Latvių pamokytas R. Fernandezas akių neslėpė: „Turime į tai žvelgti teigiamai“

Pasaulio krepšinio čempionate debiutavusi Latvijos rinktinė toliau smaginasi prieš galingus varžovus. Pirmajame grupių etape Prancūziją įveikusi Latvija savo sėkmę pratęsė ir antrajame etape – penktadienį pranoko pasaulio čempionę Ispaniją.

Ispanija ir R.Fernandezas patyrė pirmąjį čempionato pralaimėjimą.<br>FIBA nuotr.

Sep 2, 2023, 8:31 AM, atnaujinta Sep 2, 2023, 12:04 PM

Braliukai įveikė tituluotus varžovus 74:69 ir atsidūrė per žingsnį nuo turnyro ketvirtfinalio.

Ispanija kontroliavo rungtynes ir po ilgosios pertraukos turėjo net dviženklį pranašumą – vis dėlto ketvirtajame kėlinyje Latvija stojo į lemiamą šturmą ir pabaigą sužaidė kur kas solidžiau nei tituluotosios pasaulio krepšinio žvaigždės.

Eurolygos čempionu šį pavasarį Kaune tapęs Rudy Fernandezas teigė, kad tokie pralaimėjimai taip pat yra reikalingi.

„Turime teigiamai žvelgti į pralaimėjimus, jie taip pat suteikia vaizdą, kaip mums sekasi. Šiuo metu esame įkalnėje, bet manau, kad ši komanda jau daug kartų parodė, kad sunkiausiomis akimirkomis ji yra labiausiai vieninga.

Tą turime parodyti ir kitose rungtynėse. Puikiai žinome, kad žaisdami taip, kaip žaidėme prieš Latviją, pergalės nenusipelnysime“, – po nesėkmės kalbėjo 5 taškus į latvių krepšį įmetęs Ispanijos krepšinio vilkas.

Tiek Latvija, tiek ir Ispanija savo likimą spręs sekmadienį – latviai žais prieš Braziliją, o Ispanija prieš Kanadą. Abiejų porų nugalėtojai iškovos vietą stipriausiųjų aštuntuke.