Paaiškėjo trečiosios šalys, į kurias lietuviai gausiausiai gabena prekes

 

Į Uzbekiją vykdomas įvairių įrangos mechanizmų, staklių dalių reeksportas, į Kiniją keliauja mediena, o Ukrainą – plataus asortimento prekės.<br> M.Patašiaus nuotr. 
Į Uzbekiją vykdomas įvairių įrangos mechanizmų, staklių dalių reeksportas, į Kiniją keliauja mediena, o Ukrainą – plataus asortimento prekės.<br> M.Patašiaus nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 25, 2017, 4:25 PM, atnaujinta Oct 25, 2017, 4:48 PM

 Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai (toliau – Rūmai) informuoja, kad šiemet į trečiąsias šalis eksportuojančioms Vilniaus regiono įmonėms daugiausiai prekės kilmės sertifikatų išduota prekėms į Uzbekiją, Ukrainą ir Kiniją gabenti. Šios valstybės jau trečius metus iš eilės dominuoja kaip pagrindinės eksporto rinkos, į kurias prekių sertifikatus išduoda Rūmai.   
 
 Teritoriniams prekybos, pramonės ir amatų rūmams valstybė yra delegavusi prekės kilmės sertifikatų1 išdavimo paslaugą.

Vilniaus Rūmuose, kurie nuo rytojaus pradeda darbą naujose  erdvėse, ši paslauga regiono verslui bus teikiama dar greičiau ir kokybiškiau.

Šiemet Rūmai išdavė jau puspenkto tūkstančio prekių kilmės sertifikatų, o Rūmų paslaugomis pasinaudojo apie 250 įmonių.  Populiariausiomis eksporto į trečiąsias šalis kryptimis, kaip ir praėjusiais metais, yra Uzbekija, Ukraina, Kinija. 

Daugiausiai į Uzbekiją vykdomas įvairių įrangos mechanizmų, staklių dalių reeksportas, į Kiniją keliauja mediena, o Ukrainą – plataus asortimento prekės.

Kaip rodo Rūmų sertifikatų išdavimo duomenys, Vilniaus įmonės eksportuoja ne tik į Kazachstaną ar Baltarusiją, bet ir tokias valstybes kaip Hong Kongas, Saudo Arabija ar net Sirija.   2015 m. daugiausia prekės kilmės sertifikatų išduota prekėms į Ukrainą (1292); Uzbekiją (1227); Kiniją (453); Rusiją (400); Baltarusiją (362).

2016 metais – Uzbekiją (1281); Ukrainą (849); Kiniją (471); Rusiją (443); Baltarusiją (292); UAE (140). Per 2017 metų 9 mėnesius daugiausia šių dokumentų išduota prekėms į Uzbekiją (1912); Ukrainą (913); Kiniją (594); Rusiją (431); Baltarusiją (225); Azerbaidžaną (180). 

„Rūmai valstybės deleguotą funkciją – kilmės sertifikatų išdavimą vykdo kokybiškai ir greitai. Vieno sertifikato išdavimas trunka 15 – 20 minučių, o per dieną, kaip rodo patirtis, galime išduoti ir daugiau nei 100 tokių dokumentų, įvertinę visą pateiktą informaciją apie prekes. 

Akcentuotina, kad už šią valstybės deleguotą paslaugą apmoka tik jos gavėjas, o ne visi mokesčių mokėtojai. Todėl valstybinėms institucijoms ir rekomenduojama atsisakyti paslaugų, kurias kur kas greičiau ir kokybiškiau gali suteikti kitos įstaigos, o  jos suteikimą apmokėti konkretus gavėjas.

Tikimės, kad naujos Rūmų erdvės, įsikūrusios Kosciuškos g. 30, kuriose Rūmai pradeda veiklą rytoj, padės šias paslaugas teikti dar operatyviau ir kokybiškiau, - sako Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius dr. Almantas Danilevičius.   

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.