Pasaulio čempionate buriuotojas J. Bernotas pateko į „auksinio laivyno“ lenktynes

Paskutiniąją žiemos dieną Australijos Sorento mieste finišavusiame „RS:X“ burlenčių pasaulio čempionate, Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas tarp stipriausių pasaulio buriuotojų po penkių įtemptų lenktynių dienų užėmė 29-ąją vietą.

Juozas Bernotas pasaulio čempionate užėmė 29-ąją vietą.<br> C.Baxter nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2020-02-29 11:09, atnaujinta 2020-02-29 11:11

Organizatorių teigimu, per visas penkias lenktynių dienas vyravo permainingos oro sąlygos, kurios į priekį leido išsiveržti tai vieniems, tai kitiems sportininkams ir sunkino galimybes išlaikyti nuoseklų rezultatą.

Po pirmųjų dviejų lenktynių dienų, per kurias įvyko iš viso 6 lenktynės, dalyviai buvo padalinti į „auksinį“ ir „sidabrinį“ laivynus.

Lietuvos atstovas J.Bernotas, drauge su kitais 34 stipriausiai sportininkais pateko į „auksinį laivyną“, iškovodamas teisę per ateinančias dvi lenktynių dienas rungtis dėl galimybės startuoti paskutiniosios dienos „Medalių“ lenktynėse.

Deja, Fortūna šįkart mūsų atstovui nebuvo palanki ir į medalių lenktynių dešimtuką jis nepateko, o po paskutiniosios dienos „auksinio laivyno“ finalo lenktynių galutinėje įskaitoje užėmė 29-ąją vietą.

Sėkmingiausios Lietuvos buriuotojui buvo pirmosios dvi dienos. Pirmųjų lenktynių metu J.Bernotas finišavo 6-ojoje pozicijoje, vėliau tų dienų lenktynėse pozicija svyravo nuo 9-osios iki 14-osios vietų.

Likusias dvi dienas sportininkas vidutiniškai finišuodavo 20-30 pozicijose.

Pasaulio čempionatas Lietuvos olimpiečiui yra įtempto pasiruošimo Tokijo olimpiadai dalis. 2020-ųjų metų olimpiada sportininkui bus jau trečioji jo karjeroje.

Pirmąją vietą pasaulio čempionate iškovojo olandas Kiranas Badloe, antras buvo taip pat Nyderlandų atstovas Dorianas van Rijsselberghe, o trečiąją vietą užėmė prancūzas Thomas Goyard'as.

Pasaulio čempionato lenktynės vyko vasario 25-29 dienomis. Iš viso vyrų grupėje startavo 70 buriuotojų.