Iškilmingoje šventėje pagerbti Kauno klinikų Kraujo centro donorai

Sausio 30-ąją dieną Kauno klinikų Kraujo centras surengė iškilmingą šventę, kurios metu pagerbė nuolatinius kraujo donorus ir skleidė neatlygintinos kraujo donorystės idėją. Tradicija tapusio Kraujo centro renginio metu donorams padėkota už jų prasmingą darbą, dėl kurio pacientams gali būti atliekamos sudėtingos operacijos ir procedūros bei skiriamas gyvybes gelbstintis gydymas.

Renaldas Jurkevičius<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Renaldas Jurkevičius<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Renginio akimirka<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Renginio akimirka<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Renginio akimirka<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Renginio akimirka<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Renginio akimirka<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Renginio akimirka<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Diana Remeikienė<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Diana Remeikienė<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Aurimas Pečkauskas<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Aurimas Pečkauskas<br>Vitos Kučinskienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Kauno klinikų inf.

2024-01-31 16:51

Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius padėkojo kraujo donorams visų ligoninės gydytojų ir slaugytojų vardu. „Garbė būti tarp žmonių, kurie atvykdami paaukoti kraujo, rodo teigiamą pavyzdį ir prisideda prie pacientų gyvybių gelbėjimo, – dėkojo profesorius. – Taip pat dėkoju Kraujo centro kolektyvui, kuris kasdien nenuilstamai dirba vardan mūsų pacientų gerovės.“

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas sveikinimo kalboje dėkojo kraujo donorams už suteikiamą viltį gyventi. „Kasmet šalys vertinamos pagal Pasaulio laimės indeksą.

Pastebima, kad laimingiausiomis pripažintas šalis vienija bendruomeniškumo jausmas. Tikiu, kad jūsų susibūrimas į šią bendruomenę ir sprendimas paaukoti kraujo prisideda prie laimingesnio Lietuvos gyventojų rytojaus, – sako A. Pečkauskas. – Galiu drąsiai teigti, kad dovanodami viltį gyventi ir pasveikti sergantiesiems, jūs tampate ne tik kraujo donorais, bet ir laimės ambasadoriais.“

Kauno klinikų Kraujo centro vadovė dr. Diana Remeikienė pažvelgė į 2023-uosius metus, kurie Kraujo centrui buvo rekordiniai.

„2023-aisiais Kraujo centras sulaukė beveik 15 tūkst. kraujo donorų – tai didžiausias donorų skaičius per metus. Tačiau donorinio kraujo ir jo komponentų mums reikia nuolat – Kauno klinikose per metus atliekama daugiau nei 70 tūkst. chirurginių operacijų ir donorų dėka jos gali vykti sėkmingai, – sako dr. D. Remeikienė. – Jūs ne tik gelbstite žmonių gyvybes, bet ir skatinate medicinos pažangą.“

Kraujo centro vadovė dėkojo visam centro kolektyvui už profesionalumą ir atsidavimą darbui, taip pat kariuomenės padaliniams, miestų bendruomenėms, įmonėms ir organizacijoms, prisidėjusiems prie sėkmingų išvažiuojamųjų kraujo donorystės akcijų. „Kauno klinikų Kraujo centro išskirtinumas – per metus beveik 40 proc. viso donorinio kraujo atsargų surenkame išvažiuojamųjų akcijų metu“, – paaiškina dr. D. Remeikienė.

Kiekvienais metais Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu apdovanojami kraujo donorai. Donorai, neatlygintai kraujo paaukoję 30 kartų ir daugiau – Lietuvos nusipelniusiojo donoro pažymėjimu, o dovanojusiems kraujo ne mažiau kaip 40 kartų suteikiamas Garbės donoro vardas. Šias metais šventės metu Lietuvos nusipelniusio donoro pažymėjimai įteikti 77 kraujo donorams, o Garbės donoro vardai suteikti 28 donorams.

Pagerbus Kauno klinikų Kraujo centro donorus, visus surinkusiuosius pasveikino atlikėjas Donatas Montvydas.

Moderniausius standartus atitinkantis Kauno klinikų Kraujo centras veiklą pradėjo prieš beveik 12 metų ir yra įrengtas taip, kad kraujo donorystės procesas ligoninėje vyktų patogiai ir saugiai. Kauno klinikose donorų kraujo reikia nuolatos ir nedelsiant pacientams po sunkių traumų, nudegimų, chirurginių operacijų metu, gimdyvėms, naujagimiams, pacientams, sergantiems onkologinėmis, hematologinėmis, kraujagyslių bei kitomis ligomis.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.