17 taškų prarają panaikinęs Bambergas po pratęsimo Eurolygoje nuliūdino M. Kalnietį

Mantas Kalnietis

Nov 3, 2016, 9:35 PM, atnaujinta May 9, 2017, 4:16 PM

Milano „Emporio Armani“ krepšinio klubas ketvirtadienio Eurolygos mače turėjo solidžią 17 taškų persvarą, tačiau vokiečių Bambergo „Brose Baskets“ tokia mačo eiga nesutrikdė – itin kietas varžovas namie, vokiečių klubas greitai panaikino persvarą ir daugiau kaip kėlinį talžė per veidą Manto Kalniečio ekipai iš Italijos. Likus grumtis 2 min. klubai ėjo koją kojon – 77:77, tačiau galiausiai po pratęsimo pergalę šventė šeimininkai vokiečiai 106:102 (18:21, 20:25, 23:18, 30:27, 15:11). Tad abu klubai savo sąskaitoje dabar turi po du laimėjimus ir tris nėsekmes.

Po gan lygaus pirmojo kėlinio, kurį „Emporio Armani“ laimėjo 21:18, antrame ketvirtyje italai galingai išlukšteno šeimininkų gynybą ir be vargo susikrovė rimtą persvarą – 46:29. Atrodė, kad Vokietijos čempionas turėjo pakelti rankas aukštyn.

Tačiau toks savotiškas nokdaunas neprivertė kapituliuoti Bambergo, kuris jau trečiojo kėlinio viduryje šokinėjo ant į duobę įkritusio Milano ekipos kūno – „Brose Baskets“ įpusėjus rungtynėms net pirmavo 6 taškų skirtumu 60:54.

Vis dėlto, nuo ketvirtojo kėlinio pradžios komandos žengė taškas į tašką. Kai buvo likę žaisti dvi minutes, švieslentėje švietė keturi septynetai – 77:77.

Tuomet šeimininkai ir vėl pasistūmėjo į priekį  - nurūko 83:77. „Emporio Armani“ likus žaisti 8 sek. pasivijo šeimininkus – 91:91, o Nico Zisio metimas buvo netikslus. Tad klubai žaidė papildomas 5 minutes.  Paskutinę minutę vokiečiai ir vėl turėjo kur kas geresnę situaciją laimėti – pirmavo 102:97.

Likus grumtis 21 sek. italų ekipos žaidėjas slovėnas Zoranas Dragičius sumažino atsilikimą iki vieno metimo – 102:104.

Tačiau perlaužti įvykių eigą Milano ekipai nepasisekė.

„Brose Baskets“: Dariusas Milleris 27 (6/11 trit., Nicolo Melli 15, Leonas Radoševičius 14, Nikos Zisis 13, Janis Strelniekas 10.

„Emporio Armani“: Rakimas Sandersas 25 (31 naud. bal.), Alessandro Gentile 18, Jamelas McLeanas, Ricky Hickamanas 15.

Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas M.Kalnietis nepasižymėjo rezultatyvumu ir galinga pagalba: treneris Jasminas Repeša lietuviui leido išbėgti  į aikštę vos 11 minučių ir tai – ne itin svarbiais momentais. Ketvirtame kėlinyje ir per pratęsimą M.Kalnietis nepasirodė. Lietuvis per suteiktą laiką pelnė 4 taškus, pataikęs 2 dvitaškius, prametęs tritaškį ir abu baudos metimus.  Be to lietuvis atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė vieną, tačiau triskart prarado kamuolį.

Kitose ketvirtadienio rungtynėse be pralaimėjimų žengiantis Eurolygos čempionas Maskvos CSKA klubas įveikė ir Pirėjo „Olympiakos“ 81:75 (25:21, 19:7, 22:23, 15:24).

“Olympiakos“: Georgios Printezis 26, Vassilis Spanoulis 14, Khemas Birchas 10.

CSKA: Nando De Colo 23, Aaronas Jacksonas 15, Kyle'as Hinesas 13, Andrejus Voroncevičius 11, Milošas Teodosičius 10.