Lietuvos fechtuotojas patiesė olimpinį prizininką

Savaitgalį Malmėje (Švedija) vykusiame Šiaurės šalių fechtavimo čempionate lietuviams pavyko pasipuošti medaliais – Tomas Krasikovas laimėjo bronzą vyrų asmeninėse varžybose, moterų komanda laimėjo sidabro medalius, o Viktorui Salečiui pritrūko vos vieno dūrio iki medalio veteranų turnyre.

Lietuviai iškovojo sidabrą ir bronzą.<br>P.Lileikio asociatyvi nuotr.

Jun 2, 2015, 7:00 PM, atnaujinta Nov 24, 2017, 9:12 PM

T.Krasikovas geriausiai iš lietuvių pasirodė jau dviejuose parengiamuosiuose varžybų etapuose, nugalėjęs 9 priešininkus iš 10. Toliau sekė pergalingos kovos iki 15 dūrių atkrintamąjame etape, o didžiausią siurprizą lietuvis pateikė ketvirtfinalyje 15:12 nugalėdamas Londono olimpiados sidabro medalininką norvegą Bartoszą Piaseckį.

Užsitikrinęs bronzos medalį mūsų fechtuotojas pritrūko sėkmės ir po ilgos ir įtemptos kovos 9:12 turėjo pripažinti švedo Karlo Harmenbergo pranašumą. Kitiems mūsų fechtuotojams sekėsi prasčiau – tarp 103 dalyvių Viktoras Saletis užėmė 44, Algirdas Fitkevičius – 52, Matas Bartaška – 68, Arnas Salokas – 70, Marius Dvariškis – 76, o Giedrius Bartaška – 79 vietas.

Komandinėse varžybose vyrų ketvertukas (T. Krasikovas, V. Saletis, A. Fitkevičius ir M. Bartaška) aštunfinalyje 45:35 įveikė švedų ekipą, tačiau ketvirtfinalyje 45:32 nusileido būsimiems čempionams – Norvegijos Oslo komandai ir bendroje įskaitoje užėmė 6 vietą iš 26. Moterų varžybose dalyvavo 4 Lietuvos atstovės, kurioms, skirtingai nei vyrams, asmeninėse varžybose medalių laimėti nepavyko, tačiau jos pasipuošė sidabru tarp 13 komandų. Lietuvos komanda (Paulina Bajorūnaitė, Agnė Švelnienė, Rūta Latinytė ir Elzė Šatkauskaitė) pirmoje kovoje nesunkiai 45:18 įveikė Švedijos Linšiopingo ekipą, vėliau – 45:26 nugalėjo mišrią Danijos komandą, o pusfinalyje 45:40 – favoritėmis laikytą Švedijos ekipą. Ir tik finale lietuvių žygis buvo sustabdytas „Gangs of Haarlem“ komandos, kuriai mūsų špagininkės nusileido rezultatu 22:45.

Tuo tarpu asmeninėse varžybose tarp 54 dalyvių P. Bajorūnaitė buvo 10, A. Švelnienė – 13, R. Latinytė – 20, E. Šatkauskaitė – 49.

Vyriausieju mūsų špagininkai dalyvavo ir vyrų veteranų varžybose. V. Saletis, vos vienu dūriu (9:10) pralaimėjęs kovą dėl medalio liko 5-as, o G. Bartaška užėmė 13-ą iš 13 vietą.

Šie malonūs siurprizai suaugusiųjų varžybose leidžia tikėtis, jog šį rugsėjį Kaune vyksiančiame Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo čempionate galime tikėtis, jog mūsų sportininkai parodys ne prastesnius rezultatus ir iškovos ne vieną medalių komplektą.