Kauno „Žalgirio“ krepšininkai beviltiškai pralaimėjo Eurolygos rungtynes savo aikštėje, bet pratęsė pergalių virtinę Lietuvos lygoje, Lietuvos moterų futbolo rinktinė iškovojo pirmąjį tašką Tautų lygos turnyre, Vilniaus „Wolves“ vienintelė iš penkių Lietuvos krepšinio komandų laimėjo Europos turnyro rungtynes, ledo šokėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą tapo „Skate Canada“ turnyro prizininkais, Lietuvos rinktinės krepšininkai Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis pradėjo NBA sezoną, o imtynininkė Kamilė Gaučaitė iškovojo pasaulio jaunimo pirmenybių medalį.

Lietuvos sporto savaitė: pirmasis futbolininkių taškas, didžiausias ledo šokėjų laimėjimas ir NBA sezono atidarymas<br> Elvio Žaldaržio/USA Today/Reuters/Scanpix nuotr.

Oct 30, 2023, 9:33 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 23 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pirmąją pergalę pasiekė debiutantas Mažeikių „M-Basket“, išvykoje nugalėjęs Klaipėdos „Neptūną“ 87:84.

Spalio 24–25 d. Vilniaus „Wolves“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo Stambulo „Beşiktaş“ 90:88 (T.Thurmanas 31, K.Žemaitis 17, R.Sulaimonas 13), Panevėžio „Lietkabelis“ namie pralaimėjo „Trento“ 92:93 (D.Sirvydis ir G.Orelikas po 20, N.Popovičius 14). „Wolves“ laimėjo 1 iš 3 rungtynių ir A grupėje užima septintąją vietą, „Lietkabelis“ laimėjo 1 iš 4 rungtynių ir B grupėje dalijasi septintąją vietą. Pirmauja po 4 pergales pasiekę „Paris“ (A grupė) ir Las Palmo „Gran Canaria“ (B grupė).

Spalio 25 d. Lietuvos futbolo A lygos čempiono vardą užsitikrinęs „Panevėžys“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Kauno „Žalgiriu“ 1:1. Dėl trečiosios vietos kovojantys „Šiauliai“ išvykoje pralaimėjo Marijampolės „Sūduvai“ 0:2.

Spalio 25 d. Prasidėjo Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybės. Jose žaidžia du Lietuvos krepšininkai: Jonas Valančiūnas – „New Orleans Pelicans“ klube (NBA žaidžia 12-ąjį sezoną, „Pelicans“ – trečiąjį), Domantas Sabonis – „Sacramento Kings“ klube (NBA žaidžia aštuntąjį sezoną, „Kings“ – trečiąjį). „Philadelphia 76ers“ nutraukė sutartį su Ąžuolu Tubeliu, kuris sezonui ruošėsi šiame klube.

Spalio 25 d. „Jonava“ vyrų krepšinio FIBA Europos taurės rungtynėse namie pralaimėjo Larnakos AEK (Kipras) 80:87 (M.Lewisas 23, S.Mičovičius 16). „Jonava“ laimėjo 1 iš 2 rungtynių ir grupėje dalijasi antrąją vietą. Pirmauja 2 pergales pasiekęs AEK.

Spalio 25 d. Europos futbolo Jaunimo lygos pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse Klaipėdos FM namie pralaimėjo Alkmaro AZ (Nyderlandai) 0:2 (pirmosios rungtynės 0:12) ir iškrito iš turnyro.

Spalio 26 d. Tiranoje vykusiame pasaulio jaunimo (iki 23 m.) imtynių čempionate bronzos medalį laimėjo Kamilė Gaučaitė (moterų imtynės, iki 76 kg).

Spalio 26 d. Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) vyrų rinktinių reitinge Lietuva pakilo iš 143-iosios į 134-ąją vietą. Tarp Europos šalių Lietuva pakilo į 48-ąją vietą (aplenkė į 49-ąją vietą nukritusias Farerų Salas). Reitinge pirmauja Argentina, Prancūzija ir Brazilija.

Spalio 26 d. Vilniaus „Kibirkštis“ moterų krepšinio Europos taurės rungtynėse namie pralaimėjo Stambulo „Galatasaray“ 57:87 (T.Udodenko 15). „Kibirkštis“ laimėjo 1 iš 3 rungtynių ir grupėje užima trečiąją vietą. Pirmauja „Galatasaray“ (3 perg.) ir „Angers“ (2).

Spalio 27 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo „Valencia“ 72:87 (K.Evansas 18, R.Šmitas 11). „Žalgiris“ laimėjo 3 iš 5 rungtynių ir dalijasi šeštąją vietą su „Monaco“ ir Pirėjo „Olympiakos“. Pirmauja Madrido „Real“ (5 perg.), „Barcelona“, Bolonijos „Virtus“, Stambulo „Fenerbahçe“ ir „Valencia“ (po 4).

Spalio 27 d. Teniso turnyro Viljenoje (Valensija, Ispanija, „W15“) dvejetų varžybų finale Andrė Lukošiūtė ir Patricija Paukštytė nugalėjo vokietes Laurą Bohner ir Joelle Lilly Steur 6:4, 2:6, 10:7. 22 metų A.Lukošiūtė iškovojo ketvirtąjį ITF moterų turnyrų dvejetų titulą, 19-metė P.Paukštytė – penktąjį.

Spalio 27 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su latviu treneriu Robertu Štelmaheriu ir sudarė sutartį su serbu Nenadu Čanaku. „Lietkabelis“ vadovaujant R.Štelmaheriui laimėjo 5 iš 10 oficialių rungtynių (LKL – 4 iš 6, Europos taurės turnyre – 1 iš 4). N.Čanakas dirbo Panevėžio klube 2018–2023 m., o šį sezoną pradėjo Ankaros „Türk Telekom“.

Spalio 27 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Europos Tautų lygos C lygos rungtynėse Vilniuje sužaidė lygiosiomis su Sakartvelu 0:0. Lietuvės per 3 rungtynes iškovojo 1 tašką ir grupėje užima paskutinę ketvirtąją vietą. Pirmauja Turkija (9 tšk.), Liuksemburgas (4) ir Sakartvelas (2).

Spalio 28 d. Kaune pasibaigusiame salės futbolo Čempionų lygos pagrindinio etapo turnyre Kauno „Žalgiris“ per 3 rungtynes surinko 5 taškus, užėmė antrąją vietą ir nepateko į Elito etapą. „Žalgiris“ nugalėjo Limasolio AEL (Kipras) 10:3, sužaidė lygiosiomis su „Prishtina“ (Kosovas) 0:0 ir Juveskiulės „Kampuksen Dynamo“ (Suomija) 1:1. Vienintelį kelialapį į kitą etapą iškovojo grupės nugalėtoja „Prishtina“ (7 tšk.).

Spalio 28 d. Justina Mikulskytė teniso turnyro Toronte („W60“) pusfinalyje pralaimėjo kanadietei Marinai Stakusic 3:6, 3:6. 27 metų J.Mikulskytė pirmą kartą žaidė „W60“ rango turnyro pusfinalyje.

Spalio 28 d. Berlyne dviračių treko Čempionų lygos antrajame etape Vasilijus Lendelis keirino varžybose užėmė 8-ąją vietą, sprinto – 11-ąją. Olivija Baleišytė iškritimo varžybose užėmė 9-ąją vietą, skrečo – 10-ąją. Miglė Lendel keirino varžybose užėmė 11-ąją vietą, sprinto – 13-ąją. Čempionų lygos vyrų sprinto rungčių įskaitoje V.Lendelis užima 7-ąją vietą (pirmauja olandas Harrie Lavreysenas), moterų sprinto rungčių įskaitoje M.Lendel užima 14-ąją vietą (pirmauja Ellesse Andrews iš Naujosios Zelandijos), moterų ištvermės rungčių įskaitoje O.Baleišytė užima 10-ąją vietą (pirmauja britė Katie Archibald).

Spalio 28 d. Vankuveryje (Britų Kolumbija, Kanada) dailiojo čiuožimo „Skate Canada“ turnyre (ISU Didžiojo prizo serija) Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius ledo šokių varžybose užėmė trečiąją vietą. Nugalėjo kanadiečiai Piper Gilles ir Paulis Poirier. A.Reed ir S.Ambrulevičius tapo pirmaisiais Lietuvos čiuožėjais, užėmusiais prizinę vietą Didžiojo prizo turnyruose nuo tada, kai 2011 m. Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas užėmė trečiąją vietą „Skate America“ turnyre.

Spalio 28 d. Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje į antrąją vietą pakilo Kauno NFA, namie nugalėjęs autsaiderę „Jonavą“ 4:1. Pralaimėjimus patyrė dėl antrosios vietos kovojantys Kretingos „Minija“ (išvykoje Vilniaus BFA 0:2), Kėdainių „Nevėžis“ (namie Klaipėdos „Neptūnui“ 0:3) ir Plungės „Babrungas“ (namie Vilniaus „Riteriams B“ 2:3). Po 28 turų pirmauja čempiono vardą užsitikrinęs Vilniaus „Transinvest“ (64 tšk.), NFA (50), „Minija“, „Neptūnas“ (po 48), „Nevėžis“ (47) ir „Babrungas“ (45).

Spalio 28 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos lyderių rungtynėse čempionės vardą ginanti Vilniaus „Šviesa“ ir šį sezoną pralaimėjimo nepatyręs Klaipėdos „Dragūnas“ sužaidė lygiosiomis 28:28. Po pirmojo rato (6 rungt.) pirmauja „Dragūnas“ (11 tšk.), „Šviesa“ (9), Kauno „Granitas“ (8), Alytaus „Varsa“ ir „Vilnius“ (po 6).

Spalio 28 d. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderių rungtynėse „Telšiai“ išvykoje nugalėjo debiutantą „Jurbarką“ 82:80. Po 8 turų pirmauja „Telšiai“ (7 perg., žaidė 7 rungt.), Palangos „Olimpas“ (7), „Jurbarkas“ (6) ir Marijampolės „Sūduva“ (5, žaidė 6 rungt.).

Spalio 29 d. Paplūdimio tinklinio turnyre Maljorkoje („Pro Tour Futures“) Tomas Staševičius ir Arnas Rumševičius užėmė trečiąją vietą.

Spalio 29 d. Taipėjuje trijulių krepšinio Iššūkio serijos turnyro finale Marijampolės „Mantinga“ pralaimėjo „Vienna“ 10:22.

Spalio 29 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) favoritų rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 69:63. Kitas lyderis Vilniaus „Rytas“ išvykoje nugalėjo Utenos „Juventus“ 103:96. Po 7 turų pirmauja „Rytas“, „Žalgiris“ (po 7), Vilniaus „Wolves“ (6), „Juventus“, „Jonava“ (po 5) ir „Lietkabelis“ (4).

Spalio 29 d. Lietuvos futbolo A lygoje Kauno komandų rungtynėse „Žalgiris“ namie nugalėjo „Hegelmann“ 4:0. Iki turnyro pabaigos likus dviem turams ir vienerioms nukeltoms rungtynės pirmauja čempiono vardą užsitikrinęs „Panevėžys“ (82 tšk., liko 3 rungt.), Vilniaus „Žalgiris“ (72), „Šiauliai“ (57, liko 3 rungt.), „Hegelmann“ (56) ir Kauno „Žalgiris“ (53).

„Nauja diena“: ką rodo Lietuvoje vykstančios karinės pratybos?