„Biržų kilometrų“ bėgime – dvigubas seserų Cimarmanaičių triumfas

Po metų pertraukos Lietuvos bėgimo taurėje (LBT) įvyko daugelio sportininkų laukiamas „Biržų kilometrų“ bėgimas. Jame sublizgėjo būtent iš Biržų kilusios seserys Cimarmanaitės, nugalėjusios pusmaratonio ir 10,5 km bėgimuose.

Bėgikai rungtyniavo Biržuose.<br> R.Lukoševičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Aug 3, 2021, 1:35 PM, atnaujinta Aug 3, 2021, 1:37 PM

Pagrindinėje LBT XII etapo pusmaratonio rungtyje tarp moterų nugalėjusi Inga Cimarmanaitė („Million Steps“) finišavo per 1 val. 27 min. 22,5 sek. Antrąją vietą užėmė Gitana Akmanavičiūtė („Origami Runners“; 1:29.15,7), trečiąją – latvė Amanda Krūmina („Kengaraga SK“; 1:29.55,5).

Tuo tarpu 10,5 km bėgime tarp moterų greičiausia buvo Rūta Cimarmanaitė. Jos laikas – 47 min. 17,3 sek. Antra buvo Toma Imbrasienė (47.35,2), trečia – Eglė Poškaitė (51.48,0).

„Pradėjau bėgti ramiai, nenorėjau perspausti, o paskutiniame rate dar pavyko pagreitėti. Kad esu pirma – sužinojau tik finišo tiesiojoje, buvo tikrai netikėta. Esu šiek tiek apleidusi bėgimą, rezultatas nėra aukštas, bet vertinant pasiruošimą rezultatas mane tenkino, – džiaugėsi R. Cimarmanaitė. – Biržai mano gimtasis miestas, todėl jame bėgti man ypač gera. Trasa nenuobodi, vis keičiasi danga, o takas palei ežerą ypač vaizdingas. Bėgimas išsiskiria ne tik trasa, bet ir vietiniais rėmėjais – Biržų duonos prizai, duonos kepalas vietoj taurės (šypsosi, – red.)“.

Pusmaratonio distanciją Biržuose greičiausiai įveikė vilnietis Tomas Gudas – 1 val. 16 min. 8,3 sek. Antrąją poziciją užėmė Marius Ignotas („Lukas“; 1:16.14,9), trečiąją – Paulius Kovarskas („Bėgimo klubas“; 1:17.14,5).

10,5 km bėgime nugalėjo šiaulietis Faustas Marcinkevičius („Stadija“) – 36 min. 10,4 sek. Antras finišavo Justas Kariniauskas („Origami Runners“; 38.45,0), trečias – Vytautas Ježepčikas („TRItonas“; 40.47,3).

„Nuo pat pirmų metrų turėjau su treneriu aptartą planą, tad jo ir laikiausi. Vietos neakcentavome, tikslas buvo tam tikras laikas, tad jo ir siekiau bėgimo trasoje. Plano išpildymą vertinčiau septynetu, nes pasiektas rezultatas labai nedžiugino, bet pergalė nuotaiką tikrai pakėlė. Biržų kilometrų bėgime norėjau sudalyvauti gan senai, tad šio starto tikrai laukiau ir likau maloniai nustebintas.

Trasa galbūt ir ne iš pačių greičiausių, bet į gražiausių sąrašą, manau, tikrai patenka. Kaip išskirtinumą įvardinčiau bėgimą ežero pakrante, nors siekiant maksimalaus rezultato pasigrožėti vaizdais gan sudėtinga, bet būtent šis įsimins ilgam“, – įspūdžiais dalinosi F. Marcinkevičius.

Bendroje LBT įskaitoje po XII etapų pirmauja P. Kovarskas (3920 tšk.). Antrąją vietą užima Andrius Šipkinas (3759 tšk.), trečiąją – Simas Stasiukaitis (3693 tšk.).

Moterų lyderių trejetą sudaro G. Akmanavičiūtė (3014 tšk.), Diana Banienė (3018 tšk.) bei Austė Janušauskaitė (2663 tšk.).

3,5 km bėgime Biržuose nugalėjo Justinas Vaižmužys (11.40,3) ir Asta Stipinaitė (14.28,8).

Iš viso realiuose bėgimuose Biržuose dalyvavo daugiau nei 500 sportininkų. Dar virš 100 dalyvių dalyvavo virtualiame „Biržų kilometrų“ bėgime. Jie virtualioje apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo loterijų, o 20 laimingųjų atiteko rėmėjų dovanos. Taip pat buvo apdovanoti jauniausias ir vyriausias bėgimo dalyviai.

LBT XIII etapas vyks jau rugpjūčio 15 dieną, kai vyks „Šilalės miesto bėgimas“. Organizatoriai jau dabar žada didelę bėgimo šventę, o negalintys atvykti į Šilalę, galės visą savaitę dalyvauti virtualiame bėgime.