olimpinio medalio. Ją nuo bronzos skyrė vos vienas taiklus metimas, tačiau Ispanijos krepšininkai paskutinėmis sekundėmis sužaidė šaltakraujiškiau. Ispanijos krepšinio rinktinė 89:88 (23:17, 17:21, 27:26, 22:24) po Sergio Rodriguezo baudos metimo palaužė Australijos komandą.

S.Rodriguezo paskutinioji ataka jau greitai atsidurs kalbų centre, nes Australijos krepšininkai gan aktyviai nesutiko su teisėjo sprendimu skirti jam pražangą.

Australijos rinktinė po pergalės prieš Lietuvą ketvirtfinalyje buvo pradėjusi kalbėti apie auksą, o prieš turnyrą ne kartą pabrėžė, kad Rio de Žaneiro olimpiada – palankiausias metas iškovoti medalius.

Ispanijos rinktinei tai trečiasis olimpinis medalis iš eilės. Ispanija 2008 ir 2012 metų olimpiadose iškovojo sidabro medalius. Abu kartus ispanai nusileido amerikiečiams, kurie šįkart Sergio Scariolo ekipą nukovė pusfinalyje. Australijos rinktinei šiose rungtynėse nepavyko sulaikyti Pau Gasolio. Ispanų žvaigždė pelnė 31 tašką (dvitaškiai: 11/13, tritaškiai: 1/ 2, baudų metimai: 6/9), atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 38 naudingumo balus.

Statistika.

Ispanija: P.Gasolis (11 atk. kam.), N.Mirotičius 14 (7 atk. kam.), S.Rodriguezas 11, R.Fernandezas 10, F.Reyesas 7, V.Claveras 6, J.Navarro ir R.Rubio po 3, W.Hernangomezas ir S.Llullas po 2.

Australija: P.Millsas 30, D.Andersenas 15, R.Broekhoffas 13, B.Motuma 12, A.Baynesas ir M.Dellavedova (8 rez. perd.) po 6, J.Inglesas 4, A.Bogutas 2.

Australija – Ispanija

Dvitaškiai: 27/48 (56 proc.) – 22/43 (51 proc.) Tritaškiai: 7/17 (41 proc.) – 10/27 (37 proc.)

Baudų metimai: 13/15 (87 proc.) – 15/22 (68 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 40 (11) – 30 (11)

Didžiausias skirtumas: 2 – 12

Baudos. S.Rodriguezas per paskutinę ispanų ataką nutarė veržtis vienas. Jis jau krito ant parketo, kai išmetė kamuolį ir australų gerbėjai ėmė džiaugtis, kad jų dievaičiai apsigynė. Tačiau teisėjai užfiksavo pražangą ir taip S.Rodriguezas taikliais baudų metimais išvedė savo komandą į priekį. Tiesa, australai dar turėjo laiko paskutinei atakai, bet ją rengė tragiškai.

Ketvirtasis kėlinys. Australija – Ispanija 88:89 (17:23, 21:17, 26:27, 24:22)

Australijos krepšininkai rimtai kibo į atlapus varžovams. Po poros minučių žaidimo rezultatas buvo 70:70. Sirgaliai ketvirtajame kėlinyje matė daug intrigos ir dar daugiau kovingumo. P.Gasoliu daugiausia besirėmę ispanai niekaip nesugebėjo nutolti nuo varžovų.

Penktoji minutė prasidėjo lygiu rezultatu 73:73. Australai pridėjo du taškus, bet R.Fernandezas atsakė tritašku – 76:75.

J.C.Navarro metė tritaškį ir buvo netaiklus, bet kamuolys atšoko į N.Mirotičiaus rankas ir šis išprovokavo pražangą. Buvo sužaistos 6 minutės. N.Mirotičius prametė pirmąjį metimą, o antrasis buvo taiklus – 79:79.

P.Gasolis puikiai sužaidė prieš A.Baynesą ir pelnė du taškus iš vidutinio nuotolio. A.Baynesas irgi atsakė dvitaškiu. Australija pirmavo 82:81.

Paskutinė minutė prasidėjo ispanams pirmaujant 85:84.

P.Millsas likus žaisti 40 sekundžių prametė itin svarbų metimą, bet D.Andersenas atkovojo kamuolį puolime. Likus žaisti 35 sekundes jis metė baudas. Pirmasis metimas buvo taiklus. Tikslą pasiekė ir antrasis – 86:85.

Netrukus prie baudų metimo linijos stojo P.Gasolis. Jis pataikė abu metimus. Ispanija likus žaisti 30 sekundžių pirmavo 87:86.

Australų ataką fantastiškai kabliu užbaigė A.Baynesas – 88:87. Ispanijos rinktinė turėjo pakankamai laiko surengti savo ataką.

Ją rengė S.Rodriguezas. Jis kamuolį išmetė jau krisdamas, bet teisėjas užfiksavo pražangą. Jis likus žaisti 5,4 sekundės pataikė vieną baudos metimą – 89:88. Australai paprašė minutės pertraukėlės.

Jiems nepavyko surengti darnios paskutinės atakos ir ispanai šventė pergalę.

Trečiasis kėlinys. Australija – Ispanija 64:67 (17:23, 21:17, 26:27)

P.Gasolis kėlinį pradėjo dvitaškiu, o P.Millsas smeigė tritaškį. Australija iškart priartėjo 41:42. Netrukus australai gavo progą persverti rezultatą ir M.Dellavedova metė taikliai – 43:42.

Sužaidus šiek tiek daugiau nei tris minutes rezultatas buvo 47:47.

Įpusėjus kėliniui P.Millsas sužaidė magiškai. Jis judesiu pergudravo P.Gasolį, tada pasileido krepšio link ir nepaisydamas R.Fernandezo gynybos pelnė du taškus su pražanga. Australija pirmavo 52:51.

Netrukus B.Motumas pradžiugino ir australus, ir „Žalgirio“ gerbėjus. Jis dukart blokavo varžovų metimus. Ispanai taškus pelnė, bet tada B.Motumas irgi pelnė taškus – 54:54.

Sužaidus 8 minutes ispanai pirmavo 62:59. Skirtumą didino ir P.Gasolis, kuris kovodamas dėl kamuolio privertė prasižengti varžovą. P.Gasolis pataikė vieną baudos metimą – 63:59.

Trečiąjį kėlinį Ispanija baigė pirmaudama 67:64.

Antrasis kėlinys. Australija – Ispanija 38:40 (17:23, 21:17).

Kėlinio starte F.Reyesas ir M.Dellavedova apsikeitė dvitaškiais. Pastarasis jau kitoje atakoje atliko rezultatyvų perdavimą D.Andersenui, bet taškus rinko ir ispanai. Po poros minučių žaidimo Ispanija pirmavo 27:21.

Įpusėjus kėliniui V.Claveras pataikė tritaškį ir Ispanijos rinktinė jau pirmavo 35:26. Sužaidus 7 minutes australams pavyko apsiginti prieš ispanus, bet puolime jie neišnaudojo progos.

Paskutinę minutę ispanai pradėjo pirmaudami 40:33. Bet D.Andersenas mažino skirtumą tritaškiu, kai gavo progą mesti po pakartotinės atakos.

Ispanai iškart pasileido į priekį ir kamuolys atsidūrė P.Gasolio rankose, bet A.Bogutas pražanga stabdė NBA žvaigždę. Prasižengti buvo verta, nes ispanai atakos taškais neužbaigė. O tada D.Andersenas metė tritaškį ir privertė prieš jį prasižengti varžovą. D.Andersenas pataikė pirmąjį ir trečiąjį metimus – 38:40.

Kėlinio pabaigą 0:10 pralaimėję ispanai pirmavo 40:38.

Pirmasis kėlinys. Australija – Ispanija 17:23

A.Baynesas mačą pradėjo lengvais taškais. Ispanų pirmoji ataka buvo nesėkminga, tačiau tada P.Gasolis krovė į krepšį su pražanga. Baudos metimas buvo taiklus ir ispanai išsiveržė 3:2. Australams nepavyko taškais užbaigti dvejų atakų iš eilės. Po pusantros minutės žaidimo ispanai pirmavo 6:2.

Abi komandos staiga nustojo rinkti taškus. Tylą sužaidus beveik 4 minutes nutraukė P.Millsas. Jis smeigė tritaškį ir australai priartėjo 5:6, bet tada P.Gasolis pelnė du taškus – 8:5.

Įpusėjus kėliniui ispanai po N.Mirotičiaus tritaškio pirmavo 11:5.

Australijos krepšininkai neleido labai toli pabėgti ispanams. P.Millsas per paskutinę minutę dvitaškiu komandą priartino iki 17:20, bet tada V.Claveras pataikė tritaškį.

Ispanai kėlinį laimėjo 23:17.

***

Nuskriaudė. Australijos rinktinė olimpiniame turnyre ne kartą sulaukė pagyrimų iš amerikiečių. Tačiau ne dėl gerų žodžių ją atsimins Lietuva. Australija ketvirtfinalyje 90:64 sutriuškino Lietuvos komandą ir išmetė ją iš olimpiados.

Proga. Australijos krepšinio rinktinė nė karto nėra iškovojusi olimpinio medalio. Australai triskart kovojo dėl bronzos, tačiau jos taip ir neiškovojo. 1988 metais juos 78:49 sutriuškino JAV komanda, o tada sekė du lietuvių antausiai. 1996 metais Atlantoje lietuviai laimėjo 80:74, o 2000-aisiais Sidnėjuje – 89:71.

Pusfinalis. Australijos krepšininkai pusfinalyje gavo labai rimtą antausį. Apie tai, kad kovos dėl aukso po pergalės prieš Lietuvą prabilę australai 61:87 pralaimėjo Serbijai, kuri ir žengė į finalą.

Ispanijos krepšininkams pusfinalyje teko gerokai rimtesnis varžovas – favoritai amerikiečiai. Šie šventė pergalę 82:76, o Pau Gasolis po dvikovs teigė, kad jų ekipa buvo labai arti pergalės ir keli metimai galėjo pakeisti viską.