Lietuvos sporto savaitė: slogi futbolo rinktinės nuotaika, tolimas ieties skrydis ir nauji A lygos lyderiai

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pirmąjį Tautų lygos langą uždarė neiškovojusi nė vieno taško, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė užėmė trečiąją vietą Deimantinės lygos etape, Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai šventė pergalę A lygos lyderių rungtynėse, Lietuvos plaukikai per dvi pirmąsias pasaulio čempionato dienas pateko į dviejų rungčių finalus, Lietuvos vyrų rankinio rinktinė draugiškose rungtynėse pasidalijo po pergalę su ukrainiečiais, o Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo ruoštis pasaulio čempionato atrankos rungtynėms.

V.Ivanauskas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Š.Jasikevičius.<br>ZP/Scanpix nuotr.
R.Berankis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė Tautų lygoje lieka be taškų.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jun 20, 2022, 10:26 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 13 d. Įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono uždarymas. Naudingiausio finalo krepšininko prizu apdovanotas Arnas Butkevičius (Vilniaus „Rytas“), į sezono geriausių žaidėjų penketą išrinkti Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris“), Jonathanas Elmore‘as („Šiauliai“), A.Butkevičius („Rytas“), Gediminas Orelikas („Lietkabelis“) ir Ivanas Buva („Rytas“), geriausiu treneriu išrinktas Giedrius Žibėnas („Rytas“).

Birželio 13 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis nukrito iš 98-osios į 105-ąją vietą. R.Berankis yra vienintelis į pirmąjį tūkstantuką patenkantis Lietuvos tenisininkas. 20-metis Matas Vasiliauskas pakilo į aukščiausią karjeroje 1025-ąją vietą, 17-metis Vilius Gaubas – į aukščiausią karjeroje 1044-ąją vietą.

Birželio 13 d. Justina Mikulskytė teniso turnyro Gaiboje (Venetas, Italija) pirmajame rate pralaimėjo italei Luciai Bronzetti. J.Mikulskytė pirmą kartą dalyvavo „WTA 125“ rango turnyre.

Birželio 13 d. Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) futbolo rinktinė Baltijos taurės turnyre Jūrmaloje užėmė paskutinę ketvirtąją vietą. Lietuviai sužaidė lygiosiomis su Suomija 0:0 ir Latvija 1:1, bet pralaimėjo Estijai 1:2. Turnyro nugalėtoja tapo Latvija (5 tšk.), antrąją vietą užėmė Suomija (5), trečiąją – Estija (3).

Birželio 13 d. Telšių „Džiugo“ futbolo klubas nutraukė sutartį su treneriu Mariumi Šluta, kuris šias pareigas ėjo nuo 2019 m. A lygoje „Džiugas“ per 14 rungtynių iškovojo 8 taškus ir užėmė priešpaskutinę devintąją vietą.

Birželio 14 d. Lietuvos futbolo rinktinė Tautų lygos C lygos grupės rungtynėse Izmyre pralaimėjo Turkijai 0:2. Valdo Ivanausko treniruojami lietuviai per keturis turus neiškovojo nė vieno taško ir C1 grupėje užima paskutinę ketvirtąją vietą. Grupėje pirmauja visas ketverias rungtynes laimėjusi ir 12 taškų iškovojusi Turkija. Liuksemburgas turi 7 taškus, Farerų Salos – 4 taškus. Kito turo rungtynės vyks rugsėjo 22 d.

Birželio 14 d. Turkuje (Suomija) lengvosios atletikos P.Nurmio atminimo varžybose (Žemyninio turo auksinis lygis) disko metikas Andrius Gudžius užėmė antrąją vietą (68,09 m). Nugalėjo švedas Danielis Ståhlis (70,62 m). Kladne (Čekija) vykusiame turnyre (Žemyninio turo bronzinis lygis) Simas Bertašius laimėjo 1500 m bėgimo varžybas (3 min. 41,88 sek.), Gediminas Truskauskas užėmė antrąją vietą 200 m bėgimo varžybose (20,71 sek.).

Birželio 14–15 d. Ištraukus Europos futbolo turnyrų burtus paaiškėjo, kad Čempionų lygos atrankos pirmajame etape Vilniaus „Žalgiris“ žais su Kosovo čempionu Suvos Rekos „Ballkani“. Europos konferencijos lygos atrankos pirmajame etape „Panevėžys“ žais su Orhėjaus „Milsami“ (Rumunija), Kauno „Žalgiris“ – su „Ružomberok“ (Slovakija). Europos konferencijos lygos atrankos antrajame etape Marijampolės „Sūduva“ žais su „Viborg“ (Danija). Pirmojo atrankos etapo rungtynės vyks liepos 5–14 d., antrojo etapo – liepos 19–28 d.

Birželio 14–15 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Alytuje žaidė dvejas draugiškas rungtynes su Ukraina. Lietuviai pirmąsias rungtynes pralaimėjo 27:28, antrąsias – laimėjo 30:28.

Birželio 15 d. Bukarešte Europos jaunių (iki 17 m.) imtynių čempionate Eimantas Andriuška iškovojo bronzos medalį. Jis varžėsi graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 60 kg.

Birželio 16 d. Prasidėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stovykla. Kazio Maksvyčio treniruojama rinktinė ruošiasi dvejoms draugiškoms rungtynėms su Latvija ir pasaulio čempionato atrankos rungtynėms su Bulgarija ir Čekija (liepos 1 ir 4 d.).

Birželio 17 d. Lietuvos futbolo pirmosios lygos lyderių rungtynėse Kėdainių „Nevėžis“ namie nugalėjo „Marijampolė City“ 3:1. Po 12 turų pirmauja „Nevėžis“ (27 tšk.), „Neptūnas“ – 26, NFA – 24, „Dainava“, „Marijampolė City“ (po 23) ir „Šiauliai B“ (22).

Birželio 17 d. Vilniuje Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionate Rugilė Miklyčiūtė pagerino Lietuvos moterų šuolio su kartimi rekordą (3,92 m), kuris nuo 2012 m. priklausė Rolandai Demčenko.

Birželio 17 d. Tel Avive Europos meninės gimnastikos čempionate Fausta Šostakaitė daugiakovės atrankos varžybose užėmė 30-ąją vietą.

Birželio 18 d. Paryžiuje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape ieties metikė Liveta Jasiūnaitė užėmė trečiąją vietą (62,09 m). Nugalėjo japonė Haruka Kitaguchi (63,13 m). Moterų ieties metimo varžybos šį sezoną Deimantinėje lygoje vyko pirmą kartą.

Birželio 18 d. Budapešte pasaulio vandens sporto šakų čempionate 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje Andrius Šidlauskas užėmė 8-ąją vietą ir pateko į finalą.

Birželio 19 d. Budapešte pasaulio vandens sporto šakų čempionate vyrų 100 metrų plaukimo krūtine finale Andrius Šidlauskas užėmė 8-ąją vietą. Moterų 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje Rūta Meilutytė užėmė ketvirtąją vietą ir pateko į finalą, Kotryna Teterevkova užėmė 12-ąją vietą. 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje Danas Rapšys užėmė 14-ąją vietą.

Birželio 19 d. Rokas Jokubaitis ir treneris Šarūnas Jasikevičius („Barcelona“) tapo Ispanijos krepšinio vicečempionais. Titulą gynusi „Barcelona“ finalo serijoje pralaimėjo Madrido „Real“ 1:3.

Birželio 19 d. Vilniuje pasibaigusio ralio „Aplink Lietuvą“ nugalėtojais šeštą kartą tapo Vytis Pauliukonis ir Audronius Gulbinas.

Birželio 19 d. „La Route d‘Occitanie – La Depeche du Midi“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 29-ąją vietą. Nugalėjo kanadietis Michaelas Woodsas („Israel“).

Birželio 19 d. Paplūdimio tinklinio turnyre Balikesyre (Turkija, „Pro Tour Future“) Monika Paulikienė ir Erika Kliokmanaitė užėmė ketvirtąją vietą, Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė – devintąją vietą. Vyrų turnyre Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas užėmė devintąją vietą.

Birželio 19 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderių rungtynėse čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo iki šio turo pirmavusį „Panevėžį“ 2:0. Taškus prarado viršutinėje lentelės pusėje esantys Kauno „Hegelmann“ (išvykoje pralaimėjo Gargždų „Bangai“ 0:1), Marijampolės „Sūduva“ (išvykoje sužaidė lygiosiomis su Telšių „Džiugu“ 2:2) ir Vilniaus „Riteriai“ (namie sužaidė lygiosiomis su „Šiauliais“ 1:1). Po 15 turų pirmauja Vilniaus „Žalgiris“ (32 tšk.), „Panevėžys“ (30), „Hegelmann“ (29), „Riteriai“ (25) ir „Sūduva“ (24).

Birželio 19 d. Moterų futbolo A lygoje baigėsi antrasis ratas. Po 10 turų pirmauja Šiaulių „Gintra“ (28 tšk.), Vilniaus „Žalgiris“ (20) ir „Vilnius“ (14).

Birželio 19 d. Lodzėje vyrų vandensvydžio Šiaurės lygos baigiamajame turnyre Elektrėnų „Žaibas“ užėmė antrąją vietą. „Žaibas“ pusfinalyje nugalėjo „Jarfala“ (Švedija) 14:9, bet finale pralaimėjo „Novaky“ (Slovakija) 13:16.