Netvarkingai įmonei užtvėrė kelią į senelių namus

Nešvarus šaldytuvas, produktai, kurių vartojimo laikas jau pasibaigęs, dezinfekavimo priemonių stygius – tokius pažeidimus nustatę maisto inspektoriai vienai Kauno rajono įmonei uždraudė ruošti ir tiekti maistą senelių namams.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jun 6, 2014, 4:16 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 2:54 AM

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai bendrovei „Gabileta“ (Žalioji g. 19B, Garliava, Kauno r.) laikinai uždraudė gaminti ir tiekti maistą viešosios įstaigos „Senjorų vila“ senelių namų gyventojams. Rūpybos namuose gyvena 26 seneliai, kurie maitinami 4 kartus per dieną.

„Gabileta“ turėjo leidimą užsiimti viešuoju maitinimu (restoranų veikla), tačiau „Senjorų vila“ neturėjo maisto tvarkymo subjekto pažymėjimo maistui dalinti.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams patikrinus „Gabileta“ valgyklos virtuvę, buitines ir daržovių laikymo patalpas, nustatyta šiurkščių pažeidimų.

Pietums pagamintam maistui darbuotojai negalėjo pateikti patiekalų receptūrų ir technologinių aprašymų, nebuvo ir žaliavų įsigijimo dokumentų. Rasta arbatos pakelių, sausainių ir razinų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais.

Netinkamai įrengtoje žemėtų daržovių pirminio paruošimo ir laikymo patalpoje buvo laikomos cheminės medžiagos ir kiti daiktai. Valgyklos indų plovykloje ir sausų produktų laikymo patalpoje taip pat buvo pridėta pašalinių daiktų, patalpos buvo netvarkingos, vietomis atpleišėję sienų dažai.

Šaldytuvas pieno produktams laikyti nešvarus, nevalytas, trūko dezinfekavimo rankoms priemonių. Nebuvo atskiros talpyklos šalutiniams gyvūniniams produktams laikyti, įmonės atsakingi asmenys nepateikė dokumentų apie atliekamą kenkėjų stebėseną.

Įvertinusi nustatytus pažeidimus, Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba laikinai uždraudė „Gabileta“ tvarkyti maistą minėtuose senelių namuose, įmonės direktorei skyrė baudą ir nurodė pašalinti nustatytus trūkumus. Kol bus šalinami pažeidimai, senelių namų gyventojų maitinimu rūpinsis kita viešojo maitinimo įmonė.

,,Kreipėmės raštu į Kauno ir Kauno rajono savivaldybes dėl vis dar pasitaikančių panašių atvejų. Kadangi senelių namų tinklas sparčiai plečiasi, norėjome priminti, kad maitinti jų gyventojus galima tik turint maisto tvarkymo subjektų pažymėjimus, kuriuos reikia išsiimti teritorinėse valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybose”, – komentavo Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Petras Tarvydas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.