Lietuvos fechtavimo čempionais tapo Paulina Bajorūnaitė ir Leonardas Kalininas

Gegužės 6-7 d. Vilniuje, Lengvosios atletikos manieže, vyko vienas svarbiausių šių metų fechtavimo renginių – Lietuvos suaugusiųjų čempionatas. Jame savo jėgas išbandė 74 dalyviai asmeninėse varžybose bei 16 komandų.

L.Kalininas (kairėje) tapo čempionu.

May 9, 2017, 11:50 AM

Tarp šeštadienį kovojusių 40-ies vyrų, čempiono vardą pelnė Leonardas Kalininas, finale 15:13 įveikęs Tomą Krasikovą, tuo tarpu bronzos medalius dalijosi Javgenij Stalmakov ir Povilas Markevičius. Komandinėse varžybose nugalėtojais tapo „Kauno Gajos-Floretės“ ekipa (Algirdas Fitkevičius, Rokas Jukna, Arnas Salokas, Audrius Žilionis), finale 45:43 įveikusi „Vilniaus II-ąją“ komandą (Gytis Gudlevičius, Leonardas Kalininas, Povilas Markevičius, Vilius Racevičius). Kovoje dėl trečiosios vietos pergalę šventė „Vilniaus I-oji“ komanda (Tomas Makarovas, Vaidas Petraitis, Javgenij Stalmakov) 45:30 nugalėjusi „Kauno Gajos-Dvikovos“ ketveriukę (Dominykas Bartaška, Matas Bartaška, Edgaras Dvariškis, Kasparas Šatkauskas).

Sekmadienį kovojo moterys. Tarp 34 asmeninėse varžybose dalyvavusių špagininkių aukso medaliu pasipuošė Paulina Bajorūnaitė, finale 15:12 nugalėjusi Oliviją Mašalo, o dvi trečiąsias vietas iškovojo Monika Rėkutė ir Rimantė Pacevičiūtė. Komandinėse varžybose čempionėmis tapo „Kauno Dvikovos I-oji“ komanda (Viktė Ažukaitė, Akvilė Katkovaitė, Paulina Bajorūnaitė, Agnė Švelnienė), finale 45:38 nugalėjusi „Vilniaus miesto sporto centro I-ąją“ ekipą (Lurdė Grabovskytė, Olivija Mašalo, Rimantė Pacevičiūtė, Patricija Šcetko). Dėl trečiosios vietos kovojusi  „Vilniaus miesto sporto centro I-oji“ komanda (Rūta Latinytė, Loreta Michnovič, Aušrinė Šimkutė, Ivona Stavickaja) 45:39 įveikė „Vilniaus šiuolaikinės penkiakovės“ merginas (Gabija Daraškevičiūtė, Monika Rėkutė, Eglė Švedaitė).

Varžybos ne tik išaiškino šių metų geriausius Lietuvos fechtuotojus, tačiau ir tapo paskutiniu startu prieš sezono pabaigoje vyksiančias svarbiausias tarptautines varžybas – birželį Švedijoje bus rengiamas Šiaurės šalių čempionatas bei Europos čempionatas Gruzijoje, o liepą mūsų sportininkai startuos Pasaulio čempionate Vokietijoje.