2025-ųjų Europos moterų krepšinio čempionato atranka: įvykdytas lietuvių planas, triženklė Belgijos pergalė ir tarp lyderių įsiveržęs Liuksemburgas

Europos moterų krepšinio pirmenybių atrankos turnyre per pirmąjį langą po dvi pergales iškovojo dešimt komandų. Tarp jų – Lietuvos rinktinė, įveikusi Azerbaidžano ir Lenkijos krepšininkes.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė<br>LKF nuotr.

Nov 13, 2023, 12:12 AM, atnaujinta Nov 13, 2023, 12:13 AM

Lietuvės

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė įvykdė rudens planą. Lietuvės per pirmąjį atrankos langą pasiekė dvi pergales ir tapo vienvaldėmis C grupės lyderėmis.

Sekmadienį antrajame ture Lietuvos krepšininkės Katovicuose po pratęsimo nugalėjo Lenkijos rinktinę 75:73. Rimanto Grigo treniruojama komanda pavijo 14 taškų skirtumu pirmavusias lenkes (16:30), paskui iššvaistė 11 taškų pranašumą (64:53), paskutinėse ketvirtojo kėlinio atakose apsikeitė su varžovėmis vaikiškomis klaidomis (66:66), bet per pratęsimą pasinaudojo Lenkijos komandos silpnomis vietomis.

Kitose antrojo turo rungtynėse Europos čempionė Belgijos rinktinė išvykoje 108 taškų skirtumu 136:28 sutriuškino po ilgos pertraukos oficialiose varžybose dalyvaujančią Azerbaidžano komandą.

Prieš kelias dienas pirmajame ture lietuvės namie sutriuškino azerbaidžanietes 99:62, lenkės išvykoje nelauktai nugalėjo belges 67:62.

Po dviejų turų Lietuvos rinktinės sąskaitoje yra dvi pergalės, Belgijos ir Lenkijos – po vieną, Azerbaidžano – nė vienos.

Kitos atrankos rungtynės bus žaidžiamos tik 2024 metų rudenį. Po metų – lapkričio 7 ir 10 dienomis – Lietuvos krepšininkės abejas rungtynes su Belgijos ir Azerbaidžano komandomis žais išvykose.

Atrankos turnyras baigsis 2025 metų vasario 6 ir 9 dienomis. Per paskutinį atrankos langą Lietuvos rinktinė priims Lenkijos ir Belgijos komandas.

Tikslas

2025 metų Europos pirmenybės vyks keturiose šalyse: Graikijoje, Čekijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Šių šalių rinktinės į baigiamąją dalį pateko be atrankos.

Atrankos turnyre rungtyniauja 32 komandos, suskirstytos į aštuonias grupes. Kelialapius į Europos pirmenybes iškovos visų grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antrąją vietą užimsiančios komandos.

Lyderės

Kaip ir Lietuvos rinktinė, per pirmąjį atrankos langą dvi pergales iškovojo dar devynios komandos. Kitų grupių lyderėmis tapo Ispanija (A grupė), Vengrija (B grupė), Švedija (D grupė), Prancūzija (E grupė), Turkija (F grupė), Serbija, Portugalija (G grupė), Juodkalnija ir Liuksemburgas (H grupė).

„Netikėtumai“

Sekmadienį antrajame ture didelių staigmenų nebuvo. Iš pirmo žvilgsnio, tarp lyderių galbūt keistokai atrodo Liuksemburgo ir Portugalijos pavadinimai. Tačiau šios dvi komandos pasinaudojo varžovių problemomis.

Liuksemburgo rinktinė per šį langą įveikė Šveicarijos bei Bosnijos ir Hercegovinos komandas. Bosnės buvo blykstelėjusios per užpraėjusias Europos pirmenybes (2021 m. užėmė penktąją vietą), bet grįžo į savo vietą, kai žaisti Bosnijos ir Hercegovinos rinktinėje atsisakė natūralizuota Bahamų krepšininkė Jonquel Jones.

Portugalijos krepšininkės įveikė Šiaurės Makedonijos ir Ukrainos komandas. Ukrainietės per šį langą žaidė be kelių pagrindinių krepšininkių, tarp jų – ryškiausios žvaigždės Alinos Jagupovos.

Sekmadienį per rungtynes, kuriose ukrainietės laikinuose namuose Rygoje pralaimėjo portugalėms 63:78, Ukrainos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Klaipėdos „Neptūno“ gynėja Viktorija Balaban, įmetusi 19 taškų.

Triuškinimai

Sekmadienį didžiausiu skirtumu nugalėjo Belgijos komanda.

Vos ne į vieną krepšį vyko dar kelerios rungtynės. Prancūzija sutriuškino Airiją 100:48 (52 taškais), Serbija – Šiaurės Makedoniją 103:60 (43 taškais), Ispanija – Austriją 75:34 (41 tašku), Didžioji Britanija – Estiją 83:45 (38 taškais).

2 turas

C grupė

Lenkija – Lietuva 73:75 (po pratęsimo). S.Mavunga 18, 10 atk.kam., K.Gertchen 10 / G.Petronytė 25, G.Šulskė 16, G.Labuckienė 10, L.Juškaitė 6, S.Baltkojienė ir L.Miškinienė po 5, G.Meškonytė ir D.Donskichytė po 4, E.Šventoraitė ir B.Sinickaitė po 0.

Azerbaidžanas – Belgija 28:136. D.Uljanova ir A.Mollenhauer po 7 / E.Meesseman 31, K.Linskens 17, J.Vanloo 16.

Lentelė: Lietuva – 2, Belgija – 1, Lenkija – 1, Azerbaidžanas – 0.

A grupė

Ispanija – Austrija 75:37, Kroatija – Nyderlandai 81:57.

Lentelė: Ispanija – 2, Kroatija – 1, Nyderlandai – 1, Austrija – 0.

B grupė

Suomija – Vengrija 56:67, Slovėnija – Bulgarija 78:63.

Lentelė: Vengrija – 2, Suomija – 1, Slovėnija – 1, Bulgarija – 0.

D grupė

Švedija – Danija 76:69, Estija – Didžioji Britanija 45:83.

Lentelė: Švedija – 2, Didžioji Britanija – 1, Danija – 1, Estija – 0.

E grupė

Airija – Prancūzija 48:100, Latvija – Izraelis nukeltos.

Lentelė: Prancūzija – 2, Latvija – 0, Airija – 0. Izraelis nežaidė.

F grupė

Rumunija – Slovakija 77:93, Islandija – Turkija 65:72.

Lentelė: Turkija – 2, Rumunija – 1, Slovakija – 1, Islandija – 0.

G grupė

Šiaurės Makedonija – Serbija 60:103, Ukraina – Portugalija 63:78.

Lentelė: Serbija – 2, Portugalija – 2, Šiaurės Makedonija – 0, Ukraina – 0.

H grupė

Liuksemburgas – Bosnija ir Hercegovina 77:64, Juodkalnija – Šveicarija 85:61.

Lentelė: Juodkalnija – 2, Liuksemburgas – 2, Šveicarija – 0, Bosnija ir Hercegovina – 0.

I grupė (neįskaitinė)

Graikija – Čekija 75:66, Vokietija – Italija 53:70.

Lentelė: Italija – 2, Vokietija – 1, Graikija – 1, Čekija – 0.

(Šios keturios šalys bus Europos pirmenybių šeimininkės. Jų rinktinės jau turi teisę dalyvauti baigiamojoje dalyje ir žaidžia atskirame neįskaitiniame turnyre.)