Prizas Alytaus bėgikams – šuolis nuo tilto

Daugiau kaip 700 profesionalių bėgikų ir mėgėjų iš visos Lietuvos išbandė savo jėgas 3 ir 10 kilometrų trasose bei pagrindiniame 21 kilometro 97 metrų – pusmaratonio bėgime „Alytaus tiltai 2016“.

Alytuje vyko bėgimo varžybos.<br>Z.Silinsko nuotr,
Bėgime dalyvavo ir olimpietė V.Žūsinaitė.<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Genovaitė Rafanavičienė

2016-08-28 19:37, atnaujinta 2017-05-14 17:06

Gausiai susirinkę žiūrovai tarp dalyvių išvydo ir tris iš olimpinių žaidynių Rio de Žaneire praėjusią savaitę grįžusius alytiškius – maratono bėgikus Vaidą Žūsinaitę ir Remigijų Kančį bei sportinio ėjimo meistrę Brigitą Virbalytę-Dimšienę.

Žiūrovai susidomėję stebėjo ir 10 kilometrų bėgimui besiruošiantį aktorių Rolandą Kazlą, bet stengėsi jam netrukdyti ir neįkyrėti klausimais.

Trumpiausio 3 kilometrų bėgimo dalyviai įveikė trasą, kuri driekėsi naujausiu „Baltosios rožės“ tiltu per Nemuną. Šį aukščiausiu šalyje dviratininkų ir pėsčiųjų tiltą jie įveikė bėgdami pirmyn ir atgal.

Medaliai finiše buvo užkabinti visiems dalyviams – net ir penkių mėnesių mažyliui, kuris smagiai keliavo mamos stumiame vežimėlyje, taip pat ant tėčio pečių su juo finišavusiam ketverių metų berniukui.

Kartu 3 kilometrus sėkmingai įveikę plungiškiai futbolininkai dešimtmetis Adomas ir jo tėtis Jonas Latakai susižavėjo įspūdingais vaizdais trasoje.

„Neapsakomas grožis“, – tėčiui pritarė ir sūnus.

Pirmą bėgimą laimėjo Iveta Valūnaitė ir Andrius Kazlauskas. Jiems, kaip ir 10 kilometrų bėgimo čempionams Remigijui Kančiui ir jo sesei Loretai Kančytei, atiteko rėmėjų prizai – šuolis su virve nuo 38 metrų aukščio „Baltosios rožės“ tilto.

Antra šiame bėgime tarp moterų likusi B.Virbalytė-Dimšienė paskutinius metrus įveikė žingsniuodama kaip jai įpratusi sportiniame ėjime ir tvirtino nepervargusi, nors daugeliui karštis išsunkė paskutines jėgas.

10 kilometrų distancijoje bėgikams teko įveikti „Baltosios rožės“ ir Antano Juozapavičiaus tiltus. O pusmaratonio dalyviams jie buvo tarpiniai, nes po starto iš karto bėgo Kaniūkų, o finišavo Tūkstantmečio tiltu.

21 kilometrą 97 metrus greičiausiai įveikė V.Žūsinaitė ir Ignas Barsevičius, nusipelnę ne tik medalių, bet ir premijų.

Nemažiau dalyvių nei visuose trijuose bėgimuose kartu startavo ir ketvirtajame – palaikomajame, o gausumu visus klubus vėl aplenkė „Herbalife“ kompanija, subūrusi dalyvius iš visos Lietuvos.

„Teko dalyvių registraciją nutraukti prieš kelias dienas, nes organizacinės galimybės neleido daugiau. Džiaugiuosi, kad Alytus irgi jau turės savo tradicinį bėgimą. Dalyviai susižavėję jo ypatinga trasa, nusidriekusia keturiais tiltais per Nemuną ir panemune. Tai ne bėgimas ratu, kuris bėgikus gerokai labiau nuvargina“, – sakė jau trečią kartą surengto pusmaratonio „Alytaus tiltai“ organizatorius alytiškis Šarūnas Klėgeris, verslininkas ir maratonų bei kitų bėgimų mėgėjas.