Vaikų rašytojas Tomas Dirgėla pristato ypatingą komiksą: veiksmas vyks kompiuteriniame žaidime

Vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, gerbėjus stebinantis neįprastomis idėjomis, pavyzdžiui, rašydamas knygą prekybos centre, ryšio operatoriaus salone, subūręs vienintelę pasaulyje vaikų rašytojų muzikos grupę, ėmėsi dar vienos išskirtinės idėjos – parašyti personalizuotą komiksą, kurio herojais taptų didžiausi jo knygų gerbėjai – vaikai – ir jis pats – T. Dirgėla.

T. Dirgėlos žodžiais, jis kuria šiuolaikiniams vaikams, todėl renkasi temas, kurios jiems įdomios, susijusios su jų kasdienybe.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
T. Dirgėlos žodžiais, jis kuria šiuolaikiniams vaikams, todėl renkasi temas, kurios jiems įdomios, susijusios su jų kasdienybe.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 24, 2023, 12:11 PM

Sudomins skirtingo amžiaus vaikus

Nors pirmasis Lietuvoje kartu su vaikų rašytoju sukurtas personalizuotas komiksas – skirtas kiek vyresniems, 7–11 metų, vaikams, jį, neabejoja vaikų rašytojas, mielai atsivers ir šešiamečiai ar dvylikos metų skaitytojai, juolab smagūs nuotykiai vyksta kompiuteriniame žaidime. Komikso istorijos herojumi gali tapti kiekvienas vaikas, kuriam bus skirta personalizuota „Namee“ knyga. Tereikės sukurti jo avatarą, atitinkantį realią išvaizdą ir įrašyti vardą. Mažasis herojus kartu su vaikų rašytoju T. Dirgėla leisis į nenuspėjamus nuotykius, kad įveiktų didžiausią priešą ir ištrūktų iš abiejų pamėgto kompiuterinio žaidimo, į kurį netikėtai pateko.

Kaip pasakojo vaikų pamėgtas rašytojas, iki šiol jis nėra išleidęs komiksų, tik grožinės literatūros knygų su komikso intarpais, taigi, ši patirtis jam buvo nauja, tačiau ypač įdomi.

„Būtent su šia personalizuota knyga labiausiai priartėjau prie komikso žanro. Pirminė idėja buvo išleisti tradicinį komiksą, vėliau ji šiek tiek pasikeitė: knygoje skaitytojai ras ir komikso elementų, ir grožinei literatūrai būdingo teksto intarpų, didesnio formato iliustracijų – personalizuotoje knygoje „Vardenis ir Dirgėla kompiuteriniame žaidime“ puikiai pavyko suderinti tradicinio komikso ir įprastos grožinės literatūros idėjas“, – dalijosi T. Dirgėla.

Tiesa, kaip kalbėjo autorius, rašydamas knygą, per daug į žanrą dėmesio nekreipė, kūrė, kaip kiekvieną savo istoriją, tuomet kartu su iliustratore Greta Alice dėliojo, kurias teksto vietas išties verta paversti komiksu.

Rašo apie tai, kas rūpi

T. Dirgėlos žodžiais, jis kuria šiuolaikiniams vaikams, todėl renkasi temas, kurios jiems įdomios, susijusios su jų kasdienybe. Technologijos, kompiuteriniai žaidimai vaikams – tikrai aktuali tema, jis ir anksčiau yra parašęs knygų, kurių veiksmas susijęs su šiuolaikinėmis technologijomis.

Gvildendamas šią temą, T. Dirgėla literatūra labiausiai bando sudominti tuos vaikus, kurie mieliau nei knygą iki šiol rinkosi kompiuterinius žaidimus. Juk juos galima ne tik žaisti, bet ir apie juos skaityti.

„Manau, jog beveik visi mano skaitytojai mėgsta žaisti kompiuterinius žaidimus, o, turbūt, dar smagiau tą daryti su mėgstamu rašytoju – suvienyti jėgas ir kartu įveikti sudėtingiausią žaidimo lygį“, – atskleidė rašytojas.

Ne tik rašydamas knygas vaikams aktualiomis temomis, bet ir iš tiesų nuotoliu su skaitytojais žaisdamas kompiuterinius žaidimus, T. Dirgėla taip pat nori parodyti, jog šiuolaikiniai rašytojai domisi technologijomis ir tuo, kas rūpi vaikams.

Ar personalizuota istorija galėtų turėti tęsinį? Rašytojas šios idėjos neatmeta, juolab jos pabaiga palieka intrigą.

„Tikime, jog personalizuotos knygos vaikams pirmiausia – netradicinė pažintis su ja ir didesnis įsitraukimas, ypač jei tema artima jiems, knygos herojumi tampa pats vaikas ir į nuotykius leidžiasi su mėgstamiausiu rašytoju“, – neabejoja personalizuotas knygas kuriančios ir leidžiančios bendrovės „Balto trader“ direktorius Dovydas Pauliukonis.

„Nemaniau, kad kada nors rašysiu knygą, kurioje tapsiu ne trumpai pasirodančiu veikėju, bet tokiu, kuris padės pagrindiniam knygos herojui – vaikui – įveikti sunkumus. Rašydamas šį komiksą, nenorėjau būti perdėtai geras ir svarbus, taigi, humoro jame netrūksta. Antra vertus, neįsivaizdavau, kas tas kitas veikėjas, nes jis bus vis kitoks – keisis jo išvaizda ir vardas. Personalizuotos knygos, kuriose pasirenkamas ne tik vaiko vardas, bet ir jo išvaizdos ypatumai – akys, šukuosena, odos atspalvis, strazdanos, akiniai ir dar daugybė kitų, gana nauja idėja, o naujovės man patinka“, – sakė T. Dirgėla.

Beje, istorijoje veikia ir T. Dirgėlos žmona, mat ir realiame gyvenime, ir knygoje T. Dirgėla ne vietoje palieka kojines.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.