FIBA Tautų lygos turnyre – Lietuvos rinktinių triumfas

Voirone (Prancūzijoje) vykusiame FIBA U21 Tautų lygos turnyre triumfavo Lietuvos merginų ir vaikinų rinktinės. Dainiaus Novicko auklėtiniai turnyre žygiavo be pralaimėjimų ir iškovojo pirmąsias vietas.

krepsinionamai.lt nuotr.

2021-08-06 23:37

Merginų rinktinė (Dalia Donskichytė, Gustė Drakšaitė, Dominyka Paliulytė, Saulė Mikelionytė ir Kamilė Mickutė) grupės rungtynėse 21:18 įveikė Nyderlandų ekipą bei 16:15 palaužė Vokietijos rinktinę. Finale merginos užtikrintai 21:12 nugalėjo Izraelio krepšininkes. Naudingiausia turnyro žaidėja buvo pripažinta Dalia Donskichytė.

Vaikinų rinktinė (Dominykas Stenionis, Gytis Nemeikša, Henrikas Alekna, Benas Aleliūnas ir Augustinas Mikštas) grupės kovose 21:15 nugalėjo Nyderlandų krepšininkus ir 21:17 nugalėjo Izraelio ekipą. Finale lietuviai po pratęsimo 20:19 palaužė Čekijos rinktine. Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas lietuvis Dominykas Stenionis.

Turnyras tęsis rytoj ir poryt. Rytoj kovas Vengrijoje Szolnoko mieste pradės ir Lietuvos U17 merginų rinktinė: Ugnė Sirtautaitė, Austė Jurevičiūtė, Danielė ir Patricija Pakulytės. Merginos kausis atrankoje į pagrindinį U17 Europos taurės turnyrą, kuris vyks rugsėjo mėnesį Portugalijoje.