Latviška pasaka tęsiasi – po braliukų kojomis šįkart krito ir pasaulio čempionai ispanai

Didžiausią pasaulio krepšinio čempionato sensaciją jau pateikę Latvijos krepšininkai vėl priminė apie save. Sekmadienį Europos vicečempionus prancūzus iš kovos dėl medalių eliminavę latviai penktadienį startavusiame antrajame pirmenybių etape pranoko ir pasaulio čempionę Ispaniją.

Latvija – Ispanija<br>FIBA nuotr.
Latvijos krepšinio rinktinė.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2023-09-01 12:36, atnaujinta 2023-09-01 14:59

Latvija laimėjo dvikovą 74:69 (17:16, 12:16, 18:26, 27:11)

Rungtynių pradžioje abi komandos įsivėlė į apylygę kovą – aikštėje vyko mūšis taškas į tašką.

Antrajame kėlinyje latviams pavyko atitrūkti – braliukai įgijo septynių taškų pranašumą (25:18). Vis dėlto tada sekė sėkminga ispanų atkarpa, kuri leido pasaulio čempionams po dviejų kėlinių pirmauti 32:29.

Po pertraukos Latvija vėl susigrąžino pirmaujančios komandos vardą. Vis dėlto netrukus kaimynus pasivijo problemos – ketvirtąją asmeninę pražangą gavo komandos lyderis Rolandas Šmitas.

Be žvaigždės likusius latvius ispanai ėmė bausti žaibiškai – sukrutėjusi Ispanija įgijo dviženklį pranašumą ir po trijų kėlinių buvo priekyje 58:47.

Prancūzus iš kovos dėl medalių nustūmę latviai neketino pasiduoti – įpusėjus ketvirtajam kėliniui po dviejų tritaškių iš eilės Latvija išlygino skaičius švieslentėje – 61:61, o likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes K.Zorikis dvitaškiu išvedė braliukus į priekį (65:63).

Vėliau sekė ir D.Bertanio tritaškis ir pasidėjus priešpaskutinei minutei latviai pirmavo trimis taškais 68:65, po atakos dvitaškį pridėjęs R.Kuručas padidino kaimynų pranašumą iki penkių taškų – 70:65.

Ispanai mačo pabaigoje dar bandė kibti į atlapus išretėjusiai Latvijos rinktinei, bet persverti rezultato pasaulio čempionams nepavyko.

Penktadienį latviai antrojo etapo kovas tęs akistata su Brazilija.

Primename, kad Latvijos krepšinio rinktinė pirmajame etape iškovojo dvi pergales iš trijų.

Latviai 109:70 sutriuškino Libaną, 88:86 dramatiškai palaužė Prancūziją ir 75:101 nusileido Kanadai.

Tuo metu planetos čempionė Ispanija savo pogrupyje nepralaimėjo nė karto – 94:64 sutriuškino Dramblio Kaulo Krantą, 76:78 pranoko Braziliją ir 85:65 susitvarkė su Iranu.

Be Latvijos ir Ispanijos naujoje J grupėje taip pat kovoja Kanada ir Brazilija. Šių komandų mūšis vyks 16 val. 30 min.

Latvija: Davis Bertanis 16, Radionas Kurucas 13, Andrejus Gražulis 11.

Ispanija: Willy Hernangomezas 14, Dario Brizuela ir Usmanas Garuba po 11.