Prekeiviai: braškių pasiilgę žmonės kartais net susipeša

Turgavietėse jau pasirodė pirmosios Lietuvoje užaugintos braškės. Nors prekystaliai lūžta nuo atvežtinių skanėstų – turkiškų trešnių, lenkiškų ir ispaniškų braškių, Lietuvoje užaugintas pirmąsias uogas pirkėjai graibstyte išgraibstė, nekreipdami dėmesio į nemažą kainą.

Daugiau nuotraukų (1)

Rasa Stundžienė

Jun 5, 2013, 5:40 PM, atnaujinta Mar 5, 2018, 8:56 PM

Panevėžio rajone braškes auginančio ūkininko Jono Zaborskio šią savaitę priskintos pirmosios uogos iki pirkėjų nenukeliavo – jas savo anūkams išsidalino turgaus prekeivės. O pirmuosius beveik keturis kilogramus braškių į Panevėžio centrinį turgų atvežusi Radviliškio rajono gyventoja Zita Baliukienė džiaugėsi, kad žmonės nesiderėdami už lietuviškas braškes mokėjo po 16 litų už kilogramą.

Išpirko beregint

Panevėžio centriniame turguje jau daugelį metų prekiaujanti 72 metų ūkininkė iš Radviliškio rajono Kašių viensėdžio Zita Baliukienė antradienį ant prekystalio išrikiavo pirmuosius indelius su savo užaugintomis braškėmis. Tiesa, pirmajai prekybai moteris tepriskynė vos 3,5 kilogramo uogų.

Kol vieni į turgų atėję apsipirkti panevėžiečiai teiravosi, ar iš tiesų šios uogos užaugintos Lietuvoje, nuolatiniai Z. Baliukienės pirkėjai suskubo visas braškes nupirkti. Moters prašoma kaina – 16 litų už kilogramą – jų neatbaidė.

Z. Baliukienės maždaug 15 arų braškynas šiemet nenukentėjo nuo pavasarinių šalnų, todėl moteris tikisi neblogo derliaus. Daugiausia ji augina „Honey“ veislės braškes. Braškių auginimu moteris susidomėjo prie aštuonerius metus, kai nusprendė nebeauginti gyvulių. Tuomet ir į specialius kursus pasisemti žinių į Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutą Babtuose važiavo.

Patyrusi augintoja prognozuoja, kad dar po poros savaičių bus pats braškių derėjimas. Tuo metu į turgų ji jau planuoja atvežti ir savo užaugintų šviežių bulvių – šios jau žydi. Vėliau panevėžiečiams ji pasiūlys remontantinių aviečių uogų.

Pasak Panevėžio centrinio turgaus direktorės Astos Pačekajūtės, kad šiai ištikimai turgaus prekiautojai vis nereikėtų pirkėjams aiškinti, jog ji prekiauja savo pačios užaugintomis, o ne atvežtinėmis gėrybėmis, turgavietės administracija sumanė jai įteikti padėką už prekybą nuosavame ūkyje išaugintomis gėrybėmis. „Dabar jums nebereiks įrodinėti, kad iš tiesų lietuviškomis uogomis, daržovėmis prekiaujate“, – sakė A. Pačekajūtė, įteikdama radviliškietei įrėmintą padėką.

Šviežios bulvės – net iš Egipto

Z. Baliukienė – pirmoji šios turgavietės prekiautoja, pasiūliusi lietuviškų braškių. Kol kas ant prekystalių čia išrikiuotos tik iš Lenkijos bei Ispanijos atvežtos braškės. Už kilogramą jų pardavėjai prašo 10 litų. Čia pat galima nusipirkti iš Turkijos atkeliavusių trešnių. Jų kilogramas kainuoja 20 litų.

Vis dėlto turguje vis daugiau vietinių gėrybių – krapų, svogūnų laiškų, ridikėlių, įvairių salotų. Tik šviežių bulvių dar nesimato. Pasak turgavietės direktorės A. Pačekajūtės, neseniai buvo prekiaujama bulvėmis iš Egipto, o dabar pardavinėjamos atvežtos iš Italijos. Pastarųjų kilogramas kainuoja 4 litus.

Iššalo nemažai braškių

Netoli Panevėžio, Velžio seniūnijoje ūkininkaujantis Jonas Zaborskis šią savaitę taip pat jau skynė pirmąsias braškes. Nors 5 kg uogų į turgų jis nugabeno, tačiau pirkėjai jų taip ir neišvydo – iškart išsidalijo turgaus prekiautojos, nusprendusios vaikus ar anūkus pavaišinti.

Skirtingai nei pernai, kai visos braškės sunoko beveik vienu metu, dabar J. Zaborskio laukuose uogos rausta nevienodu greičiu. Be to, maždaug 4 hektarų plotą užimančiame braškyne ūkininkas augina daugiau nei dešimties veislių braškes, derančias skirtingu laiku – nuo ankstyvųjų iki vėlyvųjų. Todėl braškėmis pirkėjus ūkininkas tikisi aprūpinti dar ilgai.

Daugiau nei penkiolika metų braškių auginimu užsiimantis J. Zaborskis jau priprato filosofiškai žiūrėti į gamtos pateikiamas staigmenas. Pavyzdžiui, šiemet po žiemos paaiškėjo, kad nemažai braškių kelmų iššalo – joms pakenkė po atlydžio susiformavusi ledo pluta. Kitoms pakenkė žvarbus žiemos vėjas, išdžiovinęs dangas – iššalo ištisos lysvės, kurios nebuvo pridengtos daržo plėvele ar sniegu.

Pusės cigarečių pakelio kaina netenkina

„Laimei, šiemet nenukentėjom nuo pavasarinių šalnų, tačiau bijom, kad dabar neužeitų liūtys, krušos“, – vardino didžiausias braškininkų nelaimes velžietis.

Pasak J. Zaborskio, vidutinis derlius braškyne – apie 10 tonų iš hektaro. Gali būti, kad toks šiemet ir bus, jei gamta kokių šunybių neiškrės.

Penktadienį į turgų Panevėžyje ūkininkas ketina nuvežti jau daugiau uogų – apie pusšimtį kilogramų, tačiau dar nežino, kokios kainos už jas prašys. Tai priklausys ir nuo pasiūlos, ir nuo paklausos.

J. Zaborskis spėja, kad vis dėlto ir vėliau, kai bus pats braškių derlius, šios lietuviškos uogos nebus labai pigios. „Jei cigarečių pakelis kainuoja 9 litus, tai už braškių kilogramą 5 litai – per mažai.“, – sakė ūkininkas, priminęs, kad užauginti šias uogas nelengva, tai reikalauja daug rankų darbo.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.