Rumšiškėse – olimpiečio R. Kančio pergalė, T. Grabausko linkėjimai ir paaiškėję sezono čempionai

Sekmadienį Rumšiškėse įvyko paskutinis – 17-asis – įskaitinis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas, po kurio paaiškėjo šio sezono absoliučios įskaitos laureatai. Liaudies buities muziejus bei nuostabus oras leido žmonėms mėgautis nuostabia sporto švente.

Rumšiškėse įvyko paskutinis – 17-asis – įskaitinis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.<br>R.Lukoševičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Oct 31, 2022, 9:46 AM

Pagrindinėje – pusmaratonio – distancijoje nugalėjo tituluotas Lietuvos bėgikas, olimpietis Remigijus Kančys. Jis finišavo per 1 val. 39 min. 21 sek. Nors R. Kančys nesivaržė dėl LBT bendros įskaitos titulo, jis padėjo savo „Origami Runners“ triumfuoti šio sezono komandų įskaitoje.

Antras Rumšiškėse finišavo Virgilijus Muralis („Maratonas“, 1:43.41), trečias – Alfonsas Kazlauskas (VDU/Kauno BMK, 1:44.47).

„Norėjosi su klubu sudalyvauti Lietuvos bėgimo taurėje iki pat pabaigos. Šios varžybos Rumšiškėse yra savitos. Rezultatas – smagus. Buvo smagu apsivyti kitus varžovus. Sezonas man dabar kaip ir baigiasi, bet jau po truputį įsivažiuoju į kitą“, – sakė R. Kančys.

LBT bendrosios įskaitos laimėtojas sprendėsi būtent šiame etape. Remigijus Zalumskis („Lukas“) užėmė septintąją vietą ir pranoko dešimtoje pozicijoje likusį Tadą Matusevičių („Bėgimo klubas“). To užteko, kad R. Zalumskis aplenktų jį bendroje įskaitoje ir taptų absoliučiu LBT čempionu.

Galutinėje LBT viso sezono įskaitoje R. Zalumskis surinko 7755 taškus. T. Matusevičius nuo jo atsiliko tik 28 taškais (7727 tšk.). Trečias bendroje įskaitoje liko Vaidas Ramanauskas (7613 tšk.).

Moterų tarpe greičiausios buvo Jonavos „Maratono“ klubo atstovės – Vilija Damašickienė (1:48.35) ir Vilmantė Stašauskaitė (1:49.16). Iškart už jų finišavo Dalia Lukošienė („Lukas“, 1:49.22).

Patyrusi V. Damašickienė prisipažįsta, kad dažniau bėgioja savo mieste, o varžybose jas galima sutikti vis rečiau. Nepaisant to, ji ragina žmones niekada nesustoti bėgioti.

„Turiu tokį palyginimą – pažiūrėkite į bėgantį šaltinį. Kol jis bėga, vanduo skaidrus, šaltas, skanus. Kai jis sustoja, pavirsta pelke. Tas pats ir su žmogumi, kol jis juda ir bėga, tol jaučiasi žmogumi“, – sakė V. Damašickienė.

Ketvirta Rumšiškėse likusi Gitana Akmanavičiūtė („Origami Runners“) triumfavo bendroje LBT įskaitoje ir pakartojo 2020 metų sėkmę.

G. Akmanavičiūtė absoliučioje įskaitoje surinko 6962 taškus. Antrąją poziciją užėmė Monika Naskauskė (6635 tšk.), trečiąją – Nadežda Normontienė (6562 tšk.).

Klubų įskaitoje triumfavo „Origami Runners“ (11 933 tšk.). Antrąją vietą užėmė „Bėgimo klubas“ (10 558 tšk.), trečiąją – „Lukas“ (9660 tšk.). Iš viso klasifikuota 40 klubų.

Rumšiškėse startavo ir dešimtgubą ultratriatloną įveikęs T. Grabauskas

27-ą vietą pusmaratonio distancijoje Rumšiškėse užėmė Tautvydas Grabauskas. Jis išgarsėjo šią vasarą, kai Šveicarijoje vykusiame dešimtgubo ultratriatlono pasaulio čempionate užėmė ketvirtą vietą. Lietuvis Šveicarijoje nuplaukė 38 km, nuvažiavo dviračiu 1800 km ir nubėgo 422 km.

„Rezultatas pakankamai geras, kaip treniruotei, – sakė T. Grabauskas. – Šiuo metu man vis dar yra poilsis po dešimtgubo ultratriatlono. Jau priaugau aštuonis kg. Tiesiog gyvenu, džiaugiuosi ir mėgaujuosi. Prisiminus pasaulio čempionatą, tai esu labai patenkintas rezultatu“.

Jis prisipažino, kad kitais metais bandys įveikti dvidešimtgubą ultratriatloną. Tai dar dvigubai didesni skaičiai.

„Bėgimo taurės renginiai labai padeda pasiruošimui emociškai. Smagu pajudėti su jaunimu. Linkiu visiems geriau mesti žalingus įpročius ir sportuoti. Sportas viską gydo“, – teigė T. Grabauskas.

Didelis būrys dalyvių Rumšiškėse varžėsi ir kitose, mažesnėse, distancijose. 10 km bėgime nugalėjo Artūras Siudikas (37.38) ir Ieva Rezajeva (46.18).

5 km distancijoje nugalėtojais tapo Dovydas Pauras ir Olga Kazimirova. Jaunimui skirtoje 1,5 km distancijoje geriausius rezultatus pasiekė Arminas Žilinskas bei Jovilė Dindaitė.

Oficialiai LBT sezonas bus uždarytas lapkričio 30 dieną, kuomet Tauragėje vyks tradicinis bėgimas Lietuvos karių dienai paminėti.

Lietuvos bėgimo taurės projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.