Žemė - jūsų, bet išmokos už ją - kaimynų kišenėje?

Nedeklaruojate žemės, nes neturite gyvulių ir negalite tikėtis tiesioginių išmokų? Kaimyno šypsena tariant "Labas" dar nereiškia, kad jis - tyraširdis.

Žemės vagystės ir šiais laikais - ne retenybė.<br>V.Balkūno nuotr.
Žemės vagystės ir šiais laikais - ne retenybė.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt inf.

2014-06-23 14:21, atnaujinta 2018-02-12 14:17

Gali būti, kad žemės savininkams nežinant jų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus deklaruoja ir tiesiogines išmokas pasiima kiti asmenys. Tokia piktnaudžiavimo galimybė paaiškėjo Seimo Audito komitetui svarstant Europos Sąjungos finansinės paramos administravimo klausimus.

Asmenims deklaruojant plotus nėra reikalaujama pateikti žemės valdymą pagrindžiančius dokumentus – nuosavybės dokumentą arba sutartį su žemės savininku, įrodančią, kad deklaruojantysis tame plote vykdo veiklą ir turi teisę į tiesiogines išmokas.

Dar daugiau, iš esmės niekas be atskiro skundo ir netikrina, ar tikrai, tas, kuris deklaravo ir gavo išmokas, tuose plotuose ir ūkininkauja. Todėl žemės savininkai, kurie patys nedeklaruoja plotų, gali būti labai nustebinti sužinoję, kad kažkas juos deklaravo ir gavo Europos Sąjungos paramą.

Audito komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė neatmeta galimybės, kad „atsiranda gudručių, kurie paskutinę deklaravimo dieną matydami, kad yra nedeklaruotų plotų ir turėdami pakankamai duomenų, juos deklaruoja savo vardu ir pasiima tiesiogines išmokas“. Ar tokia piktnaudžiavimo galimybė atsiranda dėl teisės aktuose nenustatyto reikalavimo deklaruojant pateikti sutartis, ar dokumentų neprašoma, nors jie privalomi, toliau su Žemės ūkio ministerija aiškinsis Seimo Audito komitetas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.