Oslo fechtavimo suaugusiųjų taurėje – bronza A. Salokui

2021 Spalio 2-3 d. Osle (Norvegija) vyko Norvegijos suaugusiųjų fechtavimo taurė, kurioje susikovė fechtuotojai iš 10-ies šalių. Lietuvą atstovavo penki sportininkai – Arnas Salokas, Leonardas Kalininas, Rokas Jukna, Viktė Ažukaitė ir Monika Narbutaitė.

Šeštadienį vyrų špagos grupėje solidžiai pasirodė Arnas Salokas. <br>fechtavimas.lt nuotr.

2021-10-04 15:54

Šeštadienį vyrų špagos grupėje solidžiai pasirodė Arnas Salokas. Pogrupyje laimėjęs 4 kovas iš 6, atkrintamosiose gavo 17 reitingo numerį. Nesunkiai, 15:5 įveikęs norvegą C.H. Walle dėl patekimo į 32, o vėliau kitą norvegą T. Straumoy 15:12, lietuvis pateko į geriausiųjų 16-uką, kur jo laukė tituluotas Danijos fechtuotojas, bei pirmas varžybų reitingas F. Von der Osten. Po labai įtemptos kovos, A. Salokas, rezultatu 9:8 išplėšė pergalę. Kova dėl medalio, taip pat, buvo labai atkakli.

Lietuvis įveikė varžovą iš Suomijos A. Heinamaa vos vienu tašku – 15:14. Patekti į finalą nepavyko pralaimėjus švedui C. Kelly 15:9. Galutinėje įskaitoje iškovota trečioji vieta ir bronzos medalis tarp 51 dalyvių. Kiti du Lietuvos sportininkai – Leonardas Kalininas ir Rokas Jukna, pogrupiuose iškovojo po 3 pergales. L. Kalininas atkrintamosiose įveikė norvegą K. H. Eriksen 15:6, ir, taip pat, norvegą F. Alfheim 15:13 ir pateko į 16-uką. Tačiau, įveikti dano P. Jorgensen nepavyko 15:6, galutinėje įskaitoje užimta 16-a vieta. R. Jukna 15:14 pralaimėjo norvegui O. Eikanger jau pirmąjame atkrintamųjų rate ir užėmė 34 vietą.

Sekmadienį moterų špagos rungtyje per plauką nuo medalio liko Viktė Ažukaitė. Pogrupyje nugalėjusi visas, 5 iš 5 varžoves, gavo pirmą varžybų reitingo numerį, kas leido praleisti pirmąją atkrintamųjų kovą ir iš karto patekti į geriausiųjų 16-uką. Kovoje dėl patekimo į 8, lietuvė įveikė norvegę P. Albertson 15:8. Tačiau, patekti į pusfinalį nepavyko, V. Ažukaitė 15:12 turėjo pripažinti suomės A. Salminen pranašumą. Galutinėje įskaitoje užimta 5 vieta tarp 25 dalyvių. Monika Narbutaitė pogrupyje laimėjo 1 kovą iš 5, atkrintamosiose 15:9 nusileido austrei L. Praxmarer ir galutinėje įskaitoje užėmė 20 vietą.