Įmonės steigėjas turi pradėti nuo jos pavadinimo

Įsteigti įmonę nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Viena dažniausiai steigiamų juridinių asmenų formų yra uždaroji akcinė bendrovė, todėl straipsnyje aptarsime pagrindinius uždarosios akcinės bendrovės steigimo aspektus. Siūlome žingsnius, kurie priartins prie galimybės turėti savo verslą.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jun 21, 2013, 3:08 PM, atnaujinta Nov 23, 2022, 10:53 AM

1. Sugalvokite įmonei pavadinimą ir pateikite prašymą dėl steigiamos bendrovės pavadinimo laikino įtraukimo į Juridinių asmenų registrą. Šiuo atveju yra keletas reikalavimų, kuriuos turi atitikti jūsų įmonės pavadinimas. Visų pirma, jis neturi prieštarauti viešajai tvarkai ar gerai moralei ir klaidinti visuomenę, įskaitant ir dėl tapatumo į kitų juridinių asmenų vardus ar prekių ženklus.

Juridinio asmens pavadinimas negali būti sudarytas tik iš tiesioginę veiklos daiktų ar paslaugų rūšį nurodančio bendrinio žodžio, pavyzdžiui, „Drabužiai“, „Prekyba“, vietovardžio, pavyzdžiui, „Vilnius“, arba kito žodžio, neturinčio skiriamojo požymio.

Be to, juridinio asmens pavadinimas negali būti sudarytas iš raidžių, kurios negali būti suprantamos kaip žodžiai, išskyrus atvejus, kai toks derinys nusistovėjęs visuomenėje. Juridinio asmens pavadinimui gali būti pasirinktas tik lietuviškas ar antikinių kalbų (graikų, lotynų), tačiau ne kitų kalbų žodis.

Laikinas pavadinimo įtraukimas į juridinių asmenų registrą suteiks jūsų išsirinktam pavadinimui laikiną apsaugą, kol įmonės steigimo dokumentai bus patvirtinti notaro ir įregistruoti juridinių asmenų registre.

Steigiamos bendrovės pavadinimas į registrą įtraukiamas 6 mėnesiams.

Reikia žinoti, kad registruojant juridinio asmens pavadinimą, registras netikrina, ar pavadinimas atitinka visus aukščiau nurodytus reikalavimus (išskyrus tapatumą jau esančiam pavadinimui). Todėl, jei pavadinimas neatitiks tam tikrų reikalavimų, jo steigėjai gali susilaukti kitų institucijų, pavyzdžiui, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, dėmesio.

2. Nuspręskite, kur bus įmonės buveinė. Tuo atveju, jei buveinės vieta nuosavybės teise priklauso ne steigėjui, būtina gauti savininko sutikimą suteikti patalpas steigiamo juridinio asmens buveinei. Jei patalpos įkeistos, būtinas ir kreditoriaus sutikimas.

3. Steigimo akto arba steigimo sutarties ir įstatų pasirašymas. Steigimo aktas pasirašomas tuo atveju, jei steigėjas yra vienas asmuo. Jei du ir daugiau – steigimo sutartis. Bendrovės steigėjai gali būti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys. Kiekvienas bendrovės steigėjas įgyja bendrovės akcijų ir tampa jos akcininku.

Steigimo sutartyje turi būti nurodyti įmonės steigėjai, pavadinimas, buveinė, įstatinio kapitalo dydis (nuo 10 tūkst. litų), akcijos nominali vertė, emisijos kaina ir kiti duomenys. Bendrovės steigimo sutartis ar steigimo aktas yra kartu ir akcijų pasirašymo sutartis. Ją pasirašo visi bendrovės steigėjai.

Įstatai taip pat pasirašomi visų steigėjų, juose nurodomi duomenys apie bendrovę, jos veiklos tikslai, bendrovės organai, jų kompetencija, bendrovės veiklos laikotarpis ir kiti duomenys, nurodyti Akcinių bendrovių įstatyme.

4. Atidarykite bendrovės kaupiamąją sąskaitą banke, kurioje būtų formuojamas pradinis įstatinis kapitalas. Į šią sąskaitą steigėjai turi įmokėti pradinius įnašus už pasirašytas akcijas (kiekvieno steigėjo pradinis įnašas turi būti ne mažesnis kaip 1/4 dalis visų jo pasirašytų akcijų nominalios vertės ir pasirašytų akcijų nominalios vertės viso perviršio sumos), kurie sudarys įmonės įstatinį kapitalą.

5. Bendrovės steigimo ataskaitos parengimas. Kai visi pradiniai įnašai už akcijas yra įmokėti, ne vėliau kaip likus 10 dienų iki steigiamojo susirinkimo turi būti parengta bendrovės steigimo ataskaita, kurioje turi būti nurodytos steigimo išlaidos, apmokėto įstatinio kapitalo dydis, už akcijas įmokėtų pinigų suma, kiti Akcinių bendrovių įstatyme nurodyti duomenys.

6. Sušaukite steigiamąjį susirinkimą. Iki bendrovės įregistravimo turi būti sušauktas steigiamasis susirinkimas. Steigiamasis susirinkimas turi patvirtinti bendrovės įstatus, steigimo ataskaitą, išrinkti visuotinio akcininkų susirinkimo renkamų bendrovės organų narius.

7. Dokumentų tvirtinimas pas notarą. Notarui turi būti pateikiami steigimo aktas (sutartis), įstatai, steigiamasis sprendimas, savininko sutikimas suteikti patalpas steigiamo juridinio asmens buveinei (jei savininkas nėra steigėjas, jei steigėjas – nuosavybės teisę patvirtinantys dokumentai), banko pažyma apie kaupiamojoje sąskaitoje įmokėtą įstatinį kapitalą, Juridinių asmenų registro pažyma apie steigiamos bendrovės pavadinimo laikiną įtraukimą į registrą, steigėjų asmens dokumentų kopijos, kiti teisės aktų nustatyti dokumentai.

8. Įmonės registravimas juridinių asmenų registre. Bendrovė laikoma įsteigta nuo jos įregistravimo juridinių asmenų registre.

Bendrovė įregistruojama po to, kai yra sudaryta steigimo sutartis ar steigimo aktas, pasirašyti steigiamos bendrovės įstatai, įmokėti visi pradiniai įnašai už pasirašytas akcijas, įvyko steigiamasis susirinkimas, kuriame išrinktas pagal bendrovės įstatus visuotinio akcininkų susirinkimo renkamas bendrovės organas, patvirtinta akcinės bendrovės steigimo ataskaita, taip pat išrinkta valdyba (jeigu įstatuose nustatyta, kad ji sudaroma) ir išrinktas bendrovės vadovas, sudarytas uždarosios akcinės bendrovės akcininkų sąrašas ir įvykdytos kituose įstatymuose ir steigimo sutartyje ar steigimo akte nustatytos prievolės, taip pat juridinių asmenų registro tvarkytojui pateikti įstatymų nustatyti dokumentai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.