Lietuvos fechtavimo suaugusiųjų čempionai – V. Ažukaitė ir A. Rynkevičius

Tradiciškai, gegužės pirmą savaitgalį, Vilniuje vyko vienos svarbiausių metų varžybų – Lietuvos fechtavimo suaugusiųjų čempionatas. Varžybose dalyvavo 80 sportininkų iš visos Lietuvos, kurie kovėsi asmeninėse ir komandinėse rungtyse, bei rinko paskutiniuosius reitingo taškus prieš Europos ir Pasaulio čempionatus.

Lietuvos fechtavimosi pirmenybių akimirka.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 9, 2022, 11:50 AM

Moterų asmenines varžybas laimėjo Viktė Ažukaitė. Pogrupyje nepatyrusi pralaimėjimų ir atkrintamosiose gavusi pirmąjį reitingo numerį, pateisino favoritės vardą. Finalinėje kovoje, po itin įtemptos dvikovos, nugalėjusi 12:11 rezultatu, V. Ažukaitė džiaugėsi išlaikiusi Lietuvos čempionės titulą. Sidabro medalį laimėjo Živilė Žilionė, pogrupyje laimėjusi penkias kovas iš šešių, atkrintamosiose gavo 6 reitingo numerį ir sėkmingai nukeliavo iki finalo. Bronzos medalius laimėjo Emilija Serapinaitė – Navakauskienė, iki pusfinalių laimėjusi visas kovas ir Karina Prokopovič, pogrupyje pralaimėjusi dvi kovas, bet atkrintamosiose parodžiusi kovotojos charakterį.

Vyrų špagos Lietuvos čempionu tapo Alanas Rynkevičius. Puikiai pasirodęs pogrupyje, atkrintamosiose, taip pat, nepaliko jokių vilčių varžovams. Finale po dramatiškos kovos, 15:13, įveikęs priešininką, džiaugėsi pirmą kartą iškovotu titulu. Sidabro medalį laimėjo Arnas Salokas. Pogrupiuose pralaimėjęs dvi kovas, atkrintamosiose atsitiesė bei sėkmingai nukeliavo iki finalo. Bronzo medalius laimėjo Dalius Strazdas (5/6 pergalės pogrupyje) ir Makaras Lozenko (3/5 pergalės pogrupyje).

Moterų komandines varžybas, pirmą kartą, laimėjo SSC-GŠ Vilnius-1 (Olivija Mašalo, Emilija Serapinaitė – Nakauskienė, Anastasija Pylinova) komanda. Finale, 45:41, įveikusios priešininkes, džiaugėsi aukso medaliais. Sidabro medalius laimėjo pirmąjį varžybų reitingą turėjusios SM Gaja-Dvikova-1 (Viktė Ažukaitė, Agnė Švelnienė, Kamila Jonynaitė, Živilė Žilionė) komanda. Bronzos medalius iškovojo SSC-GŠ Vilnius-3 (Lurdė Grabovskytė, Patricija Ščetko, Aušrinė Šimkutė, Ivona Stavickaja) komanda. Iš viso dalyvavo 9-ios komandos.

Vyrų komandinių varžybų nugalėtojais tapo Floretės (Rokas Jukna, Arnas Salokas, Dalius Strazdas, Gotfridas Krujalskis) komanda. Finalinėje kovoje priešininkus įveikė 45:34 rezultatus ir džiaugėsi aukso medaliais. Ant antrosios vietos pakylos lipo SSC-GŠ Vilnius-1 (Demjanas Filonas, Makaras Lozenko, Alanas Rynkevičius) komanda, pagal asmeninių varžybų rezultatus turėjusi pirmąjį reitingo numerį, tačiau pralaimėjusi kovoje dėl aukso. Bronzos medalius laimėjo SSC-GŠ Vilnius-2 (Povilas Markevičius, Vaidas Petraitis, Danielius Sosna) komanda. Iš viso dalyvavo 9-ios komandos.