Estija jau džiaugiasi Tokijo auksu

Antradienis Tokijo olimpiadoje pažymėta ir auksiniu Estijos sportininkų pasirodymu – šios šalies fechtuotojos: Julia Beliajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu ir Katrina Lehis laimėjo komandines moterų špagos varžybas.

Estijos fechtuotojos tapo olimpinėmis čemionėmis.<br> IS/Scanpix.com nuotr.

Jul 27, 2021, 7:22 PM, atnaujinta Jul 27, 2021, 7:57 PM

Vos ne vos prasimušusios, tačiau prieš tai Europos čempionėmis tapusios estės sugebėjo įrodyti savo vertę ir Tokijuje. Ketvirtfinalyje estės 29:26 nugalėjo lenkes, pusfinalyje 42:34 pranoko itales ir finale 36:32 iškovojo pergalę prieš Pietų Korėjos rinktinę.

Bronzos medalius laimėjo italės, 23:21 pranokusios Kinijos ketveriukę.

Estija Tokijuje jau turėjo bronzą, kuria asmeninėse fechtavimo špaga varžybose laimėjo K.Lehis.

Tai jau buvo Estijai 10-as aukso medalis per vasaros olimpinių žaidynių istoriją. Pastarąjį kartą olimpiniu čempionu 2008 metais tapo estas disko metikas Gerdas Kanteris.

Su dviem medaliais estai olimpinių apdovanojimų rikiuotėje šiuo metu su Austrija ir Kroatija dalinasi 20-22 vietomis. Estijos olimpinę rinktinę sudaro 33 atletai.