54-ajame „Senvagės“ bėgime nugalėjo trasos šeimininkas ir tituluota bėgikė

Šeštadienį Panevėžyje vyko Lietuvos bėgimo taurės V etapas – 54-osios bėgimo varžybos „Senvagė 2022“. Po nedidelės pertraukos į LBT sugrįžęs bėgimas padovanojo galimybę dalyviams išbandyti atnaujintus Panevėžio Senvagės takus bei aplinką.

Senvagės bėgimas.<br> A.Šimkaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Apr 10, 2022, 1:39 PM, atnaujinta Apr 10, 2022, 1:43 PM

Šio bėgimo pagrindinėje 12 km distancijoje greičiausias buvo panevėžietis ir praėjusių metų Lietuvos bėgimo taurės bendroje įskaitoje triumfavęs Paulius Kovarskas („Bėgimo klubas“). Jis finišavo per 40 min. 44,7 sek.

Antrąją vietą užėmė Tadas Matusevičius (Vilniaus bėgimo klubas, 41.10,5), trečiąją – Vaidas Ramanauskas („Origami runners“, 41.18,2).

„Trasa labai pažįstama, mano miesto trasa. Beveik kiekvieną dieną bėgioju šioje trasoje, todėl kiekvienas posūkis gerai pažįstamas iki negalėjimo. Jaučiuosi gerai, smagu laimėti. Man tai buvo gera varžybinė treniruotė prieš kitas varžybas po dviejų savaičių, kur bėgsiu pusmaratonį“, – sakė P. Kovarskas.

Bėgikas pridūrė, kad Panevėžyje bėgti nebuvo lengva dėl stipraus vėjo.

Tarp moterų vyko atkakli kova, o greičiausia buvo Monika Elenska („Monika Elenska training“). Prieš keletą metų dukart Lietuvos 800 m bėgimo čempione tapusi M. Elenska finišavo per 44 min. 38,8 sek.

Antroji pozicija atiteko Linai Kiriliuk (VU Šiaulių akademija, 44.44,5), trečioji – Dianai Banienei („Bėgimo klubas“, 46.32,0).

„Jaučiuosi labai gerai, smagiai bėgosi. Man yra priimtina bėgti ratais. Esu buvusi vidutinių nuotolių bėgikė, todėl man patinka jausti kilometražą. Čia ratą sudarė 4 km, todėl jaučiausi labai gerai. Kojos nešė puikiai. Kartais teko bėgti prieš vėją, bet nieko. Vis pasislėpdavau už kažko. Panevėžyje bėgau pirmą kartą, todėl labai džiaugiuosi“, – kalbėjo M. Elenska.

4 km bėgime nugalėjo Dovydas Pauras (13.35,9), aplenkęs Igną Ramoną (13.55,3) bei Povilą Kačinską (14.49,4).

Tarp moterų nugalėjo ketvirta tarp visų dalyvių finišavusi Meda Repšytė (15.28,4). Antra buvo Ramunė Pociuvienė (17.48,5), trečia – Renata Macijauskienė (18.10,4).

Bendroje LBT įskaitoje lyderiu tapo Remigijus Zalumskis. Jo sąskaitoje – 4407 taškai. Antrąją vietą užima Simas Stasiukaitis (4310 tšk.), trečiąją – Gintaras Andruška (4189 tšk.).

Tarp moterų pirmauja M. Elenska (4087 tšk.). Antra yra Nadežda Normontienė (3553 tšk.), trečia – Gitana Akmanavičiūtė (3093 tšk.).

Klubų įskaitoje užtikrinta pirmauja „Origami runners“ (5724 tšk.). Antroje pozicijoje yra „Bėgimo klubas“ (4865 tšk.), trečioje – „Lukas“ (3929 tšk.).

VI LBT etapas vyks gegužės 8 dieną. Pirmą kartą LBT istorijoje etapas vyks kartu su virtualiu pasauliniu paramos bėgimu „Wings For Life“. Numatoma, kad tą dieną vyks ir trys bendri startai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.