Sostinėje užfiksuotas naujas 100 km bėgimo Lietuvos rekordas

100 kilometrų bėgimo nugalėtojai ir prizininkai:

BNS ir lrytas.lt inf.

Jul 22, 2013, 4:57 PM, atnaujinta Mar 2, 2018, 8:12 PM

Savaitgalį sostinės Vingio parke vykusiame ultramaratono „Baltic Cup 100 km“ bėgime vilnietis Gediminas Grinius šturmavo 18 metų Rimui Jakilaičiui priklausiusį šalies rekordą. Jį ultramaratonininkas pagerino net 13 min. ir 24 sek.

G.Grinius 100 kilometrų tradicinio bėgimo nugalėtoju tapo ir pernai, tačiau tąkart iki rekordo jam pritrūko vos 43 sek. Po sėkmingo finišo bėgikas prisipažino, kad tik likus paskutiniesiems kilometrams pradėjo tikėti, kad taps Lietuvos rekordininku.

„Įveikus apie šešiasdešimt kilometrų truputį nikstelėjau koją, todėl nebuvau tikras ar apskritai pavyks baigti distanciją. Kai bėgi tokius ilgus atstumus, iki pat finišo negali žinoti, kas tavęs laukia. Džiaugiuosi, kad patirta trauma nesutrukdė bėgti. Man, kaip ultramaratonininkui, garbė, kad tiek ilgai gyvavęs bėgimo rekordas nuo šiol priklauso man“, - sakė sportininkas.

34 metų bėgikas yra įveikęs ne vieną ilgą distanciją. Pradėjęs nuo pusmaratonio, maratono bėgimų, galiausiai suprato, kad jam arčiausiai širdies - ultramaratonai.

Tarp moterų greičiausia buvo Sada Bukšnienė. Moteris 100 km distanciją įveikė per 9 val. 19 min. ir 12 sek.

Iš viso 100 km įveikė 45 ultramaratonininkai. Dar 145 bėgikai varžėsi kitose rungtyse - estafečių 10 po 10 km ir 5 po 20 km bėgimuose.

100 kilometrų varžybos tapo išbandymu ne tik dalyviams, bet ir jo organizatoriams. Paskutinis bėgikas finišo liniją kirto po 13 val. 08 min. ir 54 sek. Septyni bėgikai varginančios distancijos nebaigė.