„Kauno maratone“ sužibėjo bėgikai iš Ukrainos

Apie penki tūkstančiai bėgikų iš 45 pasaulio šalių sekmadienį ryte pasileido bėgti gražiausiomis Kauno gatvėmis, Neries ir Nemuno upių pakrantėmis. Jie dalyvavo jau šeštąjį kartą surengtame „Kauno maratone“. Itin jis sėkmingas šįkart buvo Ukrainos atstovams.

Finišavo šeštasis „Kauno maratonas“.<br> M.Balčiūno nuotr.
 „Kauno maratonas“ tapo švente tūkstančiams bėgimo mėgėjų.<br> M.Balčiūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Jun 10, 2018, 12:46 PM, atnaujinta Jun 10, 2018, 4:55 PM

Dar beveik du tūkstančiai lietuvių bėgo 55 miestuose visame pasaulyje, nuotoliniame „Kauno maratone“.

Šiemet nugalėtoju tapo Lietuvos atstovas Andrejus Jegorovas, kuris trasą įveikė per 2 valandas 32 minutes 42 sekundes. Vos 12 sekundžių nuo jo atsiliko
Andrius Jakševičius. Trečioji vieta atiteko ukrainiečiui Serhijui Popovui.

Tarp moterų greičiausia buvo Ukrainos atstovė Iryna Masnyk – ji trasoje užtruko 2 valandas 56 minutes 12 sekundžių. Už jos liko Anastasija Zacharova (Rusija) ir Tarae Griffin (JAV).

Pusę maratono tarp vyrų pirmasis įveikė ukrainietis Aleksandras Matviychukas. Jis užtruko 1 valandą 6 minutes 47 sekundes ir pasiekė naują trasos rekordą. Už jo liko Lietuvos atstovai Ignas Brasevičius ir Remigijus Kančys.

Tarp moterų greičiausia buvo Ukrainos bėgikė Kateryna Karmanenko. Ji taip pat pasiekė naują trasos rekordą, užtrukusi 1 valandą 19minučių 35 sekundes. Kitos dvi prizinės vietos atiteko lietuvėms Vaidai Žūsinaitei bei Loretai Kančytei.

Kauno Rotušės aikštė sekmadienį virto ne tik bėgimo, bet ir muzikos, žaidimų bei sporto mugės erdve.

„Stengsimės ne tik sukurti idealias sąlygas bėgantiems, bet ir įspūdingą šventę visiems miestiečiams“, – renginio išvakarėse kalbėjo jo organizatorius, viešosios įstaigos „Kauno maratono klubas“ vadovas Regimantas Tarasevičius.

Pasak organizatorių, šiais metais bėgikai į Kauną atvyko bene iš visų žemynų: tradiciškai daugiausia sportininkų iš Europos, tačiau „Kauno maratono“ trasas išbandė bėgikai iš JAV, Kanados, Kosta Rikos, Bahamų, Meksikos, Peru, Tailando, Japonijos, Kinijos ir net Naujosios Zelandijos.

„Daug investuojame į profesionalią renginio dalį. Maratono ir pusmaratonio trasa yra sertifikuota Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos bei Tarptautinės maratonų ir ilgųjų distancijų bėgimo asociacijos. Ji viena lygiausių ir idealiai tinka aukštiems rezultatams siekti“, – sakė R.Tarasevičius.

Šiais metais „Kauno maratono“ prizinis fondas siekė beveik 25 tūkst. eurų. Jį išsidalino ilgųjų bėgimo trasų nugalėtojai bei rekordininkai.

Sekmadienį pirmieji „Kauno maratono“ startai įvyko ne Kaune. Dėl laiko skirtumų anksčiausiai startavo lietuviai Korėjoje ir Naujoje Zelandijoje. Čia ir dar pusšimtyje pasaulio miestų vyko „Pasaulio lietuvių bėgimas“, kurį kauniečiai rengia kartu su organizacija „Penki už Lietuvą“.

„Dar nuo pirmojo „Kauno maratono“ 2013 metais nuotoliniai bėgimai vyko San Franciske bei Portlande. Vietinės bendruomenės nariai, užsiregistravę, bet negalėję grįžti, tiesiog bėgo savo miestuose. Kasmet dalyvių skaičius augo, o šiemet pasiekėme tokius skaičius, kurių net negalėjome prognozuoti“, – sakė R.Tarasevičius. Gausiausią bėgikų būrį (130 žmonių) surinko lietuviai, gyvenantys Ukrainoje.

Šiais metais dėl itin šilto oro numatyta daugiau vandens stotelių. Jos buvo išdėstytos kas 2–2,5 kilometro. Medikai savanoriai budėjo kas kilometrą, o bėgančiuosius dar ir lydės vienodais atstumais išsidėstę dviratininkai.

Po bėgimo buvo galima atsigaivinti ir nusiprausti specialiai įrengtuose dušuose.