Tradiciniame „Žaliųjų ežerų bėgime“ nugalėjo Inga Bartkė

Šimtai bėgikų ir aktyviai nusiteikusių žmonių Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – liepos 6-ąją – pažymėjo tradiciniu ir vienu gražiausių Lietuvos bėgimo taurės etapu – 34-uoju „Žaliųjų ežeru bėgimu“.

I. Bartkė.<br> Organizatorių nuotr.

2023-07-07 08:43

Tai buvo jau 12-asis šio sezono LBT etapas.

Vaizdingą ir savotišką 11,7 km trasą palei Žaliuosius ežerus greičiausiai įveikė vienas geriausių Lietuvos ilgų nuotolių bėgikų Ignas Brasevičius („Millions Steps“). Ne pirmą kartą „Žaliųjų ežere“ triumfavusio sportininko laikas – 36 min. 13,7 sek.

Artimiausi varžovai nugalėtojui pralaimėjo daugiau nei 2 min. Antras finišavo Darius Sadeckas (F.O.C.U.S running“, 38:30,9), trečias – Marius Ignotas („Lukas“, 38.36,6).

Tarp moterų triumfavo I. Brasevičiaus komandos draugė Inga Bartkė – 47 min. 12,8 sek.

Antrąją vietą tarp moterų užėmė Agnė Mataitytė (47.58,9), trečiąją – Rūta Cimarmanaitė („TRItonas“, 48.38,3).

Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prezidentas Algis Vasiliauskas džiaugiasi, kad bėgimas išlaiko savo tradicijas.

„Nežinau daug tokių renginių, kurie turėtų tokias gražias istorijas, ypač tokios gražios – Valstybės dienos – proga. Tokias tradicijas lemia organizatoriai, kurie yra tikri bėgimo entuziastai. Jiems tai yra prasminga gyvenimo dalis. Džiugu, kad prisijungia jaunimas. Viskas klostosi gražiai ir manau, kad ši tradicija tęsis dar ilgai. Linkiu visiems Lietuvos gyventojams jėgų, proto ir suvokimo, kad turime tarnauti ne vien sau, o ir kitam. Tada viskas bus gerai“, – sakė A. Vasiliauskas.

Bendroje LBT įskaitoje po 12 etapų pirmauja Andrius Aukštuolis (9074 tšk.). Antras yra Vaidas Ramanauskas (8488 tšk.), trečias – Remigijus Zalumskis (8430 tšk.).

Tarp moterų lyderės yra Aistė Valantiejienė (6182 tšk.), Renata Jatužienė (5598 tšk.) ir Eglė Zablockytė (5393 tšk.).

Klubų įskaitoje toliau dominuoja Kauno BMK (7793 tšk.).

XIII LBT etapas – „Biržų kilometrai“ – vyks rugpjūčio 5 dieną.