Po „lėto“ finišo Turkijos bėgikas pribloškė pasaulį – įveikė favoritą

Ramilas Gulijevas pateikė nemenką sensaciją pasaulio lengvosios atletikos čempionate Londone. Turkijos bėgikas savo šaliai dovanojo pirmąjį pasaulio čempionato auksą istorijoje, o svarbiausia – įveikė net Žmogaus žaibo Usaino bolto išgirtą varžovą.

R.Gulijevas tapo čempionu.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 11, 2017, 12:26 AM, atnaujinta Aug 11, 2017, 12:52 AM

R.Gulijevui auksą Londone atnešė per 20,09 sek. įveikta 200 m distancija.

Už jo nugaros liko 400 m olimpinis čempionas ir rekordo savininkas Wayde'as van Niekerkas.

U.Boltas jį pavadino „kita žvaigžde“, tačiau šis sportininkas distanciją įveikė per 20,11 sek.

Tiesa, R.Gulijevo triumfas šiek tiek liūdina šio sporto gerbėjus, kurie buvo įpratę prie U.Bolto greičiu.

2015 metų finale U.Boltas distanciją įveikė per 19,55. 2013 metais – 19,66.

Trečiąją vietą ketvirtadienį užėmė Jereemas Richardas iš Trinidado ir Tobago.

R.Gulijevas po Turkijos vėliava kovoja nuo 2011 metų. Sportininkas yra kilęs iš Azerbaidžano.

Ketvirtadienį aukso medalį iškovojo ir amerikietė Kori Carter. Sportininkė triumfavo 400 m bėgimo su kliūtimis rungtyje.

K.Carter distanciją įveikė per 53,07 sek.

Olimpinė čempionė Dalilah Muhammad laimėjo sidabrą (53,50), o jamaikietė Ristanana Tracey – bronzą (53,74).