Pasaulis turės naujus čempionus: Kanada dramatiškai išsiuntė ispanus namo

Įspūdingomis pergalėmis pasaulio krepšinio čempionatą pradėjusi ir NBA žvaigždžių kupina Kanados krepšinio rinktinė jau antrajame etape vos nebuvo priversta susikrauti lagaminus namo. Sekmadienį kanadiečių žygį planetos pirmenybėse beveik neužbaigė užbaigė pasaulio čempionės titulą ginanti Ispanija.

Ispanija siekia bilieto į ketvirtfinalį.<br>FIBA nuotr.

Sep 3, 2023, 4:31 PM, atnaujinta Sep 3, 2023, 7:11 PM

Kanada palaužė varžovus 88:85 (21:21, 17:27, 23:25, 27:12).

Ispanai dar pirmoje rungtynių pusėje privertė kaip reikiant paprakaituoti NBA žvaigždžių kupiną Kanadą.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmusi Ispanija ketvirčio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą ir į ilgąją pertrauką išėjo ilsėtis pirmaudama 48:38.

Po pertraukos Kanada smogė savo varžovams ir žaibiškai prie jų priartėjo – vos po kelių akimirkų Ispanija jau atsidūrė atsiliekančios komandos vaidmenyje.

Vis dėlto pasaulio čempionai nesutriko – įspūdingai sužaidė kėlinio pabaigą ir į ketvirčio pabaigoje pirmavo 73:61.

Ketvirtajame kėlinyje kanadiečiai vėl stojo į lemiamą šturmą – Šiaurės Amerikos ekipa vis labiau ėmė artėti prie Europos čempionų.

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei D.Brooksas tritaškiu metimu išlygino rezultatą 80:80, o kitos atakos metu kanadiečiai dvitaškiu persvėrė skaičius savo naudai.

Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje Kanada susikaus su Slovėnija, o Vokietijos lauks Latvija.

Iki šios akistatos ispanai 94:64 sutriuškino Dramblio Kaulo Krantą, 96:78 pranoko Braziliją, 85:65 įveikė Iraną ir 69:74 nusileido Latvijai.

Tuo metu Kanada 95:65 sutriuškino Prancūziją, 128:73 pranoko Libaną, 101:75 susitvarkė su Latvija ir 65:69 nusileido Brazilijai.

Kiek anksčiau L grupėje bilietą į ketvirtfinalį jau nuskynė Latvijos rinktinė, kuri 104:84 pranoko Braziliją.

Kanada: Shai‘us Gilgeousas-Alexanderis 30, Dillonas Brooksas 22, R.J.Barrettas 16.

Ispanija: Willy Hernangomezas 25, Santiago Aldama 20, Alejandro Abrinesas 11.