Nemenka Europos čempionato atrankos sensacija – latviai išvykoje patiesė Ispaniją

Ketvirtadienį startavo 20205 metų Europos krepšinio čempionato atranka ir kovojo jau penkių grupių rinktinės.

Latvijos ir Ispanijos rinktinių mačas.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2024-02-22 23:08, atnaujinta 2024-02-23 07:10

Sėkmingai turnyrą pradėjo pasaulio čempionė Vokietija, kuri D grupėje namuose 85:61 (28:10, 19:20, 11:20, 27:11) susitvarkė su Juodkalnijos krepšininkais.

Nugalėtojams Oscaras da Silva pelnė 19 taškų (7 atk. kam., 29 naud. bal.), o pralaimėjusiems Kendrickas Perry įmetė 16 taškų (3/6 tritaškiai).

Intriguojančiai vyko dvikova tarp Ispanijos ir Latvijos komandų, kurią laimėjo svečiai iš Latvijos 79:75 (23:14, 17:23, 17:20, 22:18).

Į ispanų rinktinę sugrįžo NBA žaidęs ir su lyga atsisveikinęs ispanų rinktinės įžaidėjas Ricky Rubio.

Šeimininkai Ispanijos krepšininkai nevykusiai sužaidė pirmąjį kėlinį ir vijosi iki trečiojo pabaigos latvius, kol rezultatas tapo 60:60.

Tačiau įpusėjus ketvirtam kėliniui Latvija ir vėl išsiveržė 66:61. Paskutinę minutę latvių krepšininkai buvo priekyje 73:68, o likus grumtis 38 sek. – 76:71.

Ispanai gelbėjosi darydami baudas, tačiau pergalei to visiškai neužteko.

R.Rubio žaidė 20 minučių ir per juos pelnė 11 taškų (1/7 dvit., 1/4 trit., 6/9 baud.), atkovojo kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Ispanams 16 taškų įmetė Dario Brizuela, 14 taškų pridėjo Jaime'is Pradilla.

Latviams 18 taškų surinko Rihardas Lomažas (4/5 trit., 7 rez. perd.), 13 pridėjo Andrejus Gražulis, 11 taškų pelnė Janis Timma.