Lietuvos jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių čempionais tapo ukrainiečio ir lietuvaitės duetas

Šį savaitgalį Druskininkuose vykstančio sportinių šokių festivalio „Druskininkų pavasaris 2022“ metu buvo surengtas Lietuvos čempionatas Jaunimo iki 21 m. amžiaus grupės šokėjams – varžytasi, kas geriausiai mūsų šalyje šioje amžiaus kategorijoje atlieka Lotynų Amerikos šokius.

Jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių programos Lietuvos čempionais tapo Valerijus Šylo ir Smiltė Kozlovskytė.<br>LSŠF nuotr.
Jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių programos Lietuvos čempionais tapo Valerijus Šylo ir Smiltė Kozlovskytė.<br>LSŠF nuotr.
Čempionato bronza pasipuošė Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė.<br>LSŠF nuotr.
Čempionato bronza pasipuošė Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė.<br>LSŠF nuotr.
Šalies vicečempionais tapo Rokas Kraucevičius ir Ilzė Kaminskaitė.<br>LSŠF nuotr.
Šalies vicečempionais tapo Rokas Kraucevičius ir Ilzė Kaminskaitė.<br>LSŠF nuotr.
Lietuvos čempionato finalininkams ir treneriams skamba šalies himnas.<br>LSŠF nuotr.
Lietuvos čempionato finalininkams ir treneriams skamba šalies himnas.<br>LSŠF nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Apr 24, 2022, 9:39 AM

Čempionato aukso medalius po labai atkaklios kovos laimėjo Vilniaus „Ratuto“ šokėjai Valerijus Šylo ir Smiltė Kozlovskytė. Sidabras šiose varžybose atiteko Vilniaus „Judesio“ sportininkams Rokui Kraucevičiui ir Ilzei Kaminskaitei, o bronza pasipuošė Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė iš Vilniaus „Juventos“.

Visus penkis Lotynų Amerikos šokių programos šokius – sambą, čia čia čia, rumbą, pasodoblį, džaivą – tiek V. Šylo ir S. Kozlovskytė, tiek. R. Kraucevičius ir I. Kaminskaitė, teisėjų vertinimu, atliko labai panašiai ir poroms buvo skiriami beveik identiški balai. Nugalėtojai paaiškėjo tik paskutinę akimirką.

Naujieji Lietuvos čempionai V. Šylo ir S. Kozlovskytė laimėjo čia čia čia ir pasodoblį, o vicečempionai R. Kraucevičius ir I. Kaminskaitė – sambą ir džaivą. Porų rumba buvo įvertinta vienodai, todėl tik bendras šiems duetams skirtų pirmųjų ir antrųjų vietų santykis nulėmė, kam atiteks auksas.

Po varžybų pakalbintas ką tik Lietuvos čempionu tapęs ukrainietis Valerijus Šylo neslėpė savo džiaugsmo ir dėkingumo. V. Šylo yra kilęs iš pietryčių Ukrainos miesto Dnipro. Į Lietuvą šokti kartu su lietuvaite partnere jis atvyko prieš vienerius metus.

„Lietuvoje jau pripratau – čia puikios sąlygos gyventi ir treniruotis, tačiau, žinoma, visada norisi namo. Ypatingai dabar – tokiu sudėtingu metu. Su kiekviena diena psichologiškai vis sunkiau būti toli nuo namų, nuo šeimos. Jau nebeprisimenu, kas yra ramus miegas... Kiekvieną akimirką situacija mano gimtajame mieste gali tapti nekontroliuojama. Nors mūsų kariai didvyriškai ir narsiai tvarkosi su gynyba, tačiau viskas labai sudėtinga... Man iš tiesų sunku susikaupti į ką nors kitą – nerimas tapo nuolatiniu palydovu, tad tik šokių treniruotės ir tarptautinio verslo studijos padeda šiek tiek nukreipti mintis.“ – sakė Valerijus Šylo.

Nors V. Šylo partnerė Smiltė Kozlovskytė yra šiek tiek jaunesnė ir dar mokosi vidurinėje mokykloje, sportininkų duetas teigė, kad ant parketo puikiai sutaria ir yra labai patenkinti savo rezultatu. Jaunieji šokėjai po iškovoto Lietuvos čempionato aukso dėkojo ir vienas kitam ir juos supančiai bei palaikančiai komandai, kurios dėka, abu sako, turintys motyvacijos siekti sportinių šokių aukštumų. „Mus palaiko ir treneriai, ir klubas, ir tėvai. Štai ir mano mama labai nustebino – likus savaitei iki šio čempionato ji atvyko manęs palaikyti į Lietuvą iš Ukrainos. Kelionė autobusu vien per Ukrainą pavojingais keliais truko keturiasdešimt valandų. Deja, mama netrukus grįš į Dniprą ir bus kartu su tėčiu, kuris šiuo metu padeda mūsų šaliai ir armijai...“ – pasakojo V. Šylo. Jis visos ukrainiečių tautos vardu dėkojo lietuvių tautai už didelę ir vertingą pagalbą, o savo klubui – už galimybę treniruotis ir dirbti Lietuvoje, mokyti šokių vaikus.

Praūžus Lietuvos čempionatui, sekmadienį ant Druskininkų parketo žengs Lietuvos sportinių šokių federacijos lygos „Šokiai visiems“ nariai – vyks Solo Latino ir Caribbean Style šokių čempionatas tiek individualiems šokėjams, tiek komandoms.

Jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių čempionatas taip pat įvyks dar šį pavasarį – gegužės 21 d. Alytuje, kartu su Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatais.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.