„Lietuvos geležinkeliai“ teismui skųs EK skirtą baudą

 

 Pasak M.Bartuškos, šiemet įvyko lūžis – bendrovė pradėjo dirbti pelningai, augo pajamos ir krovinių pervežimai.<br> T.Bauro nuotr. 
 Pasak M.Bartuškos, šiemet įvyko lūžis – bendrovė pradėjo dirbti pelningai, augo pajamos ir krovinių pervežimai.<br> T.Bauro nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 18, 2017, 10:51 AM

Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ ketina skųsti Europos Komisijos (EK) sprendimą skirti jai beveik 28 mln. eurų baudą, trečiadienį
pranešė įmonės vadovas Mantas Bartuška. 

„Sprendimą esame kruopščiai išanalizavę ir nėra jokios
abejonės, kad mes Europos Komisijos sprendimą skųsime. 

Tam turime du mėnesius pasiruošti ir parengti galutinę strategiją, kokius
argumentus naudoti. Mums svarbu, kad turime gerus santykius su „Orlen“, toliau kalbame, kaip šitą situaciją išspręsti, nes „Orlen“ kroviniai mums yra labai svarbūs“, sakė „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius. 

„Procedūriškai baudą reikia sumokėti, tačiau galima ją skųsti.  Sieksime ją sumažinti ir apginti įmonės reputaciją“, - pridūrė M. Bartuška.

Aptarė su ministerija 

Pasak M.Bartuškos, sprendimas skųsti baudą aptartas ir su įmonės akcininke Susisiekimo ministerija.

„Aptarėme skundimą su akcininkais ir sprendžiame, kaip strategiškai būtų geriausia pasirinkti. Tačiau baudos suma yra didelė, analogo neturintis ir beprecedentis įvykis, kai byla nagrinėjama 9 metus.

Yra aiškios galimybės, kad ta suma galėtų būti sumažinta, ar net panaikinta. Mūsų tikslas yra užtikrinti įmonės interesus ir turėtų kuo mažesnę įtaką“, - kalbėjo M. Bartuška.

Jo teigimu, bylinėjimasis su EK bendrovei gali kainuoti apie 0,5 mln. eurų.

„Neabejotinai, tokio sudėtingumo byloje reikės išorės ekspertų. Šiuo metu turime teisinių paslaugų sutartį su advokatų kontora „Linklaters“ (Didžiosios Britanijos advokatų kontora - BNS).

Sumos priklausys nuo bylos apimties, trukmės ir sudėtingumo. Galutines sumas sunku atsakyti, bet šiai dienai skaičiuojame, kad tai bus apie pusė milijono eurų“, - sakė M.Bartuška.

Išardė bėgius

EK spalio pradžioje „Lietuvos geležinkeliams“ skyrė 27,87 mln. eurų baudą už tai, kad ji apribojo konkurenciją, 2008 metais išardžiusi 19 km bėgių. Briuselis sutiko su skundą komisijai pateikusios „Orlen Lietuvos“ argumentais, kad Lietuva tokiu būdu apribojo galimybę įmonei vežti krovinius Latvijos geležinkeliais.

Lietuva taip pat įpareigota pašalinti pažeidimą atstatant bėgius arba kitaip atkuriant konkurencinę aplinką. M. Bartuška teigė, kad artimiausiu metu ketinama atstatyti geležinkelio ruožą.

BNS kalbinti teisininkai anksčiau teigė, kad Lietuvos Vyriausybė turėtų rimtai apsvarstyti galimybę teismui skųsti EK skirtą baudą, tačiau pripažino, kad turima informacija nesuteikia pagrindo tvirtai prognozuoti sėkmingą bylos baigtį.

Bylinėtis Lietuvą gali paskatinti potencialūs ieškiniai iš Latvijos geležinkelių ar „Orlen Lietuvos“, jei konkurencijos pažeidimas nebus užginčytas.

Dėl skundo Lietuva turi apsispręsti per 70 dienų - iki gruodžio vidurio.

 

 

 

 

Kalba apie pelną

Pasak M. Bartuškos, šiemet „Lietuvos geležinkelių“ veikloje įvyko lūžis - bendrovė pradėjo dirbti pelningai, augo pajamos ir krovinių pervežimai.

„Šiemet įvyko lūžis, kurio ir siekėme, kad įmonė taptų pelninga. Pastaruosius penkerius metus krova ir pajamos mažėjo, o šiais metais ėmėmes priemonių, kad rezultatai pradėtų gerėti“, – sakė įmonės generalinis direktorius.

Per tris šių metų ketvirčius bendrovė gavo 319 mln. eurų pajamų - 6,6 proc. daugiau nei pernai sausį-rugsėjį, uždirbo 3,7 mln. eurų grynojo pelno. Jos pelnas prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizavimą (EBITDA) ūgtelėjo 4,4 proc. iki 97,7 mln. eurų.  

„Lietuvos geležinkelių“ šiemet pervežė 1,6 proc. daugiau keleivių - 2,743 mln. - ir 8,3 proc. daugiau krovinių - 38,3 mln. tonų.

Pasak M. Bartuškos keleivių skaičiaus augimui įtakos turėjo vasarą atidarytas maršrutas į pajūrį, o krovinių augimą lėmė tranzitas į Kaliningradą ir grūdų pervežimai Lietuvoje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.