Treniruotės Portugalijoje pasiteisino: Paryžiaus maratone pasiektas geriausias Lietuvos metų rezultatas

Sekmadienį įvykusiame 37-ajame Paryžiaus maratone puikų rezultatą pasiekė Savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 801 (CKB) kuopos karys savanoris Darius Sadeckas.

Paryžiuje sekmadienį vykusiame 37-ajame maratone dalyvavo beveik 40 tūkstančių bėgikų.<br>AP

Linas Jocius

2013-04-09 11:40, atnaujinta 2018-03-08 14:50

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Karys užėmė 34 vietą, 42,2 km maratono distanciją įveikęs per 2 val. 24 min. ir 30 sek. Tai geriausias šių metų pasiekimas Lietuvos bėgikų gretose ir taip pat geriausias asmeninis kario rezultatas. Sportininkas įvykdė sporto meistro normatyvus.

„Planavau distanciją įveikti per panašų laiką. Pastaruoju metu bandydavau bėgti panašiu tempu, maratoną įveikti per 2 valandas ir 25 minutes, tačiau vis nepasisekdavo. Pagaliau pavyko tą įgyvendinti Paryžiuje“, - po varžybų teigė D. Sadeckas.

Apie dešimt maratonų įveikęs 34 metų sportininkas Prancūzijos sostinėje bėgo pirmą kartą. Pasak bėgiko, trasa nebuvo lengva, netrūko nedidelių įkalnių, trasa driekėsi per kelis tunelius, po kurių taip pat laukė pakilimai.

Varžybų rytą oro temperatūra siekė vos porą laipsnių, įdienojus sušilo iki 10-ies šilumos. Pasak D. Sadecko, tai optimali bėgimui temperatūra.

Repeticijai bėgikas pasirinko taip pat Paryžių, kur maždaug prieš mėnesį įveikė pusės maratono distanciją (21 km 98 m).

Sportininkas priklauso neoficialiam Vilniaus bėgimo klubui „Focus Running“ ir jau daug metų sportuoja kartu su treneriu Povilu Rakštiku. Paprastai per metus bėgikas įveikia du maratonus, vieną pavasarį, kitą – rudenį.

Maratonui bėgikas ruošėsi ne tik Lietuvoje. Kartu su šalyje gerai žinomomis stajerėmis D. Sadeckas stovyklavo Portugalijoje, kur sausio pabaigoje ir vasario pradžioje gerino fizinę formą.

Paryžiuje maratoną laimėjo Peteris Some iš Kenijos, jo laikas 2 val. 5 min. ir 38 sek. Jis maždaug viena minute aplenkė 2010-ųjų Paryžiaus maratono nugalėtoją Etiopijos sportininką Tadese Tola, trečias liko Kenijos sportininkas Ericas Ndiema.

Moterų grupėje Etiopijos bėgikė Boru Tadese finišavo pirma, jos laikas – 2 val. 21 min. ir 6 sek. Antroje vietoje liko jos tautietė Merima Mohammed, trečia Kenijos stajerė Eunice Kirwa.

Iš viso maratone dalyvavo beveik 40 tūkstančiai bėgikų.