Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas: „J. Bernoto iškovotas olimpinis kelialapis Lietuvai yra dovana“

Juozas Bernotas su dar 29-ių valstybių atstovais kovojo dėl kelialapio į Tokijo olimpiadą pasaulio „RS:X“ burlenčių čempionate. Mūsiškis pademonstravo sportinį charakterį ir atvėrė Lietuvos buriavimui dar vienas duris į kovą dėl olimpinių medalių 2020-aisiais.

Juozas Bernotas iškovojo kelialapį į Tokijo olimpiadą.<br> A.Ridikaitės/aisteri.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Sep 29, 2019, 1:37 PM, atnaujinta Sep 29, 2019, 1:57 PM

33-ąją vietą tarp 137-ių buriuotojų pasaulio čempionate užėmęs Lietuvos sportininkas buvo 5-asis tarp tų valstybių, kurios kovojo ir dėl galimybės startuoti Tokijuje. Iš viso šiame čempionate buvo skiriami vos 8 kelialapiai.

„Be galo džiaugiuosi J.Bernoto pasiekimu. Konkurencija čempionate buvo iš tiesų didelė, kova įtempta, tačiau mūsų buriuotojai tikrai moka parodyti sportinį charakterį ir užtikrintai siekti užsibrėžtų tikslų. Tiek liepą V.Andrulytės, tiek J.Bernoto iškovoti kelialapiai Lietuvai yra dovana.

O kartu – tai proga kitąmet Tokijuje varžytis dėl olimpinių medalių su pačiais stipriausiai planetos sportininkais. Linkiu lietuviams neprarasti ryžto bei motyvacijos ir, žinoma, gero vėjo“,- rezultatu džiaugėsi Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Likusius kelialapius šiame „RS:X“ burlenčių pasaulio čempionate iškovojo Pietų Korėjos, Honkongo, Baltarusijos, Šveicarijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kipro ir Čekijos atstovai.

Dar dešimt valstybių kelialapius jau buvo iškovoję praėjusių metų pasaulio čempionate, tarp jų – Kinija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Graikija, Izraelis, Italija, Olandija, Norvegija, Lenkija ir Ispanija.

J.Bernotas Lietuvai jau yra atstovavęs 2012-ųjų Londono ir 2016-ųjų Rio olimpinėse žaidynėse. Londone jis finišavo 12-as, o po ketverių metų Brazilijoje buvo 26-as.

Rugsėjo 24-28 dienomis Italijos Gardos ežere vykusiame pasaulio čempionate pirmąją vietą iškovojo Nyderlandų atstovas Kiranas Badloe, antrąją vietą užėmė olandas Dorianas van Rijsselberghe, o trečias buvo prancūzas Pierre'as Le Coqas.

Pasaulio pirmenybėse per 10 plaukimų J.Bernotas surinko 198 baudos taškus.

J.Bernotas tapo 18-uoju Lietuvos olimpinės komandos Tokijuje nariu.