Europos fechtavimo čempionate lietuviams iki medalių buvo toli

Nuo kovo 7-osios Novi Sade vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate baigėsi jaunimo špagos rungtis, kurioje dalyvavo ir Lietuvos atstovai.

Lietuvos sportininkai Novy Sade.<br>lff.lt
Daugiau nuotraukų (6)

Mar 9, 2016, 11:03 AM, atnaujinta Jun 2, 2017, 6:37 AM

Merginų varžybose dalyvavo Akvilė Katkovaitė, Viktė Ažukaitė ir Olivija Mašalo. Parengiamuosiuose pogrupiuose A. Katkovaitė ir V. Ažukaitė, kovodamos iki 5 dūrių, nugalėjo po dvi priešininkes iš 6 ir abi pateko į tolesnį atkrintamųjų varžybų etapą.

Jame laukė kovos iki 15 dūrių, bei galimybė patekti tarp 64 geriausių čempionato dalyvių. Deja, abi lietuvės, būdamos per plauką nuo pergalės, turėjo pripažinti savo priešininkių pranašumą – A. Katkovaitė 14:15 pralaimėjo šveicarei Aurorai Favre, o V. Ažukaitė tokiu pačiu rezultatu – slovakei Klarai Reclovai.

Trečioji mūsų sportininkė O. Mašalo, pogrupyje pelniusi 1 pergalę, į atkrintamąjį etapą nepateko. Galutinėje įskaitoje tarp 90 dalyvių A. Katkovaitė užėmė 66, V. Ažukaitė – 68, O. Mašalo – 84–ąją vietas.

Vaikinų varžybose mūsų atstovai kovojo panašiai. Edgaras Dvariškis savo pogrupyje laimėjo tris pergales iš 6 galimų ir pateko į atkrintamasias dvikovas, kur pirmoje kovoje susitiko su prancūzų Gregoriumi Rebus. Susitikimas nebuvo sėkmingas – po ilgos ir atkaklios lietuvis turėjo pripažinti priešininko pranašumą rezultatu 12:15.

Rokas Jukna, pogrupyje laimėjęs 1 kovą iš 6, bei dar keturias priešininkams nusileidęs vieno dūrio persvara, ir Matas Bartaška, taip pat nugalėjęs vieną priešininką, į atkrintamąjį etapą nepateko.

Galutinėje įskaitoje tarp 111 dalyvių E. Dvariškis užėmė 74, R. Jukna – 90, M. Bartaška – 103–ąją vietas.