Lietuvos fechtavimo taurės varžybas laimėjo V. Ažukaitė ir D. Filonas

Geriausi Lietuvos fechtuotojai rinkosi Kaune, kuriame vyko Lietuvos fechtavimo žiemos čempionatas „Lietuvos Taurė 2021“ – antrasis suaugusiųjų taurės etapas. Varžybose sportininkai demonstravo puikų sportinį pasiruošimą ir atkakliai kovėsi dėl Lietuvos fechtavimo taurės.

Viktė Ažukaitė.<br> Kauno fechtavimo klubo nuotr.

Paulina Bajorūnaitė

Dec 7, 2021, 5:45 PM, atnaujinta Dec 7, 2021, 5:54 PM

Varžybas pradėjo moterų špagos rungtis. Nenugalima buvo Viktė Ažukaitė, kuri pogrupyje įveikė visas varžoves ir varžybų reitinge gavo 1 numerį, atkrintamosiose nesunkiai nukeliavo iki finalo. Finalinėje kovoje Viktė įveikė priešininkę 15:7 ir džiaugėsi jau antruoju laimėtu suaugusiųjų etapu šį sezoną.

Olivija Mašalo, pogrupyje laimėjusi 4 kovas iš 5, pasipuošė sidabro medaliu.

Bronzos medalius laimėjo Lina Batulevičiūtė, grįžusi į takelį po motinystės atostogų, ir Asta Igarienė, kuri patyrusi du pralaimėjimus pogrupyje atkrintamosiose pademonstravo ilgametę patirtį ir sėkmingai nukeliavo iki pusfinalių.

Vyrų grupėje buvo itin daug permainingų kovų, netikėtų pergalių ir pralaimėjimų.

Nugalėtoju tapo Demjanas Filonas, pogrupyje laimėjęs 4 kovas iš 5, atkrintamosiose pademonstravo puikią sportinę formą. Finale 15:13 palaužęs priešininką, pirmą kartą, aukštyn kėlė Lietuvos suaugusiųjų taurės trofėjų.

Sidabro medalį laimėjo Jevgenijus Stalmakovas pusfinalyje 15:14 įveikęs šio sezono geriausiu pripažintą fechtuotoją Arną Saloką.

Bronzos medalius iškovojo Tomas Makarovas ir Arnas Salokas.

Pasibaigus varžyboms tradiciškai buvo apdovanoti geriausi praėjusio sezono fechtuotojai, surinkę daugiausiai reitingo taškų praėjusį sezoną.

U17 kategorija – Anastasija Pylinova ir Mindaugas Sipavičius.

U20 kategorija – Lurdė Grabovskytė ir Makaras Lozenka.