Premjeras surikiavo ekonominius prioritetus

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, dalyvaudamas konferencijoje „Verslas 2016“, pristatė kitų metų Vyriausybės ekonominės politikos prioritetų kryptis.

Premjeras dalyvavo konferencijoje „Verslas 2016“.<br>Vyriausybės nuotr.
Premjeras dalyvavo konferencijoje „Verslas 2016“.<br>Vyriausybės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 14, 2015, 11:40 AM, atnaujinta Oct 10, 2017, 3:08 AM

Kaip pažymėjo Vyriausybės vadovas, energijos kainos yra bazinė ekonomikos konkurencingumo dedamoji, nuo kurio priklauso tvarus augimas. Todėl ateinančiais metais bus tęsiama po 2012 metų pradėta sisteminė energetikos sektoriaus pertvarka – mažinamos viešuosius interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) ir didinamas sektoriaus efektyvumas.

„Per dvejus metus mums pavyko elektros kainą sumažinti apie 13 proc., o šilumos kainas – apie 20 procentų. Galime palyginti: 2011–2013 metais elektros kaina buitiniams vartotojams augo 10 proc., o vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina nuo 2010 iki 2012 m. pašoko 25 procentais“, – vardijo A.Butkevičius.

Jo teigimu, kitais metais bus pereinama į antrą šilumos ūkio pertvarkos etapą. Prasidės biokuro kogeneracinių elektrinių – bene didžiausių per pastaruosius 20 metų energetikos objektų – statyba Vilniuje ir Kaune. Premjeras žada, kad padėjus joms veikti, dar labiau atpigs šilumos kaina vartotojams.

Vyriausybės vadovas akcentavo, kad 2016 metų biudžeto projekte įkomponuoti fiskalinės politikos instrumentai, skatinantys ūkio augimą. Veikiama ne tik per įvairios veiklos finansavimą – investicijas į transporto, energetikos infrastruktūrą – be Europos fondų pinigų, tam numatoma skirti ir 1,230 mlrd. eurų valstybės lėšų. Kartu numatomos priemonės vidaus pramonės gyvybingumui didinti, kaip atsvara sumažėjusiam eksportui ar dėl laikino nusilpimo. Vyriausybės vadovas tikina, kad bus stiprinama vidaus rinka, vidaus paklausa.

Siekiant mažinti mokestinę naštą mažiausias pajamas gaunantiems asmenims ir formuoti apmokestinimo progresyvumą, nuo 2016 metų 34 eurais (nuo 166 iki 200 eurų) didinamas maksimalus mėnesinis neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD). O fiksuotas papildomas neapmokestinamųjų pajamų dydis (PNPD) už kiekvieną vaiką šeimoje išaugs dvigubai (nuo 60 eurų iki 120 eurų). Kitos priemonės – ūkio realijas atitinkanti didesnė minimali mėnesinė alga ir atlyginimų didinimas tam tikruose sektoriuose. Pasak premjero, visos trys priemonės turi sinerginę įtaką – didina žmonių perkamąją galią, kuri savo ruožtu skatina vietos verslo plėtrą.

„Kad tai įgyvendintume, 2016 metų biudžeto projekte numatytos nemažos sumos darbo užmokesčiui didinti. Kaip jau buvo skelbta, nuo metų pradžios minimali mėnesinė alga augs iki 350 eurų, kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai didės vidutiniškai 71 euru (papildomai skiriama beveik 12 mln. eurų). Numatoma gerinti karių tarnybos apmokėjimo sąlygos – tam planuojama išleisti beveik 12 mln. eurų. Vidaus tarnybos statuto ir naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymo nuostatoms įgyvendinti numatyta skirti po 11 mln. eurų“, – vardijo A.Butkevičius.

Kalbėdamas apie ekonominės politikos prioritetus, jis neaplenkė ir energetikos.

„Tai – vienas esminių mūsų valstybės ekonominio-socialinio saugumo bei stabilumo garantų“, – teigė premjeras.

A.Butkevičius minėjo suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybas, iki regioninio magistralinio vamzdyno nutiestą terminalo dujų tiekimo jungtį, baigiamas tiesti elektros jungtis su Lenkija ir Švedija.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.