Atliekant „lentos“ pratimą kūno užimama padėtis panaši į pradinę atsispaudimo poziciją: išsitiesiama visu ūgiu, dilbiai remiasi į žemę, alkūnės išlieka vienoje linijoje su pečiais, o keliai neliečia grindų. Sunku patikėti, bet D.Wilde tokioje padėtyje įprato dirbti ir skaityti.
Į pensiją išėjusi moteris gali pasigirti 2 Gineso pasaulio rekordais – „lentos“ pratimo padėtyje ji išbuvo net puspenktos valandos ir yra moteris, padariusi daugiausiai atsispaudimų per vieną valandą (1575).
Su amžiumi žmonės įprastai netenka raumenų masės, tačiau jėgos treniruotės gali padėti ją išsaugoti. O tai siejama su ilgesniu gyvenimu.
2022 m. žurnale „American Journal of Preventive Medicine“ paskelbta metaanalizė, kurioje teigiama, kad 1 valandą per savaitę trunkančios jėgos treniruotės 27 proc. sumažina riziką mirti dėl bet kokios priežasties. Pasak analizės autorių, pasipriešinimo pratimai padeda reguliuoti kraujospūdį ir jautrumą insulinui, didina raumenų masę ir jėgą bei mažina pilvo riebalų kiekį.
Kai D.Wilde pasiryžo pagerinti ilgiausio „lentos“ pratimo pasaulio rekordą, kasdien atlikdavo šimtus atsispaudimų.
„Supratau, kad man žiauriai patinka atsispaudimai. Todėl padidinau skaičių iki maždaug tūkstančio per dieną ir stengiausi sutrumpinti laiką, per kurį juos atlieku, – sakė ji. – Iki oficialaus bandymo pasaulio rekordą jau kelis kartus buvau sumušusi namie.“
Suprantama, kad tokia treniruočių programa tinka tik sporto fanatikams, bet D.Wilde atskleidė, kas dar jai padeda išlikti geros formos.
Susiraskite mėgstamą užsiėmimą
„Imkitės to, kas jums padeda gerai jaustis“, – patarė D.Wilde. Jei pasirinkta fizinė veikla nepatiks ir neteiks malonumo, noras sportuoti akimoju išgaruos.
„Aš vis dar darau „lentos“ pratimą, nes man tai patinka. Kai reikia atsakyti į žinutes, elektroninius laiškus ar ką nors perskaityti, išsitiesiu ant grindų, kad ir kur būčiau, ir tiesiog plankinu“, – sakė moteris.
Pradėkite nuo mažų žingsnelių
Žinoma, tai, ką D.Wilde pajėgia padaryti šiandien, kelia nuostabą, tačiau tam prireikė dešimtmečio treniruočių.
Moteris patarė neskubėti, bet išsikeltą tikslą palengva didinti. Pamažu turėtų pasimatyti ir progresas. Tokia taktika turėtų padėti ir išlaikyti motyvaciją.
Sunkiausias žingsnis – pats pirmasis, patikino D.Wilde.
Pagalvokite apie naudą
„Man patinka, kaip jaučiuosi sportuodama, – sakė D.Wilde. – Tai padeda man stovėti tiesiai ir jaustis stipriai. Be to, man niekada neskauda nugara. Manau, turiu būti dėkinga „lentos“ pratimams ir atsispaudimams.“
Ji pridūrė, kad gera fizinė forma padeda neatsilikti nuo anūkų, o sportas taip pat naudingas psichinei sveikatai.
Įrodyta, kad fizinis aktyvumas mažina tikimybę susirgti vėžiu, širdies ligomis, gerina smegenų veiklą ir atmintį.
Parengta pagal „Business Insider“ inf.